• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shtëpitë me kanabis në Angli

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
5,288
Pikët
113
Emrat/ Shtëpitë me kanabis në Angli, Janar- Shtator 2020, 88 shqiptarë të dënuar


Gazeta Sunday Express i ka kushtuar një investigim special asaj që e quan si Godfatherat e ri të fermave më kanabis në Britani.


1600324726170.jpegJon Austrin editori krimeve në këtë gazetë shkruan se në vitin 2017 gjykatat angleze dënuan për këtë krim 34 shqiptarë. Ndërsa në dy vitet pasardhësë numri shqiptarëve të dënuar ishte 53.

Ky numër ka pësuar rritje gjatë muajve Janar-Shtator 2020. Gjykatat gjatë kësaj periudhe dënuan 88 shqiptarë të cilët momentin kur pëtballen më drejtësinë pranojnë menjëherë akuzat.

Top Channel i kërkoi kësaj gazete emrat e 88 të dënuarve shqiptarë.

Ata janë:

1. Arben Ferra
2. Armond Ficorri
3. Sami Ficorri
4. Kleandi Moganu
5. Lulezim Zdrava
6. Xhuljano Bircaj
7. Glen Rami
8. Ervin Bajraktar
9. Besmir Bajraktari
10.Enea Sela
11. Andi Sela
12. Nebi Bulku
13. Ervis Cira
14. Elton Keqa
15. Fatlum Alija
16. Fatbardh Selimi
17. Agim Isufi
18. Klodian Nikoci
19. Mauricio Myftaraj
20. Kujdesi Pashkaj
21. Alfons Celaj
22. Samir Baghdadi
23. Kujtim Shabanaj
24. Ksandros Lapardhaja
25. Ledi Baxhija
26. Daniel Kapxhio
27. Anastas Bani
28. Romeo Dinaku
29. Hekuran Xekoypan
30. Chpetim Kraja
31. Sajmir Selimaj
32. Kristi Nikolla
33. Kongres Cuti
34. Reinald Kuka
35. Adi Sulaj
36. Elton Bakalli
37. Xhevahir Ferati
38. Ergys Kerciku
39. Klaid Caramalau
40. Aldor Abdullaj
41. Rezart Allamani
42. Alfons Celaj
43. Ardit Gjonaj
44. Indrit Mehmeti
45. Ardi Mustafaj
46. Drilon Kopaci
47. Silvio Nelaj
48. Mauricio Myftaraj
49. Reinald Kuka
50. Endri Velaj
51. Klodian Bicukaj
52. Preng Prenga
53. Emiljan Gjura
54. Ermir Reshiti
55. Denis Begu
56. Albion Ukperaj
57. Beslind Haxhias
58. Leonard Vukcaj
59. Elidion Likaj
60. Alban Hyka
61. Adrian Hysaj
62. Mirjan Smakaj
63. Xhulio Shuaipi
64. Alban Lushi
65. Berisha Halil
66. Elidon Gjoka
67. Elton Cajkri
68. Elson Gjikolaj
69. Bruno Nika
70. Mariglen Kodra
71. Xhona Leka
72. Gjergi Braculla
73. Islam Xhebxhia
74. Mevlan Cena
75. Potja Shpresim
76. Ledjo Basha
77. Mergim Shabani
78. Erblind Rexhaj
79. Ervis Rexhaj
80. Ervin Lisl
81. Kongres Cuti
82. Arnold Malaj
83. Mirsad Senaj
84. Jurgest Myftari
85. Erjon Koltraka
86. Jetmir Kastrati,
87. Klodian Bicukaj
88. Preng Prenga

Top Channel
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
KY gazetari ne fjale eshte nje gazetar i keq shume i keq .. qe per buje c’fare nuk shkruan .

Shqiptaret are not the worse here ... I nxjerrin and pick them per interesat e tyre .

Ps ... Sa per bizneset ju ecte mbare .?
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
3,050
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Do na sjelli ca gram @iDeA nga hollanda
E forta
Pash temen...
U futa dhe po shifja listen.
S´lexova artikullin.

Kontrollova mbiemrat.
Tesera vazhdon e paster. Rash ne qetesi.

Vjen drague e me citon :p

Jam ne Bewerbungsprozess lale. I kam vene qedhime vetes.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,226
Pikët
113
Kaq pak shqiptar kemi qene ne angli ne 94-95 qe i njihja pothuajse te gjithe shqiptaret ne londer. 90% po besoj. Si ftyra se kush mban mend emrat.
Po lexoja gjithe kto emrat dhe po imagjinoja sa shume shqipo do ket atje tani,lol
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
12,335
Pikët
113
KY gazetari ne fjale eshte nje gazetar i keq shume i keq .. qe per buje c’fare nuk shkruan .

Shqiptaret are not the worse here ... I nxjerrin and pick them per interesat e tyre .

Ps ... Sa per bizneset ju ecte mbare .?
Di të vjedhësh ... di , i tha ai...
Po të fshehësh... ? Jo nuk di...
R atëherë mos ju fut hiç asaj valleje se nuk di të vjedhësh....

Kshu dhe puna e këtyre.... kaq humbameno këta ... me se i zunë me rrjetë peshkimi ?
 
  • Like
Reactions: DUA

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
10,880
Pikët
113
E forta
Pash temen...
U futa dhe po shifja listen.
S´lexova artikullin.

Kontrollova mbiemrat.
Tesera vazhdon e paster. Rash ne qetesi.

Vjen drague e me citon :p

Jam ne Bewerbungsprozess lale. I kam vene qedhime vetes.
edhe une lexova listen dhe pash qe jane emra qe perseriten
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
8,163
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Po emrat pse i nxjerrin,se kuptoj.
Gjithsesi bossat e droges nuk rrijne brenda,kjo eshte e sigurte.
Ma merr mendja qe andej nga anglia ka me keq se shqiptaret.
Skema eshte e tille, rekrutohen shqiptare duke ju paguar trafikimin nga Shqiperia per Angli.
Bejne nje marrveshje per te punuar ne ato shtepite per nje periudhe te caktuar deri sa te shlyejne borgjin, pastaj nese e kane fat dalin te "paster" por egoja per tu pasuruar shpejte vazhdojme perseri si ROJE
PROBLEMI qendron tek dergimi I te hollave drejt Shqiperise qe po veshtiresohet cdo dite e me teper per Rojet dhe jo per " the owner"
Jo pak shqiptare provojne te pastrojne parate e atdhetareve tane atje qe me pas perfundojne ne burgje apo konflikte.
Duke njohur karakteristikat e shqiptareve per "besen" dhe KANUNIN, perdoren nga anglezet si mashe kriminale, i'u ofrojne te gjitha lehtesirat per ta ngritur ferme-shtepizat.
Shqiptari - pergjegjes cakton ndonje te njohur, mik te sapo trafikuar andej per ta ruajtur.
Roja I merr ne fund te gjitha pergjegjesite per te mos nxitur konflikte.
Top haleja nga trafiku vjen,por eshte rehabilituar me trafik interesash tashme.
 
Last edited:

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Di të vjedhësh ... di , i tha ai...
Po të fshehësh... ? Jo nuk di...
R atëherë mos ju fut hiç asaj valleje se nuk di të vjedhësh....

Kshu dhe puna e këtyre.... kaq humbameno këta ... me se i zunë me rrjetë peshkimi ?
Gjera te thella k’to edlin dhe konkurenca ben te sajen.?
 

Helena

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
22,786
Pikët
113
Ahahaha sa po me qeshet me disa, dolen fjalet e greckes prap.... jo po ta dini kush Jane njeri e kush tjetri. Ne fakt nuk e di se cfare denimesh marrin atje por duhet te jene teper te bute kur nr cdo vit sa shkon e shtohet..... Lapagjose njerez u bete juve ...
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
12,335
Pikët
113
Ahahaha sa po me qeshet me disa, dolen fjalet e greckes prap.... jo po ta dini kush Jane njeri e kush tjetri. Ne fakt nuk e di se cfare denimesh marrin atje por duhet te jene teper te bute kur nr cdo vit sa shkon e shtohet..... Lapagjose njerez u bete juve ...
Me kë e ke ti Lenë...
Shkrove para apo pasi lexove listën ... ?
Sa për fjalinë e fundit...
na ... dëgjo pak tallava sa të vijë Zana ``chairhide``

 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
11,632
Pikët
113
Klodjani dhe Alfonsi i paskan emrat nga dy here
Keshtuqe jane me pak se 88 veta
 

Helena

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
22,786
Pikët
113
Me kë e ke ti Lenë...
Shkrove para apo pasi lexove listën ... ?
Sa për fjalinë e fundit...
na ... dëgjo pak tallava sa të vijë Zana ``chairhide``

Me ty e kam o me ty e kam ,me ty qe hedh gurin e me fsheh doren pastaj... ?
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
12,335
Pikët
113
Po te isha sdo kisha fytyre te shkuaja ketu tash,po themi jo te gjithe kemi cipe lol....
Mirë thua ... Jo të gjithë kanë cipë..

Të kisha... do të klrfisja dhe unë me të shara....
Po s'më bën zëmra ... Ça t'i bësh
 
Top