• PĂ«rshĂ«ndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ristani: PD humbi sepse Basha gaboi ...IK BASHA!

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,297
Pikët
113
Po me gjakftohte mo doganier,me gjakftohte.
Do jete...APET noi marifet i Edi Rames ``fumato``
Si.....patronazhist duket 😂
Tashi PA shaka....lulka eshte i VETMI politikan qe NUK shpreh ASGJE.
Dhe KA te drejte ai qe flet.
Eshte....CASTI me i VOLITSHEM per tu ngjitur.
Por....sa tkeni PLAKUN Mere....rrini GAFIL.
PS....Kulla e barit NUK do te prishet.
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,364
Pikët
83
cfare kulle bari thua?! kulla e barit nuk eshte e filmit te plakut mere!
po per banoret e vjeter te tiranes, enveristet ne dukje, nuk paska asnje plan, aty per aty!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,297
Pikët
113
Eshte seriali i....Ri....kur hidheshin themelet me.........plakun Mere.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
26,353
Pikët
113
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
26,353
Pikët
113
Bujar Nishani zbardh PRAPASKENAT: Në PD respektohet ai që do kryetari, nuk më është fjala as të hap mbledhjet apo të komentoj kandidaturat

Featured image of article: Bujar Nishani zbardh PRAPASKENAT: Në PD respektohet ai që do kryetari, nuk më është fjala as të hap mbledhjet apo të komentoj kandidaturat
Bujar Nishani
28 Prill, 2021 21:37
Pjesë nga biseda:
Bujar Nishani: Basha jo thjesht tĂ« japĂ« dorĂ«heqjen, por tĂ« hapĂ« njĂ« rrugĂ« tĂ« re njĂ« projekti tĂ« ri. QĂ« tĂ« kemi njĂ« kryesi qĂ« tĂ« respektohet. Jo kur tĂ« dojĂ« kryetari, kush tĂ« dojĂ« kryetari. A e dini ju qĂ« kur janĂ« prezantuar kandidaturat e PD-sĂ« nuk i Ă«shtĂ« lejuar askujt tĂ« flasĂ«? ËshtĂ« bĂ«rĂ« pĂ«rmes ZOOM dhe nuk kemi folur. E dini qĂ« Ă«shtĂ« mbledhur kĂ«shilli kombĂ«tar dhe nuk i Ă«shtĂ« dhĂ«nĂ« e drejta kreut tĂ« KĂ«shillit KombĂ«tar tĂ« mos hapĂ« mbledhjen, tĂ« thotĂ« mirmbrĂ«ma, fjalĂ«n e ka kryetari.
Çim Peka: Pse nuk jeni ankuar
Bujar Nishani: Ishim në fushatë, ishim në fushatë dhe unë i marr disa kosto personale përsipër. Ajo që ndodhte në fushatë ishte më e rëndësishme se ajo që mendonte Nishani
Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.
Bledian Koka: Po me takime pse nuk keni kërkuar takime?
Bujar Nishani: Nuk është puna për takime, se të takon të thotë ke të drejtë do e rregullojmë dhe nuk bëhet asgjë.
vijon

(f.m/dosja.al)
 

Noe

I vogli Xhines
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
6,267
Pikët
113
Jam dakort te ike Basha por te vije Ristani me shoke, e tmerrshme.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
4,364
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Kjo Pd eshte partia me pak demokratike ne Europe. Shqiperise i duhet nje force e re,vertete demokratike per nga forma jo nga emri. Me kete filozofi kurre nuk do vijne ne pushtet. Dhe kjo nuk eshte gje e mire,sepse legjitimohen hajdutet e Rileshjes.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
26,353
Pikët
113
Ambasadorja Amerikane i merr vendin Nar KokësPrill 29, 2021Tetë vjet më parë, Nar Koka u bë fija lidhëse mes Edi Ramës dhe Ilir Metës për të farkëtuar të ashtuquajturën aleancë të qelbësirave në vitin e largët 2013.
Më shumë se 8 vite më pas vendin e Nar Kokës e ka zënë ambasadorja amerikane, e cila pasi uroi Edi Ramën për fitoren mbi fitore. Shkoi dhe te Lulëzim Basha për ta uruar për vendin e dytë më të mirë në zgjedhje.
Duket se Ambasadorja po tenton ti imponojë opozitës dorëzimin pa kushte dhe futjen nën qeverinë e Edi Ramës ose tredhjen e saj për të pranuar votimet e 25 prillit dhe mandatimin e Ramës në mandatin e tretë, por që me zgjedhje si këto, pa frikë mund të themi i ka hap rrugë mandatit të katërt, të pestë dhe kështu me radhë të ish-Partisë së Punës.

I urojmĂ« suksese ambasadores nĂ« kĂ«tĂ« mision tĂ« saj sikundĂ«r dhe zotit Rama pĂ«r mandatin e radhĂ«s, por s’mund tĂ« lĂ«mĂ« pa harruar dhe zotin Basha, i cili nĂ« vend tĂ« merret me vĂ«rtetimin e masakrĂ«s zgjedhore gjen kohĂ« tĂ« presĂ« zonjĂ«n Kim.
Ajo që e lidh ambasadoren amerikane me Nar Kokën duket se është dëshira që Edi Rama të mbajë pushtetin.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
26,353
Pikët
113
Nishani: Duhet njĂ« projekt i ri nĂ« PD! NĂ« garĂ« pĂ«r kryetar? NĂ« politikĂ« kurrĂ« nuk thuhet “kurrĂ«â€
Prill 29, 2021Ish-Presidenti Bujar Nishani, njĂ« nga zĂ«rat qĂ« kĂ«rkon largimin e kryedemokratit Lulzim Basha nga drejtimi i PartisĂ« Demokratike, pas humbjes nĂ« zgjedhjet e 25 prillit, sqaroi nĂ« studion e “News24” arsyet pse e kĂ«rkon njĂ« gjĂ« tĂ« tillĂ«.
Nishani tha se projekti dhe modeli i Lulzim Bashës në këto tetë vite dështoi, ndaj dhe sipas tij, nëse vazhdohet me këtë model, Edi Rama do vijojë edhe 14 vite të tjera të jetë në pushtet.
Sipas Nishanit, Basha duhet tĂ« tĂ«rhiqet nga drejtimi i PD dhe t’i hapĂ« rrugĂ« njĂ« projekti tĂ« ri. I pyetur nĂ«se do tĂ« kandidojĂ« pĂ«r kryetar tĂ« PD, Nishani theksoi se “nuk e kam menduar asnjĂ«herĂ«, deri nĂ« kĂ«tĂ« çast, dhe ky nuk Ă«shtĂ« qĂ«llimi apo synimi im, por nĂ« politikĂ« kurrĂ« nuk thuhet kurrĂ«â€.
Intervista:
Si e cilësoni 25 prillin?

Bujar Nishani: Në gjykimin tim, në eksperiencën time dhe analizën time, që pas vitit 2013, pas atyre zgjedhjeve, në Shqipëri ka pasur farsa elektorale, farsa zgjedhore, nuk ka pasur procese zgjedhore bazuar mbi norma, parime, kritere e standarde. Nuk ka pasur ndonjë ndryshim nga zgjedhjet e 2017, as ndryshim nga zgjedhjet lokale të 2019. Ka qenë një replay, de javu, e atyre standardeve, që kanë ndodhur që nga 2013, deri më 2021. Jemi në një situatë, ku përtej faktit që shoqëria e shtetit shqiptar kanë pësuar një kolaps, të gjithë jemi në një gropë, ku nuk po dalim e frymojmë dot, edhe proceset zgjedhore, që duhet të ndryshojnë këtë situatë kolapsi, janë po të njëjta. Jemi në të njëjtën situatë ku kemi qenë më parë, nuk ka asnjë ndryshim.Megjithatë, 25 prilli u përshëndet nga të gjithë dhe Rama ka një mandat të tretë, çfarë do të thotë kjo?
Në kuptimin formal, ajo është një fitore elektorale për PS dhe e tillë është konfirmuar edhe nga numri i votave, edhe nga gjykimi që i ka bërë arbitri ndërkombëtar, edhe nga pranimi i zgjedhjeve e rezultatit dhe konfirmimi që i kanë bërë ndërkombëtarët, por kjo ka konfirmuar vijimin e agonisë të Shqipërisë e shqiptarëve. Një qeveri që vijon të qeverisë pas 8 vitesh skandale, dështime, varfëri, do të vazhdojë me të njëjtin stil. Përkundrazi, do të rritet arroganca edhe më shumë, do të thellohet e keqja. Ajo që prisja unë në këto zgjedhje ishte përgjegjësia e opozitës. Nuk prisja të ndryshonte e reflektonte Edi Rama. Mekanizmat janë të rëndësishëm, që duhet të ndryshojnë status quon e Shqipërisë. Kur mekanizmat nuk janë të suksesshëm, fataliteti merr doza edhe më të mëdha.
ÇfarĂ« fushate bĂ«ri opozita, sa e fortĂ« ishte?
NĂ« eksperiencĂ«n time, analiza e njĂ« fushate nuk kryhet dot brenda 24 orĂ«sh apo dy ditĂ«sh, por kĂ«rkon njĂ« afat tĂ« shtrirĂ« nĂ« kohĂ«. ËshtĂ« e domosdoshme pĂ«r t’u zhvilluar, por do afat. Ne kemi njĂ« sistem rajonal-proporcional dhe sfidat, mangĂ«sitĂ« apo avantazhet ndryshojnĂ« nga njĂ« zonĂ« nĂ« njĂ« tjetĂ«r. Kjo analizĂ« nĂ« terren se si u zhvillua fushata, ku pati problematika, cilat ishin anĂ«t e dobĂ«ta, Ă«shtĂ« njĂ« proces qĂ« do tĂ« vijĂ«, duhet bĂ«rĂ« patjetĂ«r, por do kohĂ«n e vet. Sot mund tĂ« them qĂ« kjo ishte njĂ« fushatĂ« e imponuar pĂ«r shkak tĂ« pandemisĂ«, e fokusuar te komunikimi virtuale, qĂ« u keqpĂ«rdor, duke krijuar njĂ« imazh fake, pĂ«rmes lajmeve tĂ« stisura nga kamera tĂ« kontrolluara, por ajo qĂ« mĂ« ra nĂ« sy, pĂ«r aq sa e preka terrenin gjatĂ« fushatĂ«s, kishte tĂ« bĂ«nte qĂ« PD nuk arriti tĂ« kontrollonte territorin. Kjo u konfirmua me njĂ« fakt kokĂ«fortĂ«, fakti mĂ« domethĂ«nĂ«s, qĂ« Ă«shtĂ« pjesĂ«marrja shumĂ« e ulĂ«t nĂ« qendrat e votimit. Ne kemi njĂ« pjesĂ«marrje jo vetĂ«m mĂ« tĂ« ulĂ«t se ajo qĂ« ishte mĂ« 2017, qĂ« do tĂ« thotĂ« se nuk ka mbĂ«shtetje mĂ« qeveria aktuale, pra njerĂ«zit nuk shkuan ta mbĂ«shtesin, por nuk kanĂ« as besimin tek opozita. Mendoja se gjatĂ« fushatĂ«s, opozita do dinte ta organizonte, tĂ« dilte mbi atĂ« pamundĂ«sinĂ«, paaftĂ«sinĂ«, e artikulimit tĂ« njĂ« strukture tĂ« madhe tĂ« kĂ«tyre 8 viteve dhe do dinte tĂ« gjente çelĂ«sin e fushatĂ«s, por rezultoi se nuk e gjeti dot. NĂ«se ne kemi njĂ« mosbesim tĂ« madh te qeverisja, kjo Ă«shtĂ« e kuptueshme, por Ă«shtĂ« e papranueshme qĂ« te mekanizmi i vetĂ«m, qĂ« ka me demokracinĂ«, pĂ«r tĂ« rrĂ«zuar kĂ«tĂ« model qeverisjeje, tek opozita, nuk e gjeti kĂ«tĂ« besim. NĂ«se ne mĂ« 25 prill do tĂ« shihnim te kutitĂ« e votimit minimumi 56% tĂ« jesh i sigurt qĂ« sot qeveria e RamĂ«s do tĂ« ishte njĂ« minorancĂ« e papĂ«rfillshme.

Ju atakoni drejtpërdrejt z. Basha, kur thoni këto?
Në politikë veprohet mbi bazën e një projekti të caktuar dhe konkludohet me procesin final, që janë zgjedhjet. Kryetari, që del e kërkon mandat udhëheqjeje, drejtimi e orientimi për gjithë partinë e tij, ka dhe përgjegjësinë e madhe, siç ka privilegjin e madh. Në momentin që ky projekt i hartuar nga z. Basha, në këto 8 vite, ka dështuar në mënyrë të përsëritur për të rrëzuar modelin e Ramës, këtu nuk ka më analizë se kush është modeli i Ramës, por ky i fundit nuk ndryshon. Askush të mos presë që Rama do të ndryshojë, ajo që duhet të ndryshojë është taktika, projekti i mekanizmit të vetëm për ta zhbërë modelin e Ramës, që është opozita.

ÇfarĂ« prisnit nga fjalimi i BashĂ«s pas humbjes?
Padyshim qĂ« kisha pritshmĂ«ritĂ« e mia, sepse modeli im politik Ă«shtĂ« modeli qĂ« kemi mĂ«suar nga shkolla e perĂ«ndimit, nga shkolla europiane. Kur njĂ« projekt politik dĂ«shton, i adresohet atyre qĂ« tĂ« kanĂ« mbĂ«shtetur e besuar, qĂ« t’i kĂ«rkosh falje, t’i falĂ«nderosh pĂ«r besimin qĂ« tĂ« dhanĂ«, dhe tĂ« tĂ«rhiqesh pĂ«r t’i hapur rrugĂ«n njĂ« modeli tĂ« ri dhe bĂ«hesh pjesĂ« e kĂ«tij modeli, kĂ«tij projekti tĂ« ri. Çdo njeri sot nuk mund tĂ« mbetet peng i status quos, ku Ă«shtĂ« PD sot. Pas 8 vitesh qeverisje tĂ« PS, skandalesh tĂ« shumta, dĂ«shtimesh tĂ« shumta, PD megjithĂ«se pati brenda edhe disa parti tĂ« tjera, qĂ« nuk i ka pasur mĂ« 2017, sot rezultoi me 10 pikĂ« % pas PS sĂ«rish, kjo Ă«shtĂ« e papranueshme. Presupozohet qĂ« pas 8 vitesh tĂ« jesh tĂ« paktĂ«n 4-5 pikĂ« pĂ«rpara partisĂ« qĂ« ka qeverisur. KĂ«shtu qĂ« unĂ« prisja qĂ« nĂ« normalitet tĂ« pĂ«rfundonte procesi, dhe nĂ« momentin qĂ« po prisnim tĂ« gjithĂ« fjalĂ«n e kryetarit, pĂ«rgjegjĂ«sit kryesor tĂ« dĂ«shtimit tĂ« PD dhe opozitĂ«s, atĂ«herĂ« kur pamĂ« qĂ« ai nĂ« vend qĂ« tĂ« kĂ«rkonte ndjesĂ«, tha se beteja sapo ka nisur, kur nĂ« fakt ai betejĂ«n ka 8 vite qĂ« e ka nisur. Ai ishte i qartĂ«, qĂ« nuk do tĂ« dorĂ«zohet, por do tĂ« vazhdojĂ«. Me kĂ«tĂ« ai nĂ« njĂ« far mĂ«nyre e pranoi rezultatin e zgjedhjeve, por rezultatin e njohu OSBE/ODIHR, ambasadat e huaja nĂ« TiranĂ«. Ai nuk reflektoi, por vazhdoi me kĂ«mbĂ«ngulje tĂ« ruajĂ« status quon e dĂ«shtimit nĂ« PD, ndaj dhe ne nuk mund tĂ« bĂ«hemi pjesĂ« e kĂ«tij dĂ«shtimi.
Do ishit gati për të kandiduar në PD?
As e kam pasur kurrĂ« nĂ« projekt njĂ« gjĂ« tĂ« tillĂ«. UnĂ« kam marrĂ« vlerĂ«sime maksimale nga PD, nga fuqia e PD. PD nuk Ă«shtĂ« kurrĂ« njĂ« njeri, as pesĂ«, as dhjetĂ«, por janĂ« qindra mijĂ«ra, qĂ« janĂ« simpatizantĂ«, votues, etj. ËshtĂ« njĂ« shtĂ«pi e madhe PD dhe unĂ« kam marrĂ« vlerĂ«sime maksimale dhe jam pĂ«rpjekur qĂ« kĂ«to vlerĂ«sime t’i shpĂ«rblejĂ« me punĂ«, dinjitet, ndershmĂ«ri. Jam i bindur qĂ« e kam arritur balancĂ«n mes vlerĂ«simit dhe shpĂ«rblimit me punĂ«, ndaj nuk kam pasur ego pĂ«r poste tĂ« caktuara. Ajo qĂ« mĂ« shqetĂ«son sot Ă«shtĂ« fakti se ne nuk mund tĂ« rrimĂ« mĂ« peng i njĂ« projekti tĂ« dĂ«shtuar. UnĂ« e di kush Ă«shtĂ« Edi Rama. Ndaj sot nuk Ă«shtĂ« fare nĂ« rend dite se kush do tĂ« jetĂ« kryetari i PD, absolutisht qĂ« do tĂ« diskutohet edhe kjo. PĂ«r mua me rĂ«ndĂ«si Ă«shtĂ« tĂ« fillojĂ« njĂ« ndryshim nĂ« model, nĂ« strukturĂ«, e PD. Duhen pĂ«rgatitur mekanizmat pĂ«r tĂ« krijuar besimin te shqiptarĂ«t.
A jeni gati të merrni këtë përgjegjësi?
Nuk e kam menduar asnjĂ«herĂ« deri nĂ« kĂ«tĂ« moment. NĂ« politikĂ« nuk thuhet kurrĂ« ‘kurrë’, por nuk Ă«shtĂ« qĂ«llimi dhe synimi im. Reagimi dhe dĂ«shira qĂ« unĂ« kam, ajo qĂ« mĂ« buron mua nga brenda, Ă«shtĂ« tĂ« shikoj njĂ« PD qĂ« i pĂ«rshtatet sfidave, por edhe performancĂ«s sĂ« 2021-2030. PD ka nevojĂ« pĂ«r njĂ« ringritje tĂ« madhe, qĂ« nga forma e organizimit, ku organet vendimmarrĂ«se tĂ« jenĂ« tĂ« fuqishme, ku tĂ« jetĂ« e hapur pĂ«r eksperienca tĂ« rinisĂ«, tĂ« qytetarĂ«ve, tĂ« atyre qĂ« kanĂ« pasion politikĂ«n.
Mendoni se Basha duhet të largohet përfundimisht apo mund të jetë pjesë e një gare të hapur për PD?
UnĂ« jam shumĂ« i qartĂ« nĂ« atĂ« qĂ« mendoj e them. Projekti politik i z. Basha si kryetar, qĂ« ka pasur mbĂ«shtetjen tonĂ«, rezultoi i pamjaftueshĂ«m, i paaftĂ«, i pamundur pĂ«r tĂ« rrĂ«zuar modelin e RamĂ«s. Rama do tĂ« qĂ«ndrojĂ« 14 vite atje, nĂ«se ne vazhdojmĂ« me tĂ« njĂ«jtin standard, me tĂ« njĂ«jtin model. Z. Basha duhet t’i hapĂ« rrugĂ« njĂ« projekti tĂ« ri politik, qĂ« natyrisht nuk e pĂ«rjashton z. Basha qĂ« tĂ« zhduket nga skena politike, ai Ă«shtĂ« pĂ«rpjekur. Por pĂ«rpjekjet e tij janĂ« tĂ« pamjaftueshme dhe tĂ« pamundura.
Po qëndrimin e z. Berisha si e vlerësoni?
ËshtĂ« njĂ« qĂ«ndrim konstant, i pandryshuar qĂ« nga 2013. Ai Ă«shtĂ« tĂ«rhequr nga tĂ« gjitha proceset vendimmarrĂ«se, qĂ«ndron nĂ« PD dhe Ă«shtĂ« njeriu mĂ« me influencĂ« brenda PD, Ă«shtĂ« njeriu qĂ« ka nevojĂ« çdokush nĂ« PD t’i marrĂ« kĂ«shilla. Ai ka mbajtur tĂ« njĂ«jtat qĂ«ndrime dhe qĂ«ndrimet e mia janĂ« po ato qĂ« thotĂ« z. Berisha thuajse çdo ditĂ«.
Rama po i shtrin dorën opozitës dhe z. Basha, si e kuptoni ju këtë?
E kam parë në dy anë të medaljes, së pari ka pasur doza diversioni të z. Rama. Në këtë fushatë, z. Basha ka qenë i qartë në demontimin e diversionit të z. Rama. Natyrisht që Edi Rama nuk ka asnjë moral, asnjë etikë, asnjë kod dhe asnjë mundësi që të bëjë pjesë të modelit të tij të inkriminuar edhe parimet e PD. Rama mund të dojë shumë që të marrë në kasafortën e selisë së tij edhe vulën e PD, por kjo do të ishte një fatalitet, që nuk e di si mund të reagojë nga ana e kryesisë së PD.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
26,353
Pikët
113
Qenka shnosh kjo?...lol

Brisida Shehaj AKUZON Bashën për humbjen: Harruam që ai kishte skenaret e veta, jo të opozitës!

FOTO

Brisida Shehaj akuzon Partinë Demokratike për humbjen.
Featured image of article: Brisida Shehaj AKUZON Bashën për humbjen: Harruam që ai kishte skenaret e veta, jo të opozitës!
Brisida Shehaj
2 Maj, 2021 10:02
TIRAN˖ Kandidatja për deputete e Lëvizjes Socialiste për Integrim, e cila u rendit e fundit në listë, Brisida Shehaj ka akuzuar Partinë Demokratike për humbjen. Përmes një story në Instagram, ajo thotë se Basha kishte skenarët e tij dhe jo të opozitës.
“Jam shumĂ« dakort me ty. UnĂ« kam gabuar e para sepse kam qenĂ« pro atij vendimi, por harruam qĂ« Basha ka skenaret e veta jo tĂ« opozitĂ«s”.- shkruan ajo.
Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.

(a.b)/dosja.al
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
26,353
Pikët
113
Këmbëngul Bujar Nishani: Basha të pranojë humbjen e të largohet, në PD duhet vënë alarmi

I ftuar në "Përballë", Nishani ka thënë se ka ardhur koha që Basha të dalë e të marrë përgjegjësinë për humbjen që ka pësuar dhe të tërhiqet.
Featured image of article: Këmbëngul Bujar Nishani: Basha të pranojë humbjen e të largohet, në PD duhet vënë alarmi
Bujar Nishani
4 Maj, 2021 21:43
TIRAN˖ Kreu i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Bujar Nishani ka kërkuar sërish largimin e Lulzim Bashës nga PD-ja.
I ftuar nĂ« “PĂ«rballĂ«â€, Nishani ka thĂ«nĂ« se ka ardhur koha qĂ« Basha tĂ« dalĂ« e tĂ« marrĂ« pĂ«rgjegjĂ«sinĂ« pĂ«r humbjen qĂ« ka pĂ«suar dhe tĂ« tĂ«rhiqet.
Nishani shtoi më tej se në PD është bërë për tu vënë alarmi sepse kjo gjë tregon që nuk do të kemi një alternative tjetër qeverisjeje, por vetëm një Opozitë formale.

“Duhet marrĂ« pĂ«rsipĂ«r humbja. Kjo Ă«shtĂ« njĂ« kulturĂ« pĂ«r tĂ« cilĂ«t duhet tĂ« kultivojmĂ« veten tonĂ« dhe pastaj kur tĂ« jemi pĂ«rballĂ« tĂ« tjerĂ«ve do tĂ« veprojmĂ« me tĂ« njĂ«jtin standard. Pati njĂ« qĂ«ndrim nga Basha i cili refuzoi tĂ« merrte pĂ«rgjegjĂ«sinĂ« politike, konstatoi se ishin humbur zgjedhjet. NĂ« momentin kur Basha doli dhe konfirmoi humbjen dhe nuk mori asnjĂ« pĂ«rgjegjĂ«si por nĂ«nvizoi faktin se do tĂ« vazhdonte tĂ« mbante tĂ« njĂ«jtin temp dhe model. AtĂ«herĂ« Ă«shtĂ« detyra e kujtdo nĂ« PD pĂ«r tĂ« vĂ«nĂ« alarmin pasi rrezikojmĂ« tĂ« mbetemi pa alternativĂ« qeverisĂ«se. Mund tĂ« kesh opozitĂ« formale por nuk ke alternativĂ« qeverisĂ«se.
Nuk kemi asnjĂ«herĂ« tjetĂ«r rast kur humbĂ«si Ă«shtĂ« i pĂ«rsĂ«ritur. Humbi nĂ« 2015. Humbi nĂ« garĂ«n e parĂ« elektorale politike nĂ« 2017. U thanĂ« tĂ« njĂ«jtat gjĂ«ra si sot qĂ« na i kanĂ« vjedhur. U dha garanci se kĂ«to nuk do ndodhi mĂ«. NĂ« vitin 2019 nuk u hy nĂ« garĂ« pĂ«r tĂ« shmangur njĂ« humbje tĂ« dorĂ«zuar nĂ« tavolinĂ«. NĂ« rastin e katĂ«rt humbje politike me tĂ« njĂ«jtat argumente dhe shfajĂ«sime. Problemi Ă«shtĂ« se duhet tĂ« ketĂ« njĂ« projekt qĂ« ta mundĂ« Edi RamĂ«n dhe jo ta ndryshojĂ« atĂ«. Mendoj qĂ« nĂ« 8 vite Basha nuk arriti tĂ« pĂ«rmbushte projektet e tij pĂ«r tĂ« rrĂ«zuar RamĂ«n. Nuk do arrijĂ« as nĂ« 18 vite. Basha duhet tĂ« japĂ« ndihmesĂ«n qĂ« nĂ« PD tĂ« nisĂ« njĂ« projekt i ri. Kjo vjen kur kryetari merr pĂ«rgjegjĂ«sinĂ« politike,”- tha Nishani.

(f.m/dosja.al)
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
26,353
Pikët
113
@Sky,

Pse se cojne te Kosherja ket Lulin?..:D

 
Top