• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sa kohe...

karrotreci

V.I.P
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
6,786
Pikët
113
Harxhoni ne dite vetem me mendimet tuaja pa bere asgjë tjeter dhe ca mendoni ne ato momente kryesisht???

Mos kujtoni se eshte e lehte per te ndëjtur vetem me mendimet e tua, pa e shkeput vëmendjen tuaj me diçka tjeter. Se ja ku po ja u them une, eshte nje na gjerat me te veshtira qe mund te beje njeriu, dhe se pse po sec kam nje parandjenjë qe njerëzit qe munden te bejne dicka te tille here pas here ne nje moment te caktuar te ditës, ose janë sh te suksesshëm ose sh shpejt kane per tu bere te tillë.
 
Last edited:

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
14,947
Pikët
113
Sa kohe u be pa te pare
Une dhe mendimet e mia vrare
As diell s'me ngroh
As yjet sqimatar
Ti vetem ishe drita
Ti i vetem, nje thesar......

( ç'na bet me kto tema sot e 🙈
 

Juno

The Lion On The Jungle!
Anëtar
Oct 11, 2018
Postime
972
Pikët
93
Vendndodhja
Honolulu
Nuk di se si mund te llogariten mendimet ditore por ajo qe di eshte se mendimet jane pafund. Pafund jo ne masen e kohes por ne ate te llojeve te tyre.

Ne perdorim nje shprehje: "Budallait nuk i dhemb koka"
 

karrotreci

V.I.P
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
6,786
Pikët
113
Nuk di se si mund te llogariten mendimet ditore por ajo qe di eshte se mendimet jane pafund. Pafund jo ne masen e kohes por ne ate te llojeve te tyre.

Ne perdorim nje shprehje: "Budallait nuk i dhemb koka"
Ideja ishte me sh per tr pjesa se sa kohe shpenzon gjithsecili nga jua vetem me veten e tij, pa e shkeput vëmendjen me gjera te tjera.

Dhe se ca mendimesh ju kalojnë kryesisht. Si prsh ca mendimi keni per ngrohjen globale ne kete periudhe 😂
 
Top