• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Preferoni te gjuani peshk ne Det, Liqen apo lume ?

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,792
Pikët
113
Vendndodhja
Allianz-Arena
Ka patur edhe disa lloje te tjera peshqish dhe ngjalash qe deperonin nepermjet lumit Drin per te shkuar dhe per tu shumuar ne liqenin e Ohrit por qe per shkak te ndertimit te hydrocentraleve ne kaskaden e Drinit e kane bere te pa mundur kete shtegetim dhe riprodhim qe kushedi sa mijera e miliona vite u eshte dashur per te krijuar kete tradite tek keto specie e qe shpesh here i kam pare te depertonin kundra rrymes deri tek diga e Vaut te Dejes e te perpeliteshin aty sepse nuk gjenin rrugen qe ishte ngjizur ne to.

Per mua kto nuk jane shkelje ligji apo krime, kto jane masakra gjigande. Nuk i kuptoj kto qe i skenojne te tilla gjera si nuk i ben syri terrc nga KARMA.

Liqeni i Pogradecit Koranin ka si krenarine e vet, me pas vjen Belushka, qe eshte po e njejta familje por disi me e vogel. Vendasit aty thone se Belushka e ka mishin me te shijshem se sa Korani.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
43,941
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Per mua kto nuk jane shkelje ligji apo krime, kto jane masakra gjigande. Nuk i kuptoj kto qe i skenojne te tilla gjera si nuk i ben syri terrc nga KARMA.

Liqeni i Pogradecit Koranin ka si krenarine e vet, me pas vjen Belushka, qe eshte po e njejta familje por disi me e vogel. Vendasit aty thone se Belushka e ka mishin me te shijshem se sa Korani.

Nuk e di me saktesi nese u moren parasysh keto parametra por per ate kohe kur u mendua qe te shfrytezoheshin rezervat hidrike per te prodhuar dhe eksportuar energji, dukej si dicka shum me me vlere dhe rendesi se sa fauna dhe flora e vendeve qe do te prekeshin bile u levizen qytete e fshatra te tere prej luhatjeve dhe pozicioneve te reja gjeografike te krijuara.....

Te gjitha perpjekiet per te ndryshuar sado pak fizionomine gjeografie dhe cdo elemet te saj ne toke eshte nje krim ne vetvete.....
Toka kish kirjuar ne menyre perfekte organiken dhe rrotacionin e saj te plote shum shum kohe para se specia njeri me egon e semure qe e karakterizon te kerkoje ta deformoje perfundimisht nje mrekulli te tille....

pra duhet vene specia njeri para nje gjyqi moral per vetshkaterrimin e habitatit te tij......e me sa duket nuk kerkon njeri me dit epr te tilla gjera.....
uni i robit qenka predha me e keqe vdekjeprurese e vetshkaterruese.
 
Last edited:

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
13,157
Pikët
113
Une liqenin e kam fobi per tu lare apo per te bere xhiro me barke. Sepse ne vegjeline time me shume mbyteshin neper liqene se ne det.
per tu lare edhe une kam frik. per peshk ne maje te molit do jete mire.
 

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
4,986
Pikët
113
Shume vone! ( per boten)

Sa per peshkatar detrash a forumesh s'e di, por qe je kuzhinier i mire, je!
Kjo me intereson. ?
Ne fakt eksperiencat e mia te kuzhines ja kam dedikuar vetem detit dhe asgjeje tjeter
te falenderoj per komplimentin ?
 
Last edited:

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,098
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Nje mesazh per kriminelet e peshqeve.

- Fish who are caught and released often still die from such injuries. ... This tactic rips out not only the hook but also part of the fish'sthroat and guts as well. Studies show that many fish who are caught and thrown back into the water suffer such severe psychological distress that they actually die of shock.
 

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
22,736
Pikët
113
Kush ta ka then ty kete? dmth e ke testuar apo degjuar diku qe peshkimi eshte me i leht ne det? dhe me i veshtir ne liqen?
Po ka shume peshq ne det. Millions. Njeri do haj grepin tim, it’s just matter of time, Ska nevoje me ma konfirmu ndonje peshkatar, ? lol.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
43,941
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Po ka shume peshq ne det. Millions. Njeri do haj grepin tim, it’s just matter of time, Ska nevoje me ma konfirmu ndonje peshkatar, ? lol.
O Pinku po grepi nuk hahet .....ne grep vihen karrema organike ose fallco qe kane forma, ngjyra dhe shije qe i afrohen karemave organike....pikerisht keto karrema jane ato qe peshqit preferojne dhe ngecin ne grep.....
Po sikur ne grepin tend te ngece ndonje peshkaqen di do tja besh ???
 

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
22,736
Pikët
113
O Pinku po grepi nuk hahet .....ne grep vihen karrema organike ose fallco qe kane forma, ngjyra dhe shije qe i afrohen karemave organike....pikerisht keto karrema jane ato qe peshqit preferojne dhe ngecin ne grep.....
Po sikur ne grepin tend te ngece ndonje peshkaqen di do tja besh ???
Nuk e di. Do bej selfie, ?
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,516
Pikët
113
Po ka shume peshq ne det. Millions. Njeri do haj grepin tim, it’s just matter of time, Ska nevoje me ma konfirmu ndonje peshkatar, ? lol.
Cfare do kishe bere po te me kishe kapur mua ne vend te peshkut, nuk besoj se do me hidhje prap ne det lool.
 
Top