• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Propozimi yt.

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,307
Pikët
0
Ore jeni qe jeni a nuk me thoni si keni propozuar juve, kuptohet me fjalet origjinale pa rrena...

Ta nis plaku; Po ndalo mi te hongshin qente se me ke harxhu 50 litra nafte pas teje, vajti litri me dy mije mi, qe mos e bofsh piken e hajrit jarebi....

Kshu e kom i stil une.
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,614
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Propozimi yt.

Sei bella, e la belleza nel mio mondo è la serva del amore...

p.s. keshtu i thashe
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,142
Pikët
113
Përgjigje e: Propozimi yt.

Mora ne dore telefonin dhe me nje ze qe mos te lija pershtypjen e ankthit ne te i thashe: Pergatitu qe bota jote te perfundoje ashtu sic e ke njohur deri me sot. Jam me barre. Kur te kthehesh ne Shqiperi hajde me unaze dhe kerkoi doren time babait tim sipas zakonit. Pas nje heshtje te gjate ai me thote: Cfare ke veshur ne keto momente ?

Nuk e harroj. Kisha veshur cizme te bardha, bluze deveje te bardhe, nje fund deveje gri deri ne fund te kembeve dhe nje pallto te zeze stofi deri ne fund te kembeve.


Dea
 

BlueRose

Audere semper
Anëtar
Jul 20, 2011
Postime
6,459
Pikët
113
Përgjigje e: Propozimi yt.

Mora ne dore telefonin dhe me nje ze qe mos te lija pershtypjen e ankthit ne te i thashe: Pergatitu qe bota jote te perfundoje ashtu sic e ke njohur deri me sot. Jam me barre. Kur te kthehesh ne Shqiperi hajde me unaze dhe kerkoi doren time babait tim sipas zakonit. Pas nje heshtje te gjate ai me thote: Cfare ke veshur ne keto momente ?

Nuk e harroj. Kisha veshur cizme te bardha, bluze deveje te bardhe, nje fund deveje gri deri ne fund te kembeve dhe nje pallto te zeze stofi deri ne fund te kembeve.


Dea
Hahaha, nuk kishe vape?
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,142
Pikët
113
Përgjigje e: Propozimi yt.

U lodhe duke ja numeruar ndaj thashe une : )

Nuk lodhet goja nga fjalet e bukura. Ai e ka nje fetish per veshjen. E di ku do te dali. Tek zhveshja. Getat ishin me vija bardh e gri e zi e kuq. Vija horizontale. Kurse te mbathurat dhe recipetat i kisha te zeza. Te mbathurat ne forme pantallonash. Materiali ishte mendafsh.

Dea
 

BlueRose

Audere semper
Anëtar
Jul 20, 2011
Postime
6,459
Pikët
113
Përgjigje e: Propozimi yt.

Nuk lodhet goja nga fjalet e bukura. Ai e ka nje fetish per veshjen. E di ku do te dali. Tek zhveshja. Getat ishin me vija bardh e gri e zi e kuq. Vija horizontale. Kurse te mbathurat dhe recipetat i kisha te zeza. Te mbathurat ne forme pantallonash. Materiali ishte mendafsh.

Dea
E mundimshme... ta mendosh sa trashe je veshur lol
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,142
Pikët
113
Përgjigje e: Propozimi yt.

Mungesa e nje sistemi central ngrohes te bente te visheshe aq trashe. Radiatoret kishin dale ne treg por ato ngrohnin vetem disa centimetra katrore.

E mundimshme ne fakt do te ishte per ndonje qe ka kohe qe nuk sheh femer me sy, e pranoj.


Dea
 

BlueRose

Audere semper
Anëtar
Jul 20, 2011
Postime
6,459
Pikët
113
Përgjigje e: Propozimi yt.

Mungesa e nje sistemi central ngrohes te bente te visheshe aq trashe. Radiatoret kishin dale ne treg por ato ngrohnin vetem disa centimetra katrore.

E mundimshme ne fakt do te ishte per ndonje qe ka kohe qe nuk sheh femer me sy, e pranoj.


Dea
Shiko se do jene bllokuar... radiatoret se s'luan shume rol kohezgjatja ne te tilla situata... kur eshte fund dhjetori flas.
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,142
Pikët
113
Përgjigje e: Propozimi yt.

ka qene e depiluar. ishte si tip kondicioneri:d

Tani po e kuptoj pse kerkon te me paraqesesh si mashkull. Kot po ja fus.

Po te isha mashkull do isha e rrethuar vetem nga femra dhe meshkuj gay.

Duke qene femer do te rrethohesha nga meshkuj te vertete dhe nga lezbike.
Preferoj te jem ajo qe jam. Meshkujt e vertete sillen si meshkuj te vertete. Sa per lezbiket, ato mund te fusin ndonje batute, ndonje gje tjeter per te futur nuk kane.

Ke te marr e ke te le?!

Dhe babai im ndjese paste qe nuk nxorri kurre banalitet nga goja e kishte nje shprehje qe e perdorte shpesh: Larg nga b*tha ime. Qe do te thoshte "Mos u perzje me te mite!"Dea
 
Last edited:

BlueRose

Audere semper
Anëtar
Jul 20, 2011
Postime
6,459
Pikët
113
Përgjigje e: Propozimi yt.

Tani po e kuptoj pse kerkon te me paraqesesh si mashkull. Kot po ja fus.

Po te isha mashkull do isha e rrethuar vetem nga femra dhe meshkuj gay.

Duke qene femer do te rrethohesha nga meshkuj te vertete dhe nga lezbike.
Preferoj te jem ajo qe jam. Meshkujt e vertete sillen si meshkuj te vertete. Sa per lezbiket, ato mund te fusin ndonje batute, ndonje gje tjeter per te futur nuk kane.

Ke te marr e ke te le?!


Dea
Ti e dhe pergjigjen vete.
Po ta lexosh c'ke shkruar, e gjen pergjigjen e pyetjes se shtruar : )
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,142
Pikët
113
Përgjigje e: Propozimi yt.

Eshte retorike. Nuk ka nevoje per pergjigje.

Por edhe si shume gjera te tjera, sensi i humorit tek ju eshte nyl. Kopjo aty e kopjo atje.


Dea
 

BlueRose

Audere semper
Anëtar
Jul 20, 2011
Postime
6,459
Pikët
113
Përgjigje e: Propozimi yt.

Eshte retorike. Nuk ka nevoje per pergjigje.

Por edhe si shume gjera te tjera, sensi i humorit tek ju eshte nyl. Kopjo aty e kopjo atje.


Dea
Mbase ti më ngaterron... por une ty s'te ngaterroj : )

Une prape e theksoj, mos ndoshta te kane bllokuar me nickname qe ke patur ne fillim, e fshihesh me nickname femrash?

Dil ne identitet... dukesh e shtirur dhe shume vulgare per te qene femer.

PS. Me fal per te qenurit kaq direkte.
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,033
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Propozimi yt.

kur isha ne Shqiperi i thoja: Kur do vish ndonje dite te shohesh koleksionin e pullave dhe herbariumin tim?
kur erdha ketej gjerat ishin me te thjeshta dhe me te drejtperdrejta prandaj u thoja: Ti ke biciklete te kuqe, une kam biciklete blu, kur do dalim ta bojm nji xhiro bashke nga parku?
:p-qesh--qesh--qesh-
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,142
Pikët
113
Përgjigje e: Propozimi yt.

Themi: Me fal per te qenet kaq direkte.

Armikun e njoh nga akuzat qe ai me ben mua!


Dea
 

BlueRose

Audere semper
Anëtar
Jul 20, 2011
Postime
6,459
Pikët
113
Përgjigje e: Propozimi yt.

Themi: Me fal per te qenet kaq direkte.

Armikun e njoh nga akuzat qe ai me ben mua!


Dea
Faleminderit per korigjimin. E vleresoj.

Mos i konsidero akuza... eshte vleresim qe i ben nje shprehesje mendimi personal.

PS. Naten e mire.
 

Performer

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
32,072
Pikët
113
Përgjigje e: Propozimi yt.

ka shume femra qe e shpreshin banalitetin ne forma te ndryshme nuk eshte e thene vetem me fjale … ka qe perdorin shaka , ka qe e thone ne menyre indirekte , ka qe e thone me vepra e ka qe e fshehin duke bere si te ndershme . pra sme duket arsye bindese ajo qe Adea eshte mashkull lol
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
64,922
Pikët
113
Përgjigje e: Propozimi yt.

Ali Ajeti dhe çeta e Llapit ishin nismëtarët e parë të krijimit të UÇK-së.
 
Top