• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rusia përjashtohet për 4 vjet nga Olimpiada dhe Botërori për shkak të skandalit të dopingut

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
11,134
Pikët
113
Për herë të parë në 14 vjet: Rusia fiton të gjitha medaljet e arta në Kampionatin Evropian të Patinazhit në Graz.

E gjithë ari në kampionatin evropian të këtij viti në Graz shkon në Rusi.............Beno,a thu e kan hajnue -qesh--qesh--qesh-

Podiumi i konkursit për FEMRA ishte fort në duart e Rusisë: Kampionia evropiane Aljona Kostornaja përpara Anna Schtscherbakowa dhe Alexandra Trusowa. Kostornaja është më e vjetra në moshën 16 vjeç. Schtscherbakowa dhe Trusowa janë vetëm 15 vjeç. Kampionia olimpike Alina Sagitowa dhe medalistja olimpike Evgenija Medwedewa nuk ishin aty(SHYQYR.....lol).


Aleksandra Bojkowa dhe Dmitri Koslowski fituan titullin e parë evropian në garën për çifte. Bashkatdhetarët e tyre Yevgenia Tarasova dhe Vladimir Morosov, si dhe Daria Pavlyuchenko dhe Denis Chodykin ndoqën në argjend dhe bronz.

FAZIT.............Kampionati botëror i patinazhit do të mbahet në metropolin kanadez të Montrealit në Mars 2020.

PS.....aq me MIRE,dhe

Mir u PAFSHIM.............

Shttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt.
Ma mire Montréal se pekini u mbush me corona... t'rrezikshem !
 

Braveheart

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,403
Pikët
83
Ja kane shkerdhy me steroida dhe gjera tjera por fakti eshte edhe qe shumica sportistet i perdorin ne gati cdo sport
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,913
Pikët
113
Do ta VREJME se KUSH apo CILET do,dominojne.
Dhe e kam fjalen per...........SHKOLLE.
Ose............
FILLON me..... 16. Mars

PS.........RUSET jane ...TOP FAVORITE


KESHTU ....EDUKOHET=VAZHDIMESIA

DANKE.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,913
Pikët
113
Ku ka boterore dhe olimpiada pa rusin.
Eshte njesoj si te kete mbreteri pa mbret.

Ca bejne keta jane ne vete... Pse zezaket e amerikes do shikojme ne?!
Te vrejme PAMJET......


AUTOMATIKSHT na DEL..................Kiev-born Sevastyanova retired from professional sport after the 2012 Olympic Games in London, where she and Team Russia snatched the Group All-around gold alongside Uliana Donskova, Anastasia Bliznyuk, Alina Makarenko, Anastasia Nazarenko, and Ksenia Dudkina.

Ne mos gabohem tek pamjet e tjera nje JO rus komentoi.....perse kta shkinat,nxjerrin PERHERE TALENTE apo THA....
Stervitje.
Stervitje
dhe perseri
STERVETJE.
E plotesoi UNE....fillon ne KOPESHT....EDUKIMI.


Masane zyshat dhe mesuesit nuk e kane menjen tek breckat e nxenesve por tek = TRADITAT.

@Fshatari

Putin's numbers down again, down from 26% to 23% in just s month.

KJO e DATUAR me..... 29. Juli 2020 .

FAZITI....KEMI me se SHUME FEMRA SHQIPTARE te BUKURA ne forum,dhe nuk besoj se ma morin per te keq apo ters.

Bojeni PROVE iher....

http://instagr.am/p/CDMDQR_h0CH/
Noten e MIRE.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,913
Pikët
113
Nga 40-55 sec PRA......VETEM 15 SEKONDA me japin MUA(se JUVE jeni INJORANTE me basheLLAPA) perse jane te.....


PARET dhe KUDO me KETE .....TRADITE.

Spasiba.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
14,664
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
PROFESOR.....veda u RREZOSHA tu ec


jermanet e emertojne....Eiskunstlauf qe perkthehet ne SHQIP....te ECESH apo VRAPOSH dhe NO te rresqasesh ne akull.

2 VJEC e gjysem VOGELUSHJA.
Eshte e kot Sistem, keta i kane shqisat te lodhura nga propaganda. Nuk jane ne gjendje shqisat e tyre te dalloine dhe te shijojne te bukuren.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,913
Pikët
113
Eshte e kot Sistem, keta i kane shqisat te lodhura nga propaganda. Nuk jane ne gjendje shqisat e tyre te dalloine dhe te shijojne te bukuren.
Ta SHIKOJME se CFAR quhet e BUKUR....


Mos.....qeka Putini ne SALLE ....``fumato`` prandaj ka manipuluar....gjyqtaret apo zgjedhjet ne usa -qesh--qesh--qesh-

A ka me................IDIOT narod.

Diku aty poshte eshte dhene KY konkluzion....

From my experience Russians hide their emotions so much it's frustrating for me, a Southamerican. We show every emotion spontaneously. But Russians leave all their love, passion, rage and heroism to the Arts.
In....
music,
fine arts,
literature and dance.
My respect to you from my heart.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,913
Pikët
113

hmmmmm.....SPORT apo ARTDASHESIT ne ARENE duhet te jene apo ishin....agjente te KGB-se.
HISTORI e HIDHUR.
PS...kur juve KATUNARET me flamur te arrini ti kaloni atehere.....NET.
Pse jo Beno?
Kta DARAT merren akoma me bolsheviket....PRANEJ SYSTEM me A.
FAZITI....shkruesi po del dhe....?
Hajde tunga,u kqyrshi apo mir u pacim.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,913
Pikët
113
Mos u HABISNI,kur na boni dhe VRROMAT heronj.
AproPO....

Peshngritësi Arber Çercizi nga kontrolli i antidopingut i federatës shqiptare të peshëngritjes ka rezultuar pozitiv me kokainë, mëson Top Channel.

Ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.
 
Top