• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shqiptarët në Itali

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
8,031
Pikët
113
Mua me vin me arka o kaso ...

View attachment 85970
kur pinte Kasua me arka ti s'kjeshe lerë akoma e s'dinje ku binte Talia... Tani mo na nderro teme se po flisnim per te ngrenat... Guzhina medeiterraneo ku banonja une eshte me e mira ne bote.... keto bottigliet duken qe nga etiketa qe kushtojne nje euro te sicilise... Tani na nxirr edhe ato arkat daneze me birra 200 centezimo shishja qe te plotesohet rrethi...
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
9,575
Pikët
113
Kaso mire ben,rrihe i kete Lovermanin se e kam merak,aq me shante mua 😆
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
11,727
Pikët
113
Po ju qenkeni pasanikër.

Mua s'më ka lënë mëndja të pi verë 40 €... Me damixhan në dorë veja ke kantina ene e blija me 2-3 evro refusko 2 evro kabërnet e pinot dhe 1 evro merlot... Naaa ishin çisterrnat sa një mal
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
7,969
Pikët
113
Nuk e di pse kurr nuk e imagjinoja veten te jetoj ne itali. Edhe pse kam jetu aty shume heret. Mezi prisja te largohem nga aty.
 

al74

V.I.P
Anëtar
Dec 30, 2017
Postime
3,937
Pikët
113
Kush vjen nga shqiperia ne Itali duhet te beje tamponin? Dini gje?
Duhet a prescindere. 55 euro eshte e detyrueshme te besh tamponin ne aeroport edhe nese ke bere vaksinen. Qofsh me permesso apo me nenshtetesi. Kjo nese udheton drejt italise e deri neser te pakten.
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
30,325
Pikët
113
Duhet a prescindere. 55 euro eshte e detyrueshme te besh tamponin ne aeroport edhe nese ke bere vaksinen. Qofsh me permesso apo me nenshtetesi. Kjo nese udheton drejt italise e deri neser te pakten.
Shko informohu shoku Altin :p
 
Top