• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Refuzimi i Kurtit për takimin e 11 majit, “shuplakë” për BE-në dhe Serbinë

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,113
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Për aq kohë(disa muaj)kur u zgjodh për herë të parë kryeministër, Kosova humbi diku mbi 170 mil. euro nga fondet e ndara për Kosovën në atë kohë.
Tani, sikur edhe atëherë, pra herën e parë, por mua nuk më kujtohet tani shuma e saktë, ka mbuluar rrymën e shpenzuar nga serbët e veriut borgjin prej diku 11 mil. euro.
Që nga pas lufta e fundit në Kosovë, viti 1999, Kosova mbulon diku rreth 8-9 mil. euro ( mesatarja) në vit për serbët e veriut të Kosovës. Llogaria totale për gjithë kohën, deri tani, është diku 180 mil. euro që Kosova, apo qeveritë e saj, si dhe kjo e Kurtit tani(dhe herën e kaluar) paguan borgjin e rrymës së shfrytëzuar nga serbët e Veriut të Kosovës... "SOVRANE"...
Une Nuk e di se c’fare plani ka ky ... por une degjova Europen kur ja numeroi me pike e me presje ....gjithsesi le te shikojme tani se qysh do te ecin gjerat me tej .
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,620
Pikët
113
Une Nuk e di se c’fare plani ka ky ... por une degjova Europen kur ja numeroi me pike e me presje ....gjithsesi le te shikojme tani se qysh do te ecin gjerat me tej .
Që të ketë Kosova dhe populli i saj një mirëqenie deri diku të mirë, duhet të ketë bashkpunim të ndërsjellë e reciprok me "miqtë" ndërkombëtar (ShBA e EU). E keqja e tij është se "shtyhet" si patriot edhe me Evropë e Amerikë derisa këto punën e patriotizmit qëmoti e kan fut në archiva. Kujton se këto budallakia patriotike i'a shet edhe evropianëve e botës, siç bënë me ithtarët e tij...
Një ditë o do t'ia "ngrehin veshin" kta euro-amerikanët o ky vetvetes...
 
Top