• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rezistoni tundimit për steroide!

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,911
Pikët
113


Steroidet anabolike mund t’ju ndihmojë të bëheni më të mëdhenj dhe më të fortë në një periudhë të shkurtër kohe. Ato ju bëjnë të ndiheni të fuqishëm dhe agresivë – pothuajse të pandalshëm. Por, kur pushoni së marri, madhësia e shtuar e muskujve dhe forcës fillon të zbehet.

Në përgjithësi, profesionistët bodibilder kanë më shumë gjasa për të marrë steroide anabolike të paligjshme, se kushdo tjetër. Por edhe njerëzit e zakonshëm që duan të ndërtojnë muskuj të fuqishëm, janë të ekspozuar.

Një studim me 2.006.500 përdorues të steroideve anabolike tregoi se 78.4 % nuk ishin atletë apo bodibuilder konkurrues, por vetëm djem të zakonshëm që e marrin atë për arsye estteike. Më shumë se 99 % të vetë – injektuar, pothuajse 13 %, raportuan praktika të pasigurta injeksioni dhe 99.2 % raportuan se përjetojnë efekte anësore nga barnat.

Studiuesit holandezë publikuan një studim në Sports Medicine, ku disa kërkime sugjeronin se, “… më shumë se gjysma e përdoruesve të steroideve treguan simptoma në përputhje me diagnozën e varësisë” në shifra rreth 25%. Autorët raportuan se, “Faktorët e rrezikut për varësisë nga asteroidet anabolike përfshijë një perceptim të vetes si jo mjaft të fortë dhe sjellin abuzimin afatgjatë të dozave të larta të steroideve.”

Për më tepër, “abuzuesit e steroideve zakonisht shpenzojnë sasi të mëdha të kohës dhe parave edhe në përdorimin e drogës, e cila është një tjetër tregues se ata mund të jenë të varur.” Efekte të tilla përfshijnë prishje humori, lodhje, nervozizëm, reduktim seksi dhe shtimi i dëshirës për steroide. Më shqetësuese ishte një mundësi e depresionit, që mund të çojë në tentativë për vetëvrasje.

Këshilla është e thjeshtë: Rezistoni! /Telegrafi/
 

Aegon The Conqueror

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 7, 2014
Postime
12
Pikët
0
Përgjigje e: Rezistoni tundimit për steroide!

na e mushe menjen :D Un kam bere mbi 3 cycles me test E dhe Deca.Nuk pasur asnjilloj problemi. Mjafton te perdorni PCT ( post cycle therapy) sic esht Clomid ose nolvadex
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Rezistoni tundimit për steroide!

What's the best pre workout drink, that i can get? i wana get ripped this winter :p
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,976
Pikët
48
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Rezistoni tundimit për steroide!

Të rezistoj nga këto mbeturina kimike ?

Kush është i fortë si karakter smerr kurrë nga këto plehra lopësh hollandeze.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
36,181
Pikët
113
Përgjigje e: Rezistoni tundimit për steroide!

how to got fat and still have 8 packs?
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Rezistoni tundimit për steroide!

Coffee it makes me sluggish 4 some reasons before exercise , it doesn't last long either - plus i got to watch out 4 cellulite :p

i dnt eat 2 many carbs, just enough lol

Dnt u use a pre work out drink?
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,296
Pikët
0
Përgjigje e: Rezistoni tundimit për steroide!

Ore çfare rrritet po te pish nje dopje mjes per mjes?!
 

Aegon The Conqueror

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 7, 2014
Postime
12
Pikët
0
Përgjigje e: Rezistoni tundimit për steroide!

Not really. I just get a good morning meal. like oats. Te tjerat jan marketing scams :D
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Rezistoni tundimit për steroide!

Lots of athletes footballers uses them, they cant be all scams :p
anyway i just asked, i thought maybe u have come across any of them , thnx anyway :)
 

Aegon The Conqueror

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 7, 2014
Postime
12
Pikët
0
Përgjigje e: Rezistoni tundimit për steroide!

if u wanna burn fat fast though is a secret recipe. "Aspirine caffeine and ephedrine"
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Rezistoni tundimit për steroide!

wht is that? u got to mix it urself, or is it a ready buy? spill out the beans :p

Ps..thirsty, working out regularly in the gym- with a good program and good protein diet- will do that easy- after 4-5 months, u will be surprised .
 

Aegon The Conqueror

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 7, 2014
Postime
12
Pikët
0
Përgjigje e: Rezistoni tundimit për steroide!

ephedrina esht ilegale ne treg. dmth duhet ti bashkosh vet. por nuk esht keshillushme per njerezit me probleme me zemren :D
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Rezistoni tundimit për steroide!

oh no- i wnt take any illegal stuff... i already took once Jack3d ... and it nearly turned me into a killer :D
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Rezistoni tundimit për steroide!

maybe- but i do drink coffee :p
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Rezistoni tundimit për steroide!

Its hard komshie- une e kam ulur ne 2 kafe ne dite--- ama ato dite qe vendosa te ul dozen, beja/sillesha si qenushe e terbuar.. por ja arrita, pune 2 javesh e kisha prb- tani kur pij 2 sme ben me pershtypje per me shume , nganjehere harroj ta pij te dyten- :)

Me vullnet hiqet, s'ka menyre tjeter- mos e zevendeso me ndonje ves tjeter :p
 
Top