• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Personazhet me intrigues nga kinematografia

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
13,344
Pikët
113
Shume filma para se ti shoh kontrolloj kush luan lista e artisteve.
Po pati keto artistat ne listen poshte nuk e shoh filmin fare sikur falas te ma japin filmin.
1.Dwayne Johnson,Aktor shtangist qe rri ne gym gjithe diten,filma koti,nuk shkoj ne film te
shoh muskuj dhe heronj ne thonjeza.Filmat e tij jane komplet per kalamaj 10 vjec.
2.Clint Eastwood.Aktor qe ka marre fund.Mund te shoh ndonje film te vjeter.Filmat qe ka bere pas 90-es nuk i shoh fare.
3.Silvester Stalone Shwarceneger,Robert Deniro ca jane filma pas 2005-es nuk i shoh fare,filma me pleq.
4.Filma te Robert Redford pas 2005 nuk i shoh fare.Filma me pleq.
5.Filma me army nuk i shoh fare.jane te gjitha filma me heronj bs.
6.Filma me Mark Wahlberg.Aktor rude,arrogant, no class.
7.Jason Stratham.Nuk i shoh filmat e tij bajate ka shume artificializim ne skena shume ekzagjerime.Filma per kalamaj.
8.Kurt Russell me disa perjashtime te disa filmave, nuk e shof me,tani ai duket si truck driver.
ka shume artiste qe ne filma kane qejf te dalin te parruar dhe duken si truck drivers
9.Van Diesel,aktor boksier aktor koti me ate fast and furious.Kurre nuk i shoh fimat me surratin e tij.
10.Filma me shpata, mesjete lashtesi jane komplet filma koti per kalamaj.Humbje kohe.
Te bera like se me pelqeu menyra si i sheh, por tema kerkon dicka tjeter. ?
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
11,429
Pikët
113
Po e postoj edhe njeher, Toby Stephens si Captain Flint.

 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,988
Pikët
113
Hmmmmmmmmmmmmmmmmm.....


qyna pobjeda ...APET,por se kom kqyr akoma,pasiqe laskuriqi e ka shtyre nga...

Prilli me,
20. Nendor, pastaj me date
25. te muajit tjeter,dhe SHPRESOJ-me ne...
Prill te 2021-it.

FAZIT für der nächsten Film = Morgen ist keine Zeit an einem anderen Tag zu sterben.

PS....MOS u habisni aPO tju duket qudi.

TUNGI.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
31,990
Pikët
113
Ky me siper eshte nje nga filmat me te bukur qe kam pare vitet e fundit.
E rekomandoj! ?
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
5,084
Pikët
113
Une preferoj kete nga Espinosa:

Koleksioni i shpirtrave.
Per demokracine, korrupsioni eshte si vaji lubrifikues per motorrin.
Me kujtohet , megjithse mosh e vogel, kur e vran duke qajt grat , kane vra komisar katanin xd

Nje te preferuarat e mia ka qen seriali : Nese nje dite do trokasesh ne porten time
Film aq i dhimbshem dhe aq i realizuar bukur .

 

Enisa

First
Staff member
Anëtar
May 8, 2020
Postime
8,690
Pikët
113
Vendndodhja
Shqipëri
Me kujtohet , megjithse mosh e vogel, kur e vran duke qajt grat , kane vra komisar katanin xd

Nje te preferuarat e mia ka qen seriali : Nese nje dite do trokasesh ne porten time
Film aq i dhimbshem dhe aq i realizuar bukur .

Ky filmi më ka trishtuar shumë; kam qenë e vogël dhe nuk kuptoja disa gjëra aty ,por Klaudja më pëlqente shumë( e kam fjalën për filmin : nëse një ditë do të trokasësh në derën time)
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
31,990
Pikët
113
Ky filmi më ka trishtuar shumë; kam qenë e vogël dhe nuk kuptoja disa gjëra aty ,por Klaudja më pëlqente shumë( e kam fjalën për filmin : nëse një ditë do të trokasësh në derën time)
Matilda May
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,247
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Ky film me ka bere per te qeshur e po sjell nje pjese ...ka pak gjuhe te rende (per mosha mbi 18 vjeqarre) por eshte i lezetshem.

 
Top