• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,959
Pikët
0
Ku eshte vendi qe ju pelqen me shume te gjuani ?

Det

Liqen

Lume

Me cfar gjuani dhe si kan qen rezultatet e vendit qe keni zgjedhur per te gjuajtur ?
 

ABORDAZH

into the wild
Anëtar
Dec 7, 2010
Postime
1,514
Pikët
48
Vendndodhja
kuturu
Përgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Ne vaska eshte me mire se nuk lodhesh ..
Pastaj per mos te then qe kur ishim te vegjel kalonim gjith diten per te peshkuar edhe ktheheshim ne shpi me ndonje cironke .
 

Ganimet

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2012
Postime
5,392
Pikët
48
Vendndodhja
Ne toke
Përgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Gjat veres me pelqen te gjuaj peshk.
Zakonisht gjuaj me grep.
Si femij ne fshat kishim ca luadhe qe i ujitnim m uje lumi,me jaz e .
Jaz quanim rrugen qe pershkonte uji i lumit deri tek luadhi,Shpesh e ndanim ujin dhe mbledhnim peshq me kova.
Dikur ishte ajo knaqsia .Tani jon mbushur jazet me gure e lisa.
 

admiral

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 22, 2011
Postime
317
Pikët
0
Vendndodhja
Ke kodra e kuqe
Përgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Eh mer cun,,,mire bone se na knoqe me kte marifetin e peshkut,t,pakten fillojme rrejm njoni tjetrin,,,pergezime sinqerisht,,,une per vehte kam nja 30 vjet qe gjuaj ,,preferoj detin te them te drejten`thankyou`
 

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,959
Pikët
0
Përgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Eh mer cun,,,mire bone se na knoqe me kte marifetin e peshkut,t,pakten fillojme rrejm njoni tjetrin,,,pergezime sinqerisht,,,une per vehte kam nja 30 vjet qe gjuaj ,,preferoj detin te them te drejten`thankyou`
Une hala skam fillu me tregu se sa ton peshk ze kur dal me gjujt :D

... edhe mua me pelqen deti. Megjithese eshte me kollaj ne liqen se e ze peshkun me nje grusht hime
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
30,287
Pikët
113
Përgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Eh mer cun,,,mire bone se na knoqe me kte marifetin e peshkut,t,pakten fillojme rrejm njoni tjetrin,,,pergezime sinqerisht,,,une per vehte kam nja 30 vjet qe gjuaj ,,preferoj detin te them te drejten`thankyou`
me kujtohet para disa vitesh ne Novara te Italise ,shkojm ne nje rezervat peshku.

10000 lireta ishte hyrja.kishte me shume peshk se uje.
per dy min e kapa nji gamor te modh tre kilsh

shija me ta shpif
 

admiral

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 22, 2011
Postime
317
Pikët
0
Vendndodhja
Ke kodra e kuqe
Përgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

me kujtohet para disa vitesh ne Novara te Italise ,shkojm ne nje rezervat peshku.

10000 lireta ishte hyrja.kishte me shume peshk se uje.
per dy min e kapa nji gamor te modh tre kilsh

shija me ta shpif
Paske pas fat me peshkun jo me shijen,,,mrom kam qene ne shengjin,,rezultati 8 levreke ,,midis 200-300 gram kokrra,
 

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,959
Pikët
0
Përgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Paske pas fat me peshkun jo me shijen,,,mrom kam qene ne shengjin,,rezultati 8 levreke ,,midis 200-300 gram kokrra,
-bravo-

Ku, si, qysh, me cfar, si ndodhi ? Ho pra tregohi i cik me i sqarushem
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,278
Pikët
113
Përgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Ne vaska eshte me mire se nuk lodhesh ..
Pastaj per mos te then qe kur ishim te vegjel kalonim gjith diten per te peshkuar edhe ktheheshim ne shpi me ndonje cironke .
Tamon,fiks fare!Tek liqeni me kavanoz....lol.
Ktu jo larg meje eshte nje perrua,ku nje tropojan dhe une bashke me te i qisnim me nje cope derrase nga rrjedha!Te na kapnin na i skuqnin mire xhepat!Ishte dhe eshte rezervat.
 

admiral

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 22, 2011
Postime
317
Pikët
0
Vendndodhja
Ke kodra e kuqe
Përgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

-bravo-

Ku, si, qysh, me cfar, si ndodhi ? Ho pra tregohi i cik me i sqarushem
Per c,fare te te sqaroj shoku,?? nuk ka ndodhur aksident gjueti normale me grep,,,, nese te intereson menyra,patjeter po do me duhet te hap nje teme te posacme -paqe-
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
30,287
Pikët
113
Përgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Per c,fare te te sqaroj shoku,?? nuk ka ndodhur aksident gjueti normale me grep,,,, nese te intereson menyra,patjeter po do me duhet te hap nje teme te posacme -paqe-
nuk ke nevoje te hapesh teme.

na thuj cfare grepash ke perdor. 300g lenvrek nuk eshte pak
 

Brari

Super Anëtar
Anëtar
Jan 21, 2012
Postime
3,557
Pikët
38
Përgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

tem e bukur qo..
po ne se jan hapur tjera tema me peshk ..mir eshte moderatoret te na i bashkojne..

qe thoni ju..cfar skam bere ne kte dynja..
te 999-tat..
kur jesh kalama dilja ne oren 5 nga shpija dhe.. nata me mblidhte ne shpi..
i uritur i derrmuar..700 ndeshje futbolli apo aventura..kaluar..
slash lume e det pa vajtur.. mirpo.. peshk nuk zura kurrë..
kte vere apo vjeshte ne se nuku bënet 97 nga shkiporia..do vete te peshkonj..
me ka mbetur si peng i femijerise..
mikja t me ka gjetur nje goxha varke e do provoj..
prandaj dhe do ju lexoj me kujdes ju qe dini nga peshkimi..


..
 

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,959
Pikët
0
Përgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Mire e ke menduar brar

Tani qe po dilni ne pension , merni kallamat bashke me Saliun dhe kapni naj sardele -gezuar-
 

Brari

Super Anëtar
Anëtar
Jan 21, 2012
Postime
3,557
Pikët
38
Përgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

mir e ke o europeshk..
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,212
Pikët
113
Përgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Pajtohem me bashkebiseduesen me larte.

Preferojme!
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,792
Pikët
113
Vendndodhja
Allianz-Arena
Përgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Per here te pare kam peshkuar ne perrua me kavanoz duke i vene buke anash, me pas me grep ne lum dhe liqen. Me interesant me duket peshkimi ne ujvara apo ne lumenj me peshq qe jane gjithmone kunder rrymes.
 

Onyx

Unpredictable
Staff member
Anëtar
Mar 27, 2016
Postime
6,181
Pikët
113
Përgjigje e: Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Lum, eshte me mire.
E them nga pervoja.
 
Top