• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shinasiu prej amerike shan orthodhoksine

ilia spiro

V.I.P
Anëtar
Sep 30, 2010
Postime
1,214
Pikët
63

Ky personazh i pershtatet shume ketij forumi dhe pas ketyre deklarimeve te ketij profesori, a mund te besohet me se personi ne fjale nuk eshte rracist dhe antiorthodhoks, pervecse antijugor. Kete na e sjell ne vemendje ora-news, media e opozites dhe pd. Rastesi te jete kjo.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,233
Pikët
113
Kush be? shume mire ka fol Bilalli; per politiken, per ate psikopatin me letra, per ate tjetrin qe nuk e din se çka ngrene paradite. Ku e degjove qe po shante orthodhoksine dhe tek cila dakike e shiritit te vidjojes ? :unsure::oops:
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
11,517
Pikët
113
Une per nje moment mendova mos eshte aj biznismeni nga Maqedonia Shenasi Shenki Versace. :D
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,233
Pikët
113
Nuk duan ti shash keta muter.
Nga kurreshtja e percolla videon, jo te gjithen, por me kercime te vockla, ama nuk e degjova per sharje, i mllefosur fliste per zhvillimet politike e zgjedhjet, ama ate pjesen me orthodhoksine nuk e degjova.
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
5,764
Pikët
113
Iljaz, te keqen o forumist i anastazit! Po Shinasiu ka shigjetuar strategjine greke per te mbajtur Shqiptaret te ndare, te veçuar, te drobitur. Nese e mban veten per Shqiptar, thuaji sikterr greqirise - nuk po t'thot kush per besimin orthodoks.

Cope-cope e do greqiria ta shohe Shqiperine te qeverisur, qe "paria" oligarke salveriste dhe edveriste te shohin perfitimet e veta e jo te Shqiperise e te Shqiptarise.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,229
Pikët
113
Nga kurreshtja e percolla videon, jo te gjithen, por me kercime te vockla, ama nuk e degjova per sharje, i mllefosur fliste per zhvillimet politike e zgjedhjet, ama ate pjesen me orthodhoksine nuk e degjova.
Fjalim i DREJTE ne perxhithesi.
Pjesen me ortodokse e ke....18.00-1810.
Pra...ka LLAPUR per keto 10 sekonda....POSHTERSIRA,ose ben NDARJE...fetare.
Ndersa <ncuq> kuptova...kush ashtna ky TUTORI???
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,233
Pikët
113
Fjalim i DREJTE ne perxhithesi.
Pjesen me ortodokse e ke....18.00-1810.
Pra...ka LLAPUR per keto 10 sekonda....POSHTERSIRA,ose ben NDARJE...fetare.
Ndersa <ncuq> kuptova...kush ashtna ky TUTORI???
Po, sapo e degjova ate pjesen, ama vetem share nuk e ka bere orthodhoksine e Iluas. Sorry, bicoze of coze e ka thene nje te vertete, pa kurfare shprehjesh antifetare. I thote gjerat i mllefosur, por fyerjen ne baze fetare nuk e gjene aty.

Tani kush eshte ky nuk e di as une, se po mos ta shkruante Ilua nuk do ta kisha ditur kush eshte. E paraqiten profesor dhe njohes te maredhenive nderkombetare ne hamerike dhe nuk besoj qe i thote gjerat si kalimtar rasti i intervistuar ne Laprake.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,229
Pikët
113
Po, sapo e degjova ate pjesen, ama vetem share nuk e ka bere orthodhoksine e Iluas. Sorry, bicoze of coze e ka thene nje te vertete, pa kurfare shprehjesh antifetare. I thote gjerat i mllefosur, por fyerjen ne baze fetare nuk e gjene aty.

Tani kush eshte ky nuk e di as une, se po mos ta shkruante Ilua nuk do ta kisha ditur kush eshte. E paraqiten profesor dhe njohes te maredhenive nderkombetare ne hamerike dhe nuk besoj qe i thote gjerat si kalimtar rasti i intervistuar ne Laprake.
Mjesi.
Ky mund te jete dhe jezu krishti me kobure,se kane shume keta ne usa.
Te besh PROPAGANDE te FELLIQUR ...
jane njerez qe urrejne veriun,
jane njerez qe urrejne kosoven(emer qe se HONEPS dot-VETE KY),
jane njerez qe duan te ruajne ...sundimin e strukturave nga jugu qe dominohen nga ortodokse,
nuk e pranojne nje mase te madhe 5 milioneshe qe jane myslymane.

Cfare jane kto?

Se i gjaka shume,pasiqe ka lon mjeker... kujt?
Mentorit te...Putinit.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,233
Pikët
113
Mjesi.
Ky mund te jete dhe jezu krishti me kobure,se kane shume keta ne usa.
Te besh PROPAGANDE te FELLIQUR ...
jane njerez qe urrejne veriun,
jane njerez qe urrejne kosoven(emer qe se HONEPS dot-VETE KY),
jane njerez qe duan te ruajne ...sundimin e strukturave nga jugu qe dominohen nga ortodokse,
nuk e pranojne nje mase te madhe 5 milioneshe qe jane myslymane.

Cfare jane kto?

Se i gjaka shume,pasiqe ka lon mjeker... kujt?
Mentorit te...Putinit.
E ka thene Shinasaia mendimin e tija 😆 dhe me asnje llaf nuk fton ne konfrontim.Perndryshe te thuash jugoreve eshte nocion i gjere gjeografik, etnik e politik dhe nuk mundesh per ca mutera inklusive Iluan te perfshije e stigmatizoj pjese te caktuar vendi.

Ngaqe dhe sepse edhe nga ana politike, nuk mund ti ndash jug-veri, sepse votimet e mendimet nuk jane te njejta e univerzale, ne jemi ketu, e ju jeni atje. Kjo shifet edhe ne zgjedhjet e fundit, qe ate dixheniraten e votuan e dhe maloket, sikur qe edhe Lulka ka elektoratin e tij.

Ndersa sa i perket orthodoksise se Ilias, i befsha m...n, se shume e ka ky per orthodksine, qe ne dy -tre tema ka sjellur bastardet me te medhenje ortodoks serbe ne tema, qe haptas kane kultivuar, nxituar, aprovuar, bekuar dhe me deklarime te hapura per per lufte edhe urrejtje ndaj shqiptare dhe çdo populli tjeter joserbe.

Tani, po te shikosh instalimin qe i bene Tumanja instalimit te njerezve ne qeveri dhe resoreve qeveritare, se une nuk e di nga jane me origjine ata ministra, por qe krijon segregacion per tu pare si ndarje, megjithese nepotizimi eshte i shtrire ne gjithe vendin. Se ai Tumanja nuk mund i gjene per ministra dy maloke ne Shqiperi, por del mbledhe mbeturina per minister, qe i propozon Stanishiqi i Batonit tu Kusov`s.
Jo, po hajde thuaj pastaj qe nuk e ka drejte Shinasiu, te ndjehet i diskriminuar ne vendin e tij mbi bazen e perkatesise gjeografike ``fumato`` bie njerez nge vendet tjera dhe emeron ministra, neser do te sjelle edhe bangladesha pipell e te beje ministra ketu, pse per çfare jemi ketu, do pyesja edhe une po te isha ne vend te Shinasiut :LOL:
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,599
Pikët
113
orthodokset e pare i dhuruan i sere deshmoresh idese radikale te se vertetes se kesaj feje, pretendim jashtetoksor apo shenjterie, por me pas kjo Kishe u shkri nje me kishen e ROmes, nje tjeter beteje mes se keqes dhe te mires qe kerkon marxhinale te holle ndasor per tu kuptuar, nje kishe krejt romake apo nen zgjedhen e rracave latine, gjarperushe qe shmangin cdo te vertete pothuaj!
 
Top