• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shkarko nga youtube - Konverto ne mp3

lonely_lion

0xD15EA5E
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
6,502
Pikët
113
Meqe dikush me kerkoi ndihme per te shkarkuar nga youtube dhe ti konvertoje ne mp3.

Ne Linux nuk po e traktoj hic sepse Linux eshte nje bishe e vertete.Shkarkon apo konverton nga web me nje sript te thjeshte. te ofron shume mundesi. Bile yuotube-dlg per Windows eshte shkruar ne fillim ne Linux.

Psh. Linux

Shkarko kengen:
youtube-dl --extract-audio --audio-format mp3 <video URL>

Konverto kengen nga webm to mp3
ffmpeg -i "the-file-you-want-to-process.webm" -vn -ab 128k -ar 44100 -y "${FILE%.webm}.mp3";


Pra : Me e thjeshta menyre: Perdorni youtube-dlg per Windows.

Shkarkojeni ketu :
Code:
https://github.com/MrS0m30n3/youtube-dl-gui
Linku direkt per shkarkim

Code:
https://github.com/MrS0m30n3/youtube-dl-gui/releases/download/0.4/youtube-dl-gui-0.4-win-portable.zip
Shkruani linkun e kenges qe doni . klikoni Add dhe download si mp3.

Nje menyre tjeter.

Do ju rekomandoja qmplay2. Nje program mrekulli.
Stacione radio, Media Player, Video Player, Lyric Displayer, Shkarkon nga Youtube,Shkarkon kenge nga te tjeret.
Shkarkimi nga youtube behet ne formatin webm. Po i bej nje kerkese tipit qe te shtoje direkt formatet e tjera. Kengen qe shkarkuat e konvertoni ne mp3 me Pazera webm2 mp3 konverter.

Me poshte ca screenshots :

youtube-dl gui site dhe gjate shkarkimitqmplay2


Pazera webm2mp3 converterPerdorni versionet portable/pa instalim.

Hope it helps :)
 
Last edited:
Top