• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shqiptarët në Ukrainë

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,739
Pikët
113
Edhe njehere po ta perseris qe u fute kot ne nje muhabet qe nuk te takonte sepse skishte te bente me ty. Mua nuk me bejne pershtypje budalleqet qe ti poston rregullisht ne kete forum, perkundrazi i gjej shume zbavitese sepse jane nje deshmi se deri ku mund te shkoje marrezia njerezore. Une nderhyra sepse nje ish-kryeminister dhe ne mos gaboj minister aktualisht paska shkuar kaq thelle ne keto pune per shkak te budallekut qe e karakterizon apo se keshtu i eshte kekuar kete nuk di ta them. Sepse njerezit ne keto lloj situatash ndahen ne budallenj dhe spiune. Ti mund te flesh i qete sepse une te klasifikoj si budalla. Por nuk ke faj ti. Faj kam une qe merrem me nje psikopat delirant si ti.
a e kupton qe je shume pedant ne gjykime, une te fola qarte duke te sqaruar se si e komentojne te tjeret, pa qene partizan i asnjeres pale,
ndersa ti, çdo fakt apo shembull qe sjell une une , e njeheson me gjykimin tim, shkeputu a derzi nga ky lloj pedantizmi, se ky lloj gjykimi (i joti), te çon vetem ne etiketime, ne shabllone te gateshme e subjektive,
po e perseris, sipas tv (pra historianve qe flasin aty) dhe sipas atyre qe kam pyetur une, vendi ku keta kane banuar quhej ; Albanij, dhe a kane lidhje me ne, kjo eshte e diskutueshme,
vazhdo tani me etiketime, nderkoh qe te tjeret lexojne edhe komentet e tua edhe te miat, dhe shohin kush ka te drejte,
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,739
Pikët
113
Pjer ... me sa lexoj Bardhyli Po te kerkon te njenten gje ... Ndersa ti vazhdon qe ti biesh po ne te njenten vrime . 😆
po çfar po kerkoni konkretisht, se po silleni ne rreth vicioz, une solla ato qe dija, qe i kap pare e ndigjuar me syte e mij,
pa bere profesorin ketu, se nuk eshte fusha ime, une thjesht solla ato qe dija, nese tv genjen athere nuk eshte faji im,
une nuk eshte se jam marre me kete grup populli Udi, thjesht solla eksperiencen time kendej, ç'kam pare e ndigjuar kendej per ta,
 
Last edited:

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,926
Pikët
113
Se dje apo aot ne te gdhire nuk mu hapte....
Ndersa ke ajo faqja qeter i VAZHDOJNE hulumtimet.
Por cfar pret kur tek faqja e pare .... disiplinat e reja që zbatohen në bujqësi.
aPO do kohe JO shume larg....Skenderbeut ja diktonin mendimet,
ky ja thoshte priftit,
prifti i shkruante dhe ja nepte korrierit,
dhe ky ja u qonte hungarezeve te perkthyer ne gjuhen e tyre.
A ka me................IDIOTESIRA?
PS...se NUK mu ndizka dhe kerri,qeka ftohte, me dyrrotak sma ka cejfite vozoj,ne po ja kellcas me kom nja 1 ore...diku apo te <lundroj>.
KLM.
Cfare mendimi ke per instiktin e spiunit:
Stalini, si gjithmonë, tepër i vëmendshëm, na dëgjoi dhe më tha:

- Shumë mirë, shum mirë do të jetë. Atje le ta bëjnë praktikën studntët tuaj, bile bashkë me ta edhe disa nga tanët.
-qesh--qesh--qesh-
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
65,990
Pikët
113
merre mundimin i dashur dhe lexoi nje e nga nje,
Nuk e marr mundimin fare se janë llafe pazari me ç'kuptova nga ato që thua ti.
Llafet e pazarit asnjëherë nuk janë fakte dhe nuk ke pse e zgjat me gjëra që i ke dëgjuar ti por njëkohësisht mund të mos i kesh dëgjuar ti por i ke parë në ëndërr.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,739
Pikët
113
Nuk e marr mundimin fare se janë llafe pazari me ç'kuptova nga ato që thua ti.
Llafet e pazarit asnjëherë nuk janë fakte dhe nuk ke pse e zgjat me gjëra që i ke dëgjuar ti por njëkohësisht mund të mos i kesh dëgjuar ti por i ke parë në ëndërr.
me nje fjale reportazhet e tv jane llafe pazari, se une ato citova, dhe per ti vertetuar me mire kam pyetur njerez nga ato vende,
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
65,990
Pikët
113
me nje fjale reportazhet e tv jane llafe pazari, se une ato citova, dhe per ti vertetuar me mire kam pyetur njerez nga ato vende,
Po, pse habitesh?
Gjithë gomarllëqet që qarkullojnë poshtë e përpjetë në Tv-të e ndryshme jepen.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,739
Pikët
113
Po, pse habitesh?
Gjithë gomarllëqet që qarkullojnë poshtë e përpjetë në Tv-të e ndryshme jepen.
jo te gjitha i dashur, qendron ajo qe thua ti pjeserisht, por kur behet nje emision per nje çeshtje, nje vend, aty flasin dhe historianet, gjuhetaret, apo ekspertet e asaj çeshtje qe trajton emisioni,
psh, emisionet e marin memes, nuk eshte se aty flet vetem gazetari, aty marrin pjese edhe specialistet e fushes, si dhe intervistohen njerzit ne terren,
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
65,990
Pikët
113
jo te gjitha i dashur, qendron ajo qe thua ti pjeserisht, por kur behet nje emision per nje çeshtje, nje vend, aty flasin dhe historianet, gjuhetaret, apo ekspertet e asaj çeshtje qe trajton emisioni,
psh, emisionet e marin memes, nuk eshte se aty flet vetem gazetari, aty marrin pjese edhe specialistet e fushes, si dhe intervistohen njerzit ne terren,
Ka edhe Marin Mema budallallëqe plot.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,739
Pikët
113
Ka edhe Marin Mema budallallëqe plot.
mundet por shum gjera qendrojne,
une vete per nga natyra jam skeptik, perpiqem ti verifikoj para se te jem entuziast,
dhe per çeshtjen ne fjale, solla thjesht ç'thote tv, keshtu qe bien poshte ato qe thote king bardhyli,
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
me nje fjale reportazhet e tv jane llafe pazari, se une ato citova, dhe per ti vertetuar me mire kam pyetur njerez nga ato vende,
Per ke reportazhe flet me qarte , Pjer ? Sille nje burim ...se vertet Po behesh qesharak tani .
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,739
Pikët
113
Per ke reportazhe flet me qarte , Pjer ? Sille nje burim ...se vertet Po behesh qesharak tani .
si ta sjell reportazhin qe kam pare para ca vjetesh ne nje televizion belg, mos u bej qesharake,
si duket nuk i paske lexuar horizontalisht komentet e mia , komentet nuk lexohen vertikalisht nxitimthi,
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
si ta sjell reportazhin qe kam pare para ca vjetesh ne nje televizion belg, mos u bej qesharake,
si duket nuk i paske lexuar horizontalisht komentet e mia , komentet nuk lexohen vertikalisht nxitimthi,
Po nese nuk e sjell dot atehere mos Na thuaj as tv tv tv tv tv tv ...:kot pa lidhje .

A e lexon veten tende apo jo ?
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,926
Pikët
113
mundet por shum gjera qendrojne,
une vete per nga natyra jam skeptik, perpiqem ti verifikoj para se te jem entuziast,
dhe per çeshtjen ne fjale, solla thjesht ç'thote tv, keshtu qe bien poshte ato qe thote king bardhyli,
Ore se ti vazhdon te me citosh mua dhe nuk e kuptoj arsyen perse. Mos valle pervec delirit te madheshtise vuan edhe nga ndonje forme mazokizmi? Ku e ke sjell ti cfare thone tv? Hajde se po ta pranojme kete gje po ku e ke se ose forumi nuk punon ne rregull ose ti nuk punon ne rregull. Edhe njehere me trego ku e ke postuar ne kete teme jo cfare thone ato 7 tv por nje i vetem se une nuk po shikoj te kesh postuar ndonje gje.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,739
Pikët
113
Po nese nuk e sjell dot atehere mos Na thuaj as tv tv tv tv tv tv ...:kot pa lidhje .

A e lexon veten tende apo jo ?
po ai me pyeti, ku e ke burimin, autorin, se nuk kam ndigjuar per keta njerez, tha,
dhe une i thashe se i kam pare dhe ndigjuar ne tv belge, dhe se banonin ne nje territor qe quhej Albanij, e provuar kjo dhe nga emigrante qe kam ketu, qe mirren me histori (jo rombythje), kaq.
pastaj menia e tij me ngaterroi me teorite qe qarkullojne , me vizitat e ministrave shqiptare me Udit, qe mua pak me interesojn.

tani te pyes une ty, a i lexon komentet (temen) nga fillimi, nga zanafilla, qe te kuptosh delirin dhe kapercimin mendor qe kane disa ketu.
 
Top