• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shkrini policinë bashkiake të Tiranës

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
8,706
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
ARMIR SHKURTI

Nuk ka njeri hallin e konkurrencës. As bukurisë së qytetit!

ËSHTË KONTROLLI ABSOLUT!

Brezi im e mban mend kur rregjimi komunist i hoqi edhe pulat fshatarit dhe i ndaloi ( siç po ndodh sot ) të shesë qoftë edhe një tufë sallatë nga bahçja. Për pasojë thika shkoi në palcë dhe mishi, veza, qumështi e nënproduktet e tyre u zhdukën nga qarkullimi.

PËR PASOJË RREGJIMI VENDOSI TALLONIN

Vini re! Nuk sprapsi idiotësinë e varfërimit të të gjithë sistemit. Përkundrazi!

Sepse varfërimi është mjet i shkëlqyer kontrolli….

Sot policët e Lalit ndjekin rrëzave fshatarë me trasta qepësh a sallate të freskët nga kopshtet e tyre.

Në Perëndim sot po protestohet kundër vaksinës me imponim. Pra formalisht nuk je i detyruar ta bëshë por pa të nuk të qasin në punë, nuk blen dot ushqime e sende të doemosdoshme për jetesën.

Nëse kjo është e ardhmja e afërt, e njejta do të na ndodhë edhe në Shqipëri. Mirëpo, nëse nuk jemi të gjithë plotësisht të kontrolluar e plotësisht të varur nga sistemi, mund t’ia dalim, për shembull, edhe pa blerë në marketet e sistemit por nga bahçet e fshatarëve jashtë kontrollit.

Vini re!!

Demokraci është ( parimisht ) kontrolli i qytetarit mbi sistemin.

Sot po ndodh e kundërta: sistemi po instalon çdo ditë e më fort kontrollin mbi qytetarin.

ËSHTË DIKTATURË!!

Madje e shpallur!! Diktaturë sanitare. E vendosur – si gjithë të këqijat në histori – në emër të së mirës. Kujto komunizmin me premtimin për të ngrënë me lugë floriri. Kjo është “për të na ruajtur nga vdekja”..

Pandemia, kjo Luftë e Tretë Botërore me armë jo konvencionale, po funksionon mrekullisht me të gjitha rregullat e një lufte. Propagandë, ideologji, çensurë, shtetrrethim, kufizime … KONTROLL!!

Nëna shamibardhë me karro perimesh, e sulmuar nga policët e bashkisë, është – për fat të keq – e mbijetuara e ëndrrës shqiptare të ekonomisë private. Ndërtuar mbi mijëra ngatërresa e hile, luftëra me fisin, fqinjët, ligjet, Sudet, pushtetet. Ram – bam u sajuan shqiptarët kush me një çopë dyqan kush me një copë tokë a me para kurbeti e ia dolën të ndërtojnë një jetë të mundimshme lirie ekonomike.

ATA QINDRAMIJË QË KANË LËNË KËTË VEND SEPSE KJO MUNDËSI IU ËSHTË MBYLLUR KËTU.

U ËSHTË MBYLLUR NGA RREGJIMI, i cili kurrë s’pati qëllim mirëqenien por KONTROLLIN mbi shqiptarët.

“Do bëjmë shtet”, motoja e Ramës që entuziazmoi shqipot në 2013 – ën qe “e mira” që fsheh “rilindjen” e tufëzimit.

E përsëris: K O N T R O L L I N ! ! !

Shih Francën, Greqinë, Australinë e plot vende më Perëndim. Janë ngritur KUNDËR KONTROLLIT!! Regjimi Globalist po instalon Rendin e Ri Botëror përmes KONTROLLIT ABSOLUT të gjithçkaje dhe LIRISË ME TALLON.

Pasaporta e vaksinës është TALLONI MODERN. Me të hynë në kinema, pub, market, në punë… Pa të po diskutohet të futesh në … NË BURG! Po po! Është propozuar që nëse kapesh pa atë kartë në vend publik të dënohesh deri 6 muaj!

Pra nënoja shamibardhë është jashtë kontrollit. Nënoja shamibardhë prish sistemin dhe le mundësi shmangieje. Prandaj është ARMIKU!

Mendo pak….mendo!!

P.S: QË TË MOS KESHË MËDYSHJE PËR ÇKA KAM SHKRUAR, THJESHT LEXO SHËNIMIN QË KA VENDOSUR FACEBOOK NËN POSTIMIN TIM. PRA E KONTROLLON DHE VENDOS SHËNIMIN E ÇENSURËS!!!!

 
Top