• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Perballe Femrave

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,307
Pikët
0
Ta fillojme kete teme per te pare popullin te shfryhet por me nje gjuhe humoristike kundrejt seksit te kundert. Do te ftoja secilin prej jush mos banalizoje temen me vulgaritete pa kripe.

Po fillon Nikola i pari meqe jam edhe ne krye te sofres.

Ja disa nga pergjigjet alternative te femrave ne raste tipike.

1-MIRE MIRE Kjo eshte fjala qe femrat perdorin kur duan te mbyllin nje debat dhe do te thote qe ato kane te drejte e ti duhet ta mbyllesh gojen.

2-5 MINUTA: Nese ajo po vishet do te thote qe do vonohet gjysem ore.5 minuta jane 5 minuta per femren vetem kur te lejon te shohesh ndeshjen 5 minuta para se ajo te filloje te fshije shtepine.

3-ASGJE,ASGJE Bëni kujdes kur thote keshtu sepse po e tha nenkupton kohen e mire para se te filloje rrebeshi. Debatet qe fillojne zakonisht me ASGJE, ASGJE mbarojne me fjalen MIRE, MIRE.

4-BEJ SI TE DUASH: Po te tha keshtu atehere kjo eshte nje sfide qe te ben e s`do te thote aspak qe eshte dakord me ty. Qe te jeni ne rregull po ju tha keshtu me mire mos e beni ate qe keni ndermend.

5-FRYMEMARRJE E GJATE SHOQERUAR ME EHHHHHHHHHHHHHHHHH Eshte njelloj si te thoshte dicka por pa fjale ndaj dhe burrat e keqkuptojne. Po beri keshtu do te thote qe ajo mendon se jeni idiot e nuk e kupton as vete pse rri aty me ju duke mos bere ASGJE(per kuptimin e fjales ASGJE rilexoni piken 3)

6-OK, Kjo eshte nje nga fjalet me te rrezikshme qe nje femer mund ti thote nje mashkulli. Do te thote qe ajo po mendohet mire perpara se kur dhe si do te hakmerret ndaj jush.

7-FALEMINDERIT Femra te falenderon dhe me e mira eshte te mos thuash asgje sepse ajo me te vertete thjeshte po te falenderon, nese te thote shumeeee faleminderit atehere eshte ironike. Sidoqofte me mire mos thuaj asgje sepse perndryshe do te thote SI TE DUASH TI.
8-SI TE DUASH TI eshte menyra me te cilen femra te thote``mos na caj fort.......koken``

9-MOS U MERZIT SE E BEJ VETE: Nje tjeter shprehje e rrezikshme nga ana e femres.Do te thote qe ajo te ka kerkuar disa here te besh dicka e ti se ke bere. Tani ajo ka ndermend ta beje vete. Mashkulli do ta pyese Çfare ke? Çka ndodhur? Per pergjigjen e femres rilexoni piken numer 3
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,261
Pikët
113
Përgjigje e: Perballe Femrave

E para duhet ti degjosh.....ne pergjithesi!
E dyta duhet te mos ti kundershtosh,kur kane te drejte.
E treta dine me shume se ne ose kane me instinkt!!!
E fundit ne gjoja marrim vesh.....lol
https://www.youtube.com/watch?v=0f7Yru33GtU
Fazit: kur pyet te tjeret,ose mos i pyet ose duhet marre mendja e tyre,kur te pergjigjen!
Keshtu eshte dhe ne jete!
Beni.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,261
Pikët
113
Përgjigje e: Perballe Femrave

Sa i komplikoni gjerat ju <meshkujt>....
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,307
Pikët
0
Përgjigje e: Perballe Femrave

Realisht une kam dashur tju mbroj çuna, sdihet jeta eshte e gjate, mbase ju rastisin keto pergjigje.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,828
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Perballe Femrave

Ta fillojme kete teme per te pare popullin te shfryhet por me nje gjuhe humoristike kundrejt seksit te kundert. Do te ftoja secilin prej jush mos banalizoje temen me vulgaritete pa kripe.

Po fillon Nikola i pari meqe jam edhe ne krye te sofres.

Ja disa nga pergjigjet alternative te femrave ne raste tipike.

1-MIRE MIRE Kjo eshte fjala qe femrat perdorin kur duan te mbyllin nje debat dhe do te thote qe ato kane te drejte e ti duhet ta mbyllesh gojen.

2-5 MINUTA: Nese ajo po vishet do te thote qe do vonohet gjysem ore.5 minuta jane 5 minuta per femren vetem kur te lejon te shohesh ndeshjen 5 minuta para se ajo te filloje te fshije shtepine.

3-ASGJE,ASGJE Bëni kujdes kur thote keshtu sepse po e tha nenkupton kohen e mire para se te filloje rrebeshi. Debatet qe fillojne zakonisht me ASGJE, ASGJE mbarojne me fjalen MIRE, MIRE.

4-BEJ SI TE DUASH: Po te tha keshtu atehere kjo eshte nje sfide qe te ben e s`do te thote aspak qe eshte dakord me ty. Qe te jeni ne rregull po ju tha keshtu me mire mos e beni ate qe keni ndermend.

5-FRYMEMARRJE E GJATE SHOQERUAR ME EHHHHHHHHHHHHHHHHH Eshte njelloj si te thoshte dicka por pa fjale ndaj dhe burrat e keqkuptojne. Po beri keshtu do te thote qe ajo mendon se jeni idiot e nuk e kupton as vete pse rri aty me ju duke mos bere ASGJE(per kuptimin e fjales ASGJE rilexoni piken 3)

6-OK, Kjo eshte nje nga fjalet me te rrezikshme qe nje femer mund ti thote nje mashkulli. Do te thote qe ajo po mendohet mire perpara se kur dhe si do te hakmerret ndaj jush.

7-FALEMINDERIT Femra te falenderon dhe me e mira eshte te mos thuash asgje sepse ajo me te vertete thjeshte po te falenderon, nese te thote shumeeee faleminderit atehere eshte ironike. Sidoqofte me mire mos thuaj asgje sepse perndryshe do te thote SI TE DUASH TI.
8-SI TE DUASH TI eshte menyra me te cilen femra te thote``mos na caj fort.......koken``

9-MOS U MERZIT SE E BEJ VETE: Nje tjeter shprehje e rrezikshme nga ana e femres.Do te thote qe ajo te ka kerkuar disa here te besh dicka e ti se ke bere. Tani ajo ka ndermend ta beje vete. Mashkulli do ta pyese Çfare ke? Çka ndodhur? Per pergjigjen e femres rilexoni piken numer 3

Sa shume gjera...plot....teper....


1 gje te vetme, nuk i fal kurre nje mashkulli :

Te me perdhunoje Inteligjencen.

Dhe e kam bere....pavaresisht pasojave....
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,261
Pikët
113
Përgjigje e: Perballe Femrave

Sa shume gjera...plot....teper....


1 gje te vetme, nuk i fal kurre nje mashkulli :

Te me perdhunoje Inteligjencen.

Dhe e kam bere....pavaresisht pasojave....
E ke marre me yrysh...
 

Fehmikaciu

Saratoga...
Anëtar
May 9, 2013
Postime
6,348
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtinë
Përgjigje e: Perballe Femrave

Sa i perket temes..
https://www.youtube.com/watch?v=qd3CLswG6Yo
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,033
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Perballe Femrave

Une jam ca i bute me femrat, prandaj po ju sjell nje kenge nga filmi Indian -Jete e Dyfishte, i vitit 1985 nga KUMAR GAURAV qe eshte nje Love Story ka bere te qaje shume shqiptare ne ate kohe![ame="https://www.youtube.com/watch?v=Fl3UT8xVYOo"]https://www.youtube.com/watch?v=Fl3UT8xVYOo
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,261
Pikët
113
Përgjigje e: Perballe Femrave

Ja ja....
https://www.youtube.com/watch?v=2F8TKfScH8s
KOMPLET POINTS
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,828
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Perballe Femrave

E ke marre me yrysh...
Systema, cfare/cilen ?

Mos faljen ?

Cdo pasoje, e ka nje shkak.( kjo eshte dialektike)
Sa me shume te zgjase koha qe prodhon shkaqet, aq me te pakthyeshme/te parikuperueshme, jane pasojat....

Nuk shquhem per "vrap pele", perkundrazi....per "durim gomari".
I shkreti gomar*, paguan kosto te larte...
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,261
Pikët
113
Përgjigje e: Perballe Femrave

Systema, cfare/cilen ?

Mos faljen ?

Cdo pasoje, e ka nje shkak.( kjo eshte dialektike)
Sa me shume te zgjase koha qe prodhon shkaqet, aq me te pakthyeshme/te parikuperueshme, jane pasojat....

Nuk shquhem per "vrap pele", perkundrazi....per "durim gomari".
I shkreti gomar*, paguan kosto te larte...
Jam dobet ne letersi...
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
16,060
Pikët
113
Përgjigje e: Perballe Femrave

Vazhdoni te jeni perballe femres ju gjininja e forte por s'po jeni kerrkund afer se kuptuarit te saj ..
Ndoshta ne shekullin e ardhshem mund te perparoni ...
 

zirconium

V.I.P
Anëtar
Apr 30, 2013
Postime
16,894
Pikët
63
Përgjigje e: Perballe Femrave

Sa shume gjera...plot....teper....


1 gje te vetme, nuk i fal kurre nje mashkulli :

Te me perdhunoje Inteligjencen.

Dhe e kam bere....pavaresisht pasojave....
Sa e ke IQ qe ta dim si per fillim -fershellen-
se pastaj -pacim-
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,828
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Perballe Femrave

zirco` majmuni !

Rri me mire, mos i hap telashe vetes, duke pyetur per IQ.
Se do te fillosh te besosh tek alienet..
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,261
Pikët
113
Përgjigje e: Perballe Femrave

Po te shkruaj me perjashtojne...nejse!
Nje femer shkerdhate nuk mund te jete ajo...
Beni!
Pa aludim!
 
Top