• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ristani: PD humbi sepse Basha gaboi ...IK BASHA!

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,306
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Ristani: PD humbi sepse Basha gaboi, duhet të tërhiqet, politika eshte moralArben Ristani ka komentuar humbjen e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit. Ristani ka bërë përgjegjës kreun e demokratëve Lulzim Bashën për këtë humbje.

Në një postim në rrjetet sociale, Ristani shkruan se humbja erdhi sepse Basha bëri gabime të njohura dhe të persëritura.

Ndër të tjera ai shton se kur humb zgjedhjet duhet të tërhiqesh. “Kur humb zgjedhjet në mënyrë të përsëritur, tërhiqesh me dinjitet dhe ndihmon partinë të rimëkëmbet”, thekson ai.
Deklarata e plotë:

Reklamë


PD humbi ne keto zgjedhje.

Demokratet jane krenare se kane duruar me dinjitet nje opozite te veshtire 8 vjecare.

Kane zhvilluar me vitalitet nje beteje te forte opozitare.

Garuan dhe menaxhuan nje proces zgjedhor nga i cili, pavarsisht se nuk fituan, treguan se PD eshte parti e madhe, e dashur dhe e mbeshtetur fuqishem nga shqiptaret.

Kjo humbje do te thote edhe 4 vjet te tjera opozite.

Manipulimet zgjedhore te kundershtarit do kene me siguri pasoja ligjore, por beteja kunder tyre nuk e ndryshon faktin se tashme, ka filluar nje 4 vjecar tjeter opozite.

Eshte momenti dhe kemi nevoje per reflektim.

Lulzim Basha qe na udhehoqi dy here ne humbje te pushtetit qendror dhe atij lokal, nuk ka asnje shans qe heren e trete, te na udheheqe ne fitore.

Humbja erdhi sepse ai beri gabime tashme te njohura dhe te perseritura, ne menyren se si drejtoi opoziten dhe per me teper, nuk i bindi shqiptaret, se ai do te ishte per ta kryeministri i duhur.

Politika eshte moral.

Mbi te gjitha te ky moral eshte bazuar edhe tradita e PD.

Kur humb zgjedhjet ne menyre te perseritur, terhiqesh me dinjitet dhe ndihmon partine te rimekembet.

Keshtu mendoj se duhet te ishte nje sjellje me moral ne nje parti demokratike dinjitoze.

Ndryshe vazhdon e mban dyqan per perfitime personale.

 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,568
Pikët
113
Ristani duket fytyre e paperlyer me fyerjet dhe zhgenjimet qe dhuron loja politike!
megjithate mungon edhe vullneti i duhur nga PS-ja per ta rimekembur dhe ndihmuar PD-ne ashtu sic Enveri e mbante dhe e kishte te shenjte godinen e Teatrit popullor.
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,568
Pikët
113
po nuk kapen boten, po nuk u bene bashkekohor, dmth lufte moderne opozitare deri ne skaje dhe po nuk pine droga te lejueshme, pa helme jo si ato qe vijne ne shqiperi, lere qe do shkaterrohen nga nervat po edhe nuk ka opozite por nje kuvend lloqesh!
 

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
5,287
Pikët
113
po nuk kapen boten, po nuk u bene bashkekohor, dmth lufte moderne opozitare deri ne skaje dhe po nuk pine droga te lejueshme, pa helme jo si ato qe vijne ne shqiperi, lere qe do shkaterrohen nga nervat po edhe nuk ka opozite por nje kuvend lloqesh!
Luli me lejen e saliut duhet te largohet dhe ti hapi rrugen lulit te rradhes.
Une nuk e besoj se Pd kerkon te marri pushtetin perderisa ja lan ne dore ketij , mendimi im ky
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
8,161
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Thellë -thellë ky avokati ka punuar për Sorosin dhe rilindjen, nëse përbaltë çdokënd dhe çdonjërin me argumenta të njëjtë dhe llapaqenëri i shërben atij që ka shkopin.
Pa lëre se ky ka qenë pjesë e saj, njëherë po e hëngre gjellën e prishur, për jetë do të ndjek nga pas.
Të tjerat janë ekuacione molekulare
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
27,657
Pikët
113
Thellë -thellë ky avokati ka punuar për Sorosin dhe rilindjen, nëse përbaltë çdokënd dhe çdonjërin me argumenta të njëjtë dhe llapaqenëri i shërben atij që ka shkopin.
Pa lëre se ky ka qenë pjesë e saj, njëherë po e hëngre gjellën e prishur, për jetë do të ndjek nga pas.
Të tjerat janë ekuacione molekulare
Ky ka qene, aty, eshte i majte, por per Lulin te gjitha qe ka thene, i ka thene tamam.

Edhe nje gje

Saliu, ka nje mani per Cuna te gjate e bukurosh, per ti promovuar ne Pd! nga hici.

Beri ne fillim Eduart Selamin, pastaj vazhdioj me Bert Brojken. Pas tij me Bame Topen, dhe ne fund me Lulen...

Nderkohe, qe i fuste sterkembeshin atyre qe luftonin dhe si lepinin bishtin...

Me cdo rregull demoktatik, pas 8 vjet humbje pas humbjesh, Luleja duhet te iki, ..

Por lerpara duhet te shkoje te Kimetja, ti qahet, qe e rrafi me shume sec e kishin lene dakord,..

Nuk i futi vetem koken, por edhe pjese nga trupi...;)
 
Last edited:

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
8,161
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Ky ka qene, aty, eshte i majte, por per Lulin te gjitha qe ka thene, i ka thene tamam.

Edhe nje gje

Saliu, ka nje mani per Cuna te gjate e bukurosh, per ti promovuar ne Pd! nga hici.

Beri ne fillim Eduart Selamin, pastaj vazhdioj me Bert Brojken. Pas tij me Bame Topen, dhe ne fund me Lulen...

Nderkohe, qe i fuste sterkembeshin atyre qe luftonin dhe si lepinin bishtin...

Me cdo rregull demoktatik, pas 8 vjet humbje pas humbjesh, Luleja duhet te iki, ..

Por lerpara duhet te shkoje te Kimetja, ti qahet, qe e rrafi me shume sec e kishin lene dakord,..

Nuk i futi vetem koken, por edhe pjese nga trupi...;)
Minimumi duhet pritur sa të varroset nga kolegji zgjedhorë dhe gjykata kushtetuese procesi zgjedhorë.
Kur të varroset, po i bëjmë edhe Bashës (si shumë të tjerë edhe mua më duket shumë por shumë i trashë në aspektin politik) varrimin bashkë me kapitalizmin.
Pritni burra, mos t'ju shkrehet para iftarit.
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,568
Pikët
113
tamam si Davidi i vocerr kunder Golias!
Davidi e donte pushtetin per gjyshin e tij te dobet, ndaj e qelloi Golian e shemtuar, gjigand, ne koke me gur!
 
Top