• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rusia përjashtohet për 4 vjet nga Olimpiada dhe Botërori për shkak të skandalit të dopingut

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,153
Pikët
113
Per Gjermanine perendimore.

1-Fußballer dopten sich in den 1950er Jahren mit Amphetaminen.
2-Das zeigte eine Studie der Humboldt-Universität zu Berlin (HU), die das Thema "Doping in Deutschland von 1950 bis heute" beleuchtet.
TRE=Schon Minderjährige sollen gedopt worden sein; viele Sportarten waren betroffen, unter anderen der Fußball.


Sipas...............PLANETIT DITURIA.

FAZIT: urte se ja u mor GABZERIN=GORE.
ALE se po fillo neshja.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,987
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Ne boterorin e fundit 2018 Ruset vrapuan me nje mesatare 14km per lojtar distance e mbuluar ne fushe , qe eshte mbi normalen e zakonshme.

Por nje gje eshte e sigurte qe te gjithe dopohen, por rusve u qelloi te kapen edhe pse mu mduket me shume vendim politik sesa sportiv.
e kush tjeter e ka kapur/kapi ate mesatare?
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,752
Pikët
113
Mbahu Beno, 4 vite duhet te besh fansin per juesin :D njet davaj, gooooooo, goooooo jueseeeeej ! -go-
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,752
Pikët
113
po vadhai ato sportistet le ti qojne te une, se i beje mashazhe pdhus me ja kercite kockat çkrrruuuuuup e çkrruuuuup … chiropractic Adjustmente Allbaneze ne dyshek ``fumato`` optimaljna, normalna :D


 
Top