• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rrezimi i Kullave Binjake nje mister...

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
6,298
Pikët
113
Përgjigje e: Rrezimi i Kullave Binjake nje mister...

NY, 11 Shtator 2001, 9:41
“The falling man” e fotografit Richard Drew. Fotografia e njohur ka si subjekt njerin nga shume viktimat e asaj dite, i cili zgjodhi fundin e shpejte duke u hedhur nga ndertesa gjigante. Ajo qe terheq vemendjen eshte si po bie pingul, drejt me vijat e godines dhe qetesisht. I veshur mire, pa u perpelitur, nje vdekje mizore po, por dinjitoze. Sa mund te thone se vdiqen si zoterinj duke rene 90 apo 100 kate? Dhe vetmia e tij, vetmia e ne te gjitheve, tek i nenshtrohet fatit eshte po aq e dukshme.
Nqs kjo Foto eshte bere ate dite , duket sikur nuk eshte hedhur nga zjarri .


Pse Kullat Binjake dhe jo statuja e liris dhe jo nje kull tjeter. Perhapja e zjarrit mund te ket shume arsye psh Kaloriferet punojn me gaz. Pastrimi i godines eshte bere me ndonje solucion qe permban ate nanon qe shkruhet ne lajm.

11 shtator shenja e horoskopit : Virgjeresha
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,914
Pikët
113
Nqs kjo Foto eshte bere ate dite , duket sikur nuk eshte hedhur nga zjarri .


Pse Kullat Binjake dhe jo statuja e liris dhe jo nje kull tjeter. Perhapja e zjarrit mund te ket shume arsye psh Kaloriferet punojn me gaz. Pastrimi i godines eshte bere me ndonje solucion qe permban ate nanon qe shkruhet ne lajm.

11 shtator shenja e horoskopit : Virgjeresha
E kan bo ruset,por nuk tregohet apo o sekret....``fumato``
PS....gatuj ne ti noi gjo.
ALE.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,914
Pikët
113
Ti e bleve Gjelin Lol ?

Me jep nje argument pse ishin Ruset ?
Bona peshk,por baba ka durrsi thot qe na bo keq per pandemine(do ta kem parasysh).
Pse ishin ruset-ke bere pyetjen?
Hmmmmmmmmm....teoria e IME.
Ne Afganistan ruset u MPOSHTEN ka muxhahedinet.
Ktyre ju THANE(Berzhinski)...kjo eshte TOKA e JUAJ dhe ju takon+NDIHMAT qe ju dha.
Pastaj HARROI(ju ndosh shpesh bojsave)apo u kujtua qe Afganistani ishte(dhe ESHTE akoma TANI)prodhuesi me i MADH i ca boceve me leng JO pjeshke.Ky lengu edhe ne te thate PERBEN=80% te konsumit boteror aPO ta kthesh ne VALUTA = MILIARDA ne euro ose $ caubojs DOLLAR,dhe JO dinar ose lek flamurtar.
Pastaj nje udheheqes me mjekerr u bo pishmon,dhe u afrue ose u ba agjent i ruseve(MBASE).
Keshtu qe....Osman Bac Latifi ndryshoj historine.
Axha Bush ka inoti ja kellciti te TJEREVE.
KAQ.
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
6,298
Pikët
113
Bona peshk,por baba ka durrsi thot qe na bo keq per pandemine(do ta kem parasysh).
Pse ishin ruset-ke bere pyetjen?
Hmmmmmmmmm....teoria e IME.
Ne Afganistan ruset u MPOSHTEN ka muxhahedinet.
Ktyre ju THANE(Berzhinski)...kjo eshte TOKA e JUAJ dhe ju takon+NDIHMAT qe ju dha.
Pastaj HARROI(ju ndosh shpesh bojsave)apo u kujtua qe Afganistani ishte(dhe ESHTE akoma TANI)prodhuesi me i MADH i ca boceve me leng JO pjeshke.Ky lengu edhe ne te thate PERBEN=80% te konsumit boteror aPO ta kthesh ne VALUTA = MILIARDA ne euro ose $ caubojs DOLLAR,dhe JO dinar ose lek flamurtar.
Pastaj nje udheheqes me mjekerr u bo pishmon,dhe u afrue ose u ba agjent i ruseve(MBASE).
Keshtu qe....Osman Bac Latifi ndryshoj historine.
Axha Bush ka inoti ja kellciti te TJEREVE.
KAQ.
Perderisa as une si dhe ti nuk jemi te prekur nga ajo qe ndodhi me 11 shtator e kemi me kalloj te bejn rolin e zgjutit . lol
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,914
Pikët
113
Perderisa as une si dhe ti nuk jemi te prekur nga ajo qe ndodhi me 11 shtator e kemi me kalloj te bejn rolin e zgjutit . lol
Nuk bojm rolin e te qutit,pra............

Nje Qeveri qe PERKRAHU MAFIEN apo e VENDOSI ne pushtet.
Nje qeveri qe me MAFIEN ja CAU KAFKEN Presidentin te VET.
Nje qeveri qe me MAFIEN VRAU njerezit apo perkrahesit e VET.

PS....NUK mund te jete demokratike,vetem e SHET.

FAZITI....ik vre noi film me mire ne tablet.

Danke.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,170
Pikët
113
Vendndodhja
 

kreksi

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2012
Postime
3,852
Pikët
113
Vendndodhja
France.
Athua...mos ishte kjo nje porosi jo por profesi sipas profetit Ezeikel ?!
Fillon:
"...E zë i kel si ô panga ma na tan ...ka ju katan..?
" ...ou le souget d un grande turque.."
( ..OU LE SYŽET DY GRA TURKE ..)
(..OU QUJTEN ...
U QUJTEN ...DY GRA TUR QUE MALLIN DERI N QIELL SIDOMOS ME GOMER..
( SIDOM E GOMER...)
DY GRA TUR ZIDUE ME GOMER...
DY GRAT A QIELL..U ŠUJTEN...

ZIDUE ME GOMER...!
 
Top