• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sa te tille ka Shqiperia ?

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,252
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Po pikerisht pra!

Ketu jemi para nje zgjedhje eminente. Dhe ate qe do zgjedhim eshte faktori uman. Pra me nje te rene te syrit te kuptosh se kush mund te punoj me drejte. Meqenese nuk ka njeri ta vere ne pune drejte sistemin zgjedhja katandiste ne formatin "te gjejme te pakten njerin qe mos ti veje zjarrin". Se duhet patjeter te zgjedhim nje ta mbaj ne pune sistemin se ndryshe ai kolapson. E sigurt eshte qe une njerin qe nuk e di sa bejne 7x7 nuk e ve ne krye te sistemit sikur njera te behet.
Jepja Dumbabistave se ata te bejne aritmetiken e 7 kamjonave perpjestu per 9 bataliona........Me zhgenjeve evlat.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
11,996
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Jepja Dumbabistave se ata te bejne aritmetiken e 7 kamjonave perpjestu per 9 bataliona........Me zhgenjeve evlat.
"Ujqit po kerkojne gjak." Thoshte Kadri Roshi ndies paste ne nje nga filmat e tij.
Ja keshtu jane bere keta te PDse. Si turqit e asaj kohe.

Ti je aty larg dhe nuk ke pare gje, po une qe i shohe dite per dite.
Nje grushte maskarenjesh te uritur per leke po kerkojne te marrin peng vendin tim dhe te ardhmen time dhe ti me fton ti votoj?!
Jo faleminderit!
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,252
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
"Ujqit po kerkojne gjak." Thoshte Kadri Roshi ndies paste ne nje nga filmat e tij.
Ja keshtu jane bere keta te PDse. Si turqit e asaj kohe.

Ti je aty larg dhe nuk ke pare gje, po une qe i shohe dite per dite.
Nje grushte maskarenjesh te uritur per leke po kerkojne te marrin peng vendin tim dhe te ardhmen time dhe ti me fton ti votoj?!
Jo faleminderit!
Nese je i nxehur nuk ben mire te besh debat.
Un nuk te kerkova te votosh palen tjeter pasi te njejtet jane, nje ftyre e nje yndyre bashke......

Edhe dicka tjeter, ata nuk jane nje tufe maskarenjtsh "te uritur" por jane hijena te babezitura qe nuk ngopen se thithuri gjak e shprese nga masat dhe per kete ti ke faj qe i voton njesoj me te gjithe te tjeret.

Nese do te te heqesh pengun e te ardhemes tende qe ta kan bere leter higjenike, mere kallashin qe ka poshte dyshekut dhe veri pas murit bushtrat....athere te heq kapelen e te falenderoj une ty.....deri at'here kur ta besh ti me te tjeret kete gje, qofshi shnosh evlat.
 

Angelisa

V.I.P
Anëtar
Sep 29, 2014
Postime
28,752
Pikët
113
Nuk eshte e vertet, ti je mjeke deri ne fund te jetes, pra profesioni i juaj ju mban gjall deri frymen e fundit, ndersa profesionet e tona kerkojn vazhdimisht update.
E ke gabim Lum
Njof nje doktor Une qe ka punu nga azil pleqsh e deri ne shofer kamioni! Permenda dy punet me te sufistikuara qe ka bere
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
11,996
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Nese je i nxehur nuk ben mire te besh debat.
Un nuk te kerkova te votosh palen tjeter pasi te njejtet jane, nje ftyre e nje yndyre bashke......

Edhe dicka tjeter, ata nuk jane nje tufe maskarenjtsh "te uritur" por jane hijena te babezitura qe nuk ngopen se thithuri gjak e shprese nga masat dhe per kete ti ke faj qe i voton njesoj me te gjithe te tjeret.

Nese do te te heqesh pengun e te ardhemes tende qe ka kan bere leter higjenike, mere kallashin qe ka poshte dyshekut dhe veri pas murit bushtrat....athere te heq kapelen e te falenderoj une ty.....deri at'here kur ta besh ti me te tjeret kete gje, qofshi shnosh evlat.
Po kane kaq kohe qe mbajne peng vendin keta legena. Na gjeten femije, tani po na rriten femijet dhe keta po te njejtin avaz.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
65,994
Pikët
113
Hajde prape luftojme bashke ta hedhim akrepin dhe peshkaqenin NE det.
Më kë do na hedhësh me grupet paramilitare?
Epo të pranosh të drejtohesh nga Xhelal Mzi kopani ti qofsh, hapu dhe, hapu dhe dhe futu brënda. :p
 

Helena

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
22,786
Pikët
113
Sa ka Shqiperia si ky?
10-100-1000-1.000,000!!! :(
Ka ore ka,por ka edhe rradhe makinash neper restorantet me te mira te shqiperise. Keshtu te pakten pretendojne disa qe i kane mire punet me partine ... Shqiperia nuk eshte ajo qe pasqyrojme ne, shqiperia eshte ajo qe pretendojne disa, pa halle,pa varferi, pa probleme...
 

Punk1

V.I.P
Anëtar
Aug 25, 2020
Postime
7,593
Pikët
113
Ka ore ka,por ka edhe rradhe makinash neper restorantet me te mira te shqiperise. Keshtu te pakten pretendojne disa qe i kane mire punet me partine ... Shqiperia nuk eshte ajo qe pasqyrojme ne, shqiperia eshte ajo qe pretendojne disa, pa halle,pa varferi, pa probleme...
Ke te drejte😁
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,168
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Ka ore ka,por ka edhe rradhe makinash neper restorantet me te mira te shqiperise. Keshtu te pakten pretendojne disa qe i kane mire punet me partine ... Shqiperia nuk eshte ajo qe pasqyrojme ne, shqiperia eshte ajo qe pretendojne disa, pa halle,pa varferi, pa probleme...
me e gjate eshte rradha ne Kakavije drejt Grqise sesa rradha neper restorante e dashur!
Vjet ne Gusht, humbi jeten nje femije i mitur shqiptar pikerisht ne rradhen e Kakavijes dhe jo te asaj te Restorantit.
Nejse.... gjithcka eshte POV (Point Of View) e dashur.... :( 🖐
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
30,810
Pikët
113
Sa ka Shqiperia si ky?
10-100-1000-1.000,000!!! :(
Po nje cope msus fiskulture mund te punote
Sa here shkoja ne Tirone xhaja im ish puntor" i kinostudios e dite qe kisha qejf me shku ke klubi teatrit. Nji birre dy qofte edhe muhabet me aktoret e vjeter.
Duke fillu nga Lazer Filipi ,ecc. Shko qerasi i thojsha.nuk dune se e dine qe nuk kom.
Ka qene knaqsi edhe me Gimin qe vdiq
 

shoku_tanku

Fatos Nano president.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
32,548
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Nese je i nxehur nuk ben mire te besh debat.
Un nuk te kerkova te votosh palen tjeter pasi te njejtet jane, nje ftyre e nje yndyre bashke......

Edhe dicka tjeter, ata nuk jane nje tufe maskarenjtsh "te uritur" por jane hijena te babezitura qe nuk ngopen se thithuri gjak e shprese nga masat dhe per kete ti ke faj qe i voton njesoj me te gjithe te tjeret.

Nese do te te heqesh pengun e te ardhemes tende qe ta kan bere leter higjenike, mere kallashin qe ka poshte dyshekut dhe veri pas murit bushtrat....athere te heq kapelen e te falenderoj une ty.....deri at'here kur ta besh ti me te tjeret kete gje, qofshi shnosh evlat.
Po ca llafos me peshkaqenin ai eshte komunist.
 

Helena

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
22,786
Pikët
113
me e gjate eshte rradha ne Kakavije drejt Grqise sesa rradha neper restorante e dashur!
Vjet ne Gusht, humbi jeten nje femije i mitur shqiptar pikerisht ne rradhen e Kakavijes dhe jo te asaj te Restorantit.
Nejse.... gjithcka eshte POV (Point Of View) e dashur.... :( 🖐
Pikerisht ,u eshte bajatisur buka qe kane te hane me teprice ndaj po ikin.

Kete mos ma thuaj mua, thuaju atyre qe pretendojne e s'shohin gje tjeter para hundes vec vetes se tyre...

Ke te drejte😁
-pis--pis--pis-
 
Top