• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rusia përjashtohet për 4 vjet nga Olimpiada dhe Botërori për shkak të skandalit të dopingut

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
11,141
Pikët
113
po vadhai ato sportistet le ti qojne te une, se i beje mashazhe pdhus me ja kercite kockat çkrrruuuuuup e çkrruuuuup … chiropractic Adjustmente Allbaneze ne dyshek ``fumato`` optimaljna, normalna :D


Jau fut edhe 1 liter doping e i ngop per 4 vjete tjera...!
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
50,318
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Jau fut edhe 1 liter doping e i ngop per 4 vjete tjera...!

Jo Fshatunar i neruem.....qashtu me ato marifete ferkorrotullo ai buzviqi po i heq efektin e dopingut asaj sportdashes.......ferko e ferko deri sa ti dali qumshti i dallnyshes......eshte urdher i Putos per te nxjerre jashte trupit te sportisteve efektet e kapitalizmit dhe iperializmit.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,210
Pikët
83
Kam pershtypjen qe ka nje ngaterrese . URSS dhe Rusia jane dy gjera krejt te ndryshme. Rusia nuk ka qene ndonjehere e nuk do te jete e forte ne kompeticione sportive. Sportiste medioker ne pergjithesi .
Personalisht Ben Johnson eshte , ka qene me dhjetra here me skandaloze se kjo e rusise
Nje statistike e vogel per kte komb me sportista medioker....
Pra sic e sheh nuk eshte se Russia ngelet mbrapa me ate cfare arriti ne kohen e ish bashkimit sovjetik , dhe jane aty aty me USA qe eshte kombi me suksesshem i lojrave olimpike!

Capture statistics.PNG
 

al74

V.I.P
Anëtar
Dec 30, 2017
Postime
4,340
Pikët
113
Po pra pikerisht . Russia dhe Bashkimi Sovjetik jane dy shtete komplet ndryshe. Duket ashiqare diferenca nga renia e murit.
Russia e Putin eshte kjo ....mafje .
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,914
Pikët
113
Die Amis schon seit 9 Jahren , müssen mit den Russen in SPACE.... mitfliegen.
 

al74

V.I.P
Anëtar
Dec 30, 2017
Postime
4,340
Pikët
113
Akoma ju LOQE me mentalitet...RURAL,apo ruset jane revizioniste.
Po flasim per sportin Ben. Ty te vjen ne mendje ndonje sportist qe te ka emocionuar qe te jete rus ? Ndonje sport i rende ndoshta. Klitchkov apo si e ka ai ? Dileme.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,914
Pikët
113
Po flasim per sportin Ben. Ty te vjen ne mendje ndonje sportist qe te ka emocionuar qe te jete rus ? Ndonje sport i rende ndoshta. Klitchkov apo si e ka ai ? Dileme.
Klitchko eshte nje....ukrainasQIRE,qe USA e vuri ne opozite me Mosken.
Dhe nje ZHUL qe lekat i fitote ne Gjermani.
Sportist rus qe te emocionon???????
Pyetjen e ke drejtuar gabim,apo beja dujsit ose ndonje prifti nga Shkodra.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,914
Pikët
113
Legjenda e portierit rus.

Nëse dikush mendon për Rusinë, dikush mendon për Druzhba, hokej mbi akull, BRSS, oligarkët, KGB, kampion bote në shah dhe Vladimir Putin.

Portieri i parë modern është një legjendë. Që nga viti 1994, portieri më i mirë i finales së Kupës së Botës është nderuar për nder të tij me............... dorezën e artë.

Yashin u bë portieri botëror i shekullit të 20-të, dhe u votua si... portieri i shekullit nga IOC apo një nga njëmbëdhjetë sportistet me ...GRANDIOSE te te gjitha=VREMENA.

PS.... Dostojevsky, Tolstoy, Rachmaninoff ....ne troje nuk GJEN.

Ky fishta mua po me NDYHET.

KAQ.
 

al74

V.I.P
Anëtar
Dec 30, 2017
Postime
4,340
Pikët
113
Klitchko eshte nje....ukrainasQIRE,qe USA e vuri ne opozite me Mosken.
Dhe nje ZHUL qe lekat i fitote ne Gjermani.
Sportist rus qe te emocionon???????
Pyetjen e ke drejtuar gabim,apo beja dujsit ose ndonje prifti nga Shkodra.
Kuptova. Ka qene me duket " merimanga e zeze " me aq sa kujtoj me te degjuar apo lexuar portier .
 

al74

V.I.P
Anëtar
Dec 30, 2017
Postime
4,340
Pikët
113
Nje SHKERDHATE qe loqet dardane e kane perkrahur.
COPA ...INJORANTESH.

PS...forza JUVE.
Forza Juve per cunin e vogel ! Ishalla po fitoni noj chiampons se me qante zemra kur i kam pare lotet curg ne finalen tuaj te fundit .
Tchyss !
Sheva nga ishte mo ? Shaka ?
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
16,993
Pikët
113
Ka patur Bashkimi i sovjeteve nje ekip futbolli andej nga vitet 80, ku mbi 6 lojtare e benin 100m nen 11sec.
Ndeshja me Belgjiken ne Meksike 1986 ka qene e jashtezakonshme. Goli i Belanov ka qene thjesht fantastik. Ate ndeshje Belgjika e mori me arbiter. Baza e kombetares Sovietike ka qene gjithmone Dinamo e Kievit, ukrainasit, Oleg Bllohin qendermbrojtes klasi.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
16,993
Pikët
113
Po e kujtoj. Fytyre e paster. Une e adhuroja sepse nuk dorezohej dhe ka fituar titull olimpik ne moshe te madhe. Diku te 40 -at ne mos gaboj.
Vullnet te celikte ! Vitet '90 ?
Ishte lekist i madh. Aty ku e fillonte ai garen, proven e pare, veshtire se kishte arritur ndonjeri me pare. Ka vendosur 35 rekorde boterore. Ai mund te vendoste fare mire 3 rekorde. Por ai e thyente cdo here nga pak rekordin sepse sa here qe thyente rekord perfitonte shperblime monetare sidomos ne turnete nderkombetare te atletikes. I bente gjerat me laps. Nuk ka ndonje gje te gabuar ne kete mes. Ai ishte ne nje nivel krejt tjeter.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,574
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Ka 21 dite nga data rezultuese kohe per te refuzuar dhe apeluar Rusi... se mendon qe do te bejne gabime k’to me 4 vjet pune ... kerkime.

Ta haje e ta mbaje me kaq , se ato thane duhej te ishte ne ban forever... so they haven’t exactly given him the full one .
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,979
Pikët
113
Paqeter, paqeter, ka qene edhe Anna Karenina, Jurij Gagarina, Vladimir Putina , Big Katerina :D
Edhe meqe ra dhafja, rusia ka te drejte vetem si neutrale te marri pjese, pa perfaqesim me flamur te saj, bile mund te la lus tu Kusoven : ``fumato`` a mund te kontrabandohem e te luaj ke ekipja e juve ?`dance`pdhus meqe i ra dhafja, ja edhe Bonus nje pasthenje e njuzit ``fumato`` jo, po qe ta dijne, qe ne ke truallat, nuk e shkundim koti flamurin ?? davaj.

 
Top