• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Qytetet që keni vizituar

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
18,064
Pikët
113
Me zemer te vrare e thashe.
Asnje inestim keto 30 vjet! Me thuaj nje qytet ne Shqiperi qe mund ti perngjaj Beratit per nga relievi dhe bukuria e natyres?
Atje do arkitekt te zote qe ta kthejne ate qytet ne qytet perrallash, se ai e ka potencialin.
Qe nuk jane bere investime, jam dakort. Por, te thuash qe eshte i shemtuar…me vrave ndjenjat.
 

DUA

V.I.P
Anëtar
Apr 6, 2020
Postime
4,739
Pikët
133
Ndonje qytet qe te ka lene mbrese?
Qe ta vizitojme.
Zvicra ka për shijen e të gjithëve. Graubünden ka natyrë fantastike me gjelbërim. Delémont natyrë malore gurërore me kështjella të veçanta. Stein am Rhein me një qendër të modelit të mesjetës. Ascona me pamje tropike. Rapperswil, Kriens (mali Pilatus), Vierwaldstättersee që përfshin kantonet: Luzern, Obwalden, Nidwalden, Schwyz dhe Uri.
E mos flas për Gjenevën e do tjerë.
Norvegjia ka fjordet nga të cilët vetëm dy i kam vizituar.
Nga Danimarka do sugjeroja Odense.
Suedia ka natyrë fantastike, por e pëlqej pjesën jugore përveç kryeqytetit.
 
Last edited:

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
12,734
Pikët
113
epo jane shume ja po vej ca qe me kujtohen tani
cape town, hong kong, tokio , dubai, qatar, Costa rica
cuba, punta cana, singapor
new york , las vegas , san francisco , orlando , washington , boston
rome , paris, berlin , oslo , copenhagen, gothenburg, miami
thesaloniki , rodos, london , scopje , prishtina , prague , montreal , toronto etc
do me per belulin-qesh-
Cili qytet te ka lene pershtypje me se shumti?
 
Top