• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shpikja per manipulimin e mendjes eshte fakt I kryer!!

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
12,922
Pikët
113
Megjithmend me cudite,une jam fans i teorive te kesaj natyre po keto gjera s'i kisha degjuar kurre😂😂ca behet thashe,nga doli kjo superwoman dhe s'e paskam njohur🤦
Po qe jam superwoman, jam une, por prit edhe pak. Sa ka dale pushi i verdhe 😂

Ehu, sa do degjosh akoma ti, ehu..! 😇

Kam 2 lloje receptoresh - Syte si kunadhe 😂 dhe rrenqethjen në forma të ndryshme 😇. Really!
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,931
Pikët
113
Une mund te them vetem se mendja manipulon vetveten. Por eshte e vertete se nje tru i pastervitur mund te manipulohet nga teknika e sotme. Prova s’kam. Por eshte e mundur. :)
Qe te malipunosh mendjen e dikujt , flasim per nje mendje te shendosh , duhet te kesh nje qellim te caktuar.
Nqs une gjate gjith kohes manipulohem sikur jam Brigit Bardo eshte ne doren time nqs e lejoj apo jo . Megjithse si ide sduket e keqe , e gjat me trupin si shishe shampanje , problemi qendron kur shihesh ne pasqyr .
Vetem nqs kemi trysni nga energji te jashtme qe ne fund do arrij te them se jam Brigit Bardo dhe po pres Bret Pitin me u martu lol

psh : isha ulur ne tren dhe tek shoh njerin si fytyr e pame me nje shishe birre ne dore , qyqa thashe me vete ky eshte Bret Piti ?
Mu kujtu Filmi '' Pertej Mureve te ngurta '' - kush eshte burri , me i llaf kush eshte Bret Piti ? lol
 
Anëtar
Jan 30, 2012
Postime
11,184
Pikët
113
Qe te malipunosh mendjen e dikujt , flasim per nje mendje te shendosh , duhet te kesh nje qellim te caktuar.
Nqs une gjate gjith kohes manipulohem sikur jam Brigit Bardo eshte ne doren time nqs e lejoj apo jo . Megjithse si ide sduket e keqe , e gjat me trupin si shishe shampanje , problemi qendron kur shihesh ne pasqyr .
Vetem nqs kemi trysni nga energji te jashtme qe ne fund do arrij te them se jam Brigit Bardo dhe po pres Bret Pitin me u martu lol

psh : isha ulur ne tren dhe tek shoh njerin si fytyr e pame me nje shishe birre ne dore , qyqa thashe me vete ky eshte Bret Piti ?
Mu kujtu Filmi '' Pertej Mureve te ngurta '' - kush eshte burri , me i llaf kush eshte Bret Piti ? lol
Sigurisht duhet t’a lejosh manipulimin. Vec manipulimi mund te tirret aq holle sa njeri a tjetri nuk arrin t’a dalloje qe eshte manipulim. p.sh. ty te duhet nje makine. Dhe eshte e mundur qe duke ecur ne rruge ti te ngresh syte e te shohesh vec nje marke te caktuar. Dhe mendon me vete: sa e bukur kjo. Ose: nuk me hyn makine tjeter ne sy.

Ne fakt duke t’a cuar vemendjen vec te ajo makine ti u manipulove te pelqesh ate makine pa pare hic te tjerat. :)

Ngjashem mund te te terhiqet vemendja nga te tjera gjera. Dhe ti behesh dashur pa dashur kukull ne duart a te tjereve. :)
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
7,969
Pikët
113
Truri eshte organ i pavarur dhe mendimet nuk shikohen dhe as nuk lexohen por ndikohen nga rrethanat e jashtme. Shkenca mund te arrije te shpike nje mjet te fuqishem qe ben te mundur interpretimin e neurozave te trurit. Eshte e mundur te ndodhe por deri ne nje fare mase.
Jam shum dakord me ty Noe. Kjo teknologji nuk arrin dot kurr sepse ne shumicen e rasteve cfar flet truri nuk ka lidhje me deshiren apo qellimet e shqirtit. Sa njerz flasin me vete rruges nuk ka lidhje me ate qe i ndjen shpirti thelbesisht. Truri krapullit shume gjera ndersa shpirti eshte gjithnje i qarte, deri ne piken ne frymen e fundit. Edhe kur shpirti dhe mendja eshte e vendosur ne dicka synim akoma nuk e ben dot ba miratimin e zotit apo dreqit, varet kush shpirt eshte i varur nga cili. Nuk ja lexon kush dot mendjen Zotit. Vetem zoti din cfar mendon truri dhe ndjen shpirti edhe kur ne nuk jemi ne dijeni te trurit dhe shpirtit tone.
Ketu shkenca ka per me hy ne gjynah me njerzimin sepse mendohet qe ne nje te ardhme njerzit do arrestohen ne shtepite e tyre nen pretekstin gjoja se teknologjia do arrij te lexoje trurin e dikujt para se ata ta bejn krimin. P.sh Sa here une apo cilido kemi fole me vete gjate jetes qe do ta vras filanin e fistekun nje dite, dhe kurr nuk ia arritem ta bejm,lol
 
Top