• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,461
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

ti je i pari i perzgjedhur.

shpirti im i cili hyri ne rezonance te plote me valet theta te "drites" universale, ma tha kete. Rex esht i perzgjedhuri i Adamit.
S’kishte si te ndodhte ndryshe. Tani me falni se kom pune.

 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,594
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

okultizmi ka lindur pikerisht sepse shkenca nuk ekzistonte. dhe zakonisht ata qe jan tap nga shkencat jane viktima te okultizmit.

mos me bej te ndryshoj opinion per ty lol

adami ne nja dy postime tentoi ti afrohej quantum mechanics, sec permendi nja dy nocione, gabim komplet, e kuptova menjeher se esht tap nga shkenca.

s'kish si te ndodhte ndryshe.


nuk te bej moral, bej ca t'dush plako, deshmitar i jehoves nuk qenke ber?
edhe ne nderron opinion as qe me behet fare vone se koncepti, principi, ideja e hapesit te temes, ADAMIT, ishte qe para cdo shkence eshte NJERIU, ku shkenca eshte pak a shume ne dobi te Tij (jo gjithmone) ... Por ne ate qe ke shkruar mbi okultizmin dhe shkencen je komplet kontradiktor dhe nuk ta marr parasysh se edhe ti si Adami e keni kuptuar qe me e keqe se Hilja eshte Humbja ...


p.s. njeri tap ne shkence e tjetri tap ne okultizem...une jam tap ne te dyja, kshu kot sa per te qene ne ekuiliber...
 

magnus

I larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,489
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

edhe ne nderron opinion as qe me behet fare vone se koncepti, principi, ideja e hapesit te temes, ADAMIT, ishte qe para cdo shkence eshte NJERIU, ku shkenca eshte pak a shume ne dobi te Tij (jo gjithmone) ... Por ne ate qe ke shkruar mbi okultizmin dhe shkencen je komplet kontradiktor dhe nuk ta marr parasysh se edhe ti si Adami e keni kuptuar qe me e keqe se Hilja eshte Humbja ...


p.s. njeri tap ne shkence e tjetri tap ne okultizem...une jam tap ne te dyja, kshu kot sa per te qene ne ekuiliber...
ah

ok


as mua s'me behet von.

bej ca t'dush lol
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,461
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

O shoku,si dalin keto ndeshjet e darkes?Mos harro se kemi qene shoke dikur kur ishe akoma njeri i thjeshte.
Kur nuk jam me mision duke e shpetu boten, kthehem per ndonje gote te ai qymezi jone. Sidomos te dielave i thash edhe Adamit qe nuk punoj edhe po u bo kiameti.

Sonte nga Juve - Man Utd pres ndeshje te mire. Per tjerat snuk ide.
 

shoku_tanku

Fatos Nano president.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
32,901
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Prisja 3 ndeshje me rezultat te sakte prej teje.Jam shume i zhgenjyer.Per 1 muaj mbyllen kompanite e basteve dhe jemi dobet nga financat.
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,461
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Prisja 3 ndeshje me rezultat te sakte prej teje.Jam shume i zhgenjyer.Per 1 muaj mbyllen kompanite e basteve dhe jemi dobet nga financat.
Une te marr ne qaf per bastore. Ters i gjalle.

Nje here qe e kapa shkova dhe e paguva semestrin e fakultetit. Ne provimin e pare rash si kungull.

Tani qe jam i perzgjedhur do e provoj ndonje tikete helbete.
 

shoku_tanku

Fatos Nano president.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
32,901
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Leku bastit ngjit vetem po pagove presorin nen dore me mor provimin.Simestrin paguje me pare djerse se prishet magjia.
 

Adam Kadmon

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 31, 2018
Postime
92
Pikët
0
Vendndodhja
Amsterdam
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

I lexova komentet tuaja dhe i gezova shume, po perpiqem te jap disa pergjigjie te shpejta ne lidhje me veten dhe punen time sepse ka disa hipoteza.

Magjistaret nuk krijojne kulte apo fe apo kerkojne ndjekes eshte reptesisht e ndaluar ruhet gjithmone sekreti dhe anonimati per arsye sepse sulmohen shpesh nga sektet fetare dhe entitetet demoniake njekohesisht. Te pareve u shembet kalaja te dyteve nis tu mbaroje ushqimi.

Magjistaret i studjojne me perkushtim figurat fetare te cdo feje dhe mesojne prej mesimeve te tyre. Studjojne dhe aplikojne shkencen ne studimet e tyre. Studjojne te gjitha llojet e arteve Antike dhe te arteve moderne. Cdo gje qe ka te beje me dijen ata e asimilojne. Por kurre nuk ndikohen nga ndonje rryme sepse nuk ndjekin rryma ata jane te lire ne mendime dhe ne filozofine e tyre per jeten.

Magjistaret shkembejne vetem informacion per ata qe jane te denje ta asimilojne ate qe do te thote, kur une te gjej 3 njerzit e mi, thjeshte do i pasoj nje bibloteke me libra asnje gje me shume nuk do me njohin nuk do me takojne do marin vetem nje link dhe cdo gje u krye.

Ne pergjithesi une jam nje njeri i thjeshte dhe i perulur por ne temen qe po mbroj jam superior jo ne kuptimin sfidues por ne kuptimin akademik. Nuk eshte e lehte per mua tju shpjegoj me shume pak fjale shume thjeshte ne gjuhen e perditshme qindra libra ne shume pak kohe. Qellimi im nuk eshte forumi juaj.

Nuk jam psikopat edhe pse mund te dukem i tille.
Jam i diplomuar per shkenca mjeksore.
Diplomuar ne artet ushtarake forcat speciale elite.
Master ne Biologji ne Fizike ne Kimi
Autodidakt ne shkencat shoqerore Filozofi Sociologji Theosophy Teologji
Studiues per Alkimi Okultizem Ezoterizem Astrologji Artet Antike Magji Mjeksi Kuantike etj
Njoh Anglisht Italisht Spanjisht Latinisht
Di te perdor Hipnozen Telepatine Parashikimin Parandjenjen
Komunikimin Astral dhe nje mori teknikash te magjise rituale te metafizikes spiritualitetit dhe shkencave okulte ne pergjithesi.

Lexoj te pakten nje liber ne dite rreth 500 faqe per 4 ore degjoj konferenca qe zhvillohen ne bote nepermjet youtubit per te pakten 2 ore. Nuk i perdor rrjetet sociale dhe eshte hera e pare qe shkruaj ne nje forum. Preferoj menyren antike te dergimit te kartolinave kane me shume pasion se emailet.

Nuk pretendoj se do me kuptoni te gjithe nuk do ishte normale qe sapo te shkruaja te me aprovonit dhe vleresimi juaj me i madh eshte kur me kundershtoni sepse atehere truri vihet nen presion dhe dyshon a ka te drejte apo jo dhe cdo kundershtar eshte ai qe eshte me i apasionuari.

Jo ende nuk i kam gjetur 3 te shum kerkuarit gjithsesi kam patur 4 kerkesa nga anetaret e forumit per tu perzgjedhur dhe 1 kerkese provokuese ose testuese. Per fat te keq une kam tjeter qellim nga ai cfare kerkojne njerzit. Nuk jam une udheheqesi drejt lumturise asnje nuk ka nevoje per mua lumturia eshte dicka qe fitohet nga zemra juaj skeni pse ta kerkoni nga une apo nga ndonje tjeter.

Sot me erdhi nje mesazh nga nje nga ju anetaret e forumit nuk ka rendesi emri. Me thoshte se Zoti do te me denoje dhe do perfundoj ne ferr se jam une djalli dhe po i marr delet perendise. Po po une po marr delet ? Pra njeri prej jush pretendon se ju ka dele ! Per mua ju jeni te gjithe miqt e mi shoket motrat dhe vellezrit. Adami nuk ka frike te thote ndjenjat e tij te sinqerta nuk do pranoja kur ju beja keq as te tallesha me ndjenjat tuaja.

Me akuzojne se perkrah Hitlerin pika me e forte e kritikes vetem pse thash qe Hitleri ishte nje njeri shpirteror dhe misjoni i tij ishte vrasja masive. Po jua shpjegoj. Te jesh njeri me shpirt nuk do te thote se ke moral shpirti ka qellime te ndryshme edhe te vrase dhe kete nuk e shpika une. Edhe presidenti amerikan qe bombardoj me bomba atomike Japonine ishte shpirteror dhe vrau miljona pa u gjykuar nga ju edhe pse presidenti tjeter i radhes te gjithe nazistet qe kryen masakra i dekoroje ne amerike duke u dhene shtetesine dhe i pozicionoj ne poste te larta si ushtri mjeksi shkence filozofi etj etj rreth 20 mije naziste te betuar. Por ju miqt e mi urreni ata qe humbasin dhe duartrokisni ata qe fitojne ju nuk i numeroni viktimat ju lexoni prapagande dhe thoni nuk jemi te ndikuar.

Cmendim kam une per Hitlerin dhe per masakrat ? Asnje mendim une nuk gjykoj si ju sepse zemra nuk gjykon, per mua eshte thjeshte nje histori, nuk me intereson ndjenja e viktimave, per mua viktima nuk duhet te pranoje te viktimizohet duhet te vdese ne lufte te martirizohet nese do te jetoje e te fitoj lirine. Truri im nuk punon si i juaji pa qellim me mendime te castit ai ben ate qe i them.
Por me siguri nazist nuk kisha per tu bere sic nuk jam as i kristere as musliman as budist dhe nuk i perkas asnje feje besimi asnje rryme politike apo shoqerore sic thoni ju New Age.

Une jam thjesht Adami i vetem, misterioz i lidhur me natyren dhe koshiencen planetare, mbushur me dashuri per jeten dhe per njerzit. Nuk urrej askend dhe nuk fajsoj askend sepse ajo qe me intereson eshte jeta ime dhe vetem kete modifikoj qe te jete sa me e bukur dhe une te jem sa me i denje per zemren time.
 
Last edited:

magnus

I larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,489
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

uh dike italisht lol

E' un piacere vederti ancora qui, tra noi mortali, Adam! Ti auguro un felice proseguimento di serrata.

Sei una copia fasulla di Adam italiano pero'

mica tanto originale:p
 
Last edited by a moderator:

Adam Kadmon

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 31, 2018
Postime
92
Pikët
0
Vendndodhja
Amsterdam
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

uh dike italisht lol

E' un piacere vederti ancora qui, tra noi mortali, Adam! Ti auguro un felice proseguimento di serrata.

Sei una copia fasulla di Adam italiano pero'

mica tanto originale:p
Grazie amico mio !
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,189
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

uh dike italisht lol

E' un piacere vederti ancora qui, tra noi mortali, Adam! Ti auguro un felice proseguimento di serrata.

Sei una copia fasulla di Adam italiano pero'

mica tanto originale:p
ky mgja se osht si ato qe bojshin lojen me tre letra ke stacioni trenit m'Tirone.
...ja letra Kuqe, ja e Zeza, ja dhe e Zeza tjeter…
e Kuqja fiton, e Zeza humbet, ti perziejme…. ku eshte e Kuqja?
-qesh--qesh--qesh--gezuar-
 

magnus

I larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,489
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Grazie amico mio !
prego


e' proprio ora che la verita' volutamente occultata, emerga per il bene di tutti.

sei davvero intelligente, addirittura piu' di me, e non l'ho mai detto a nessuno``Bej_dy_pompa``
 

magnus

I larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,489
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

ky mgja se osht si ato qe bojshin lojen me tre letra ke stacioni trenit m'Tirone.
...ja letra Kuqe, ja e Zeza, ja dhe e Zeza tjeter…
e Kuqja fiton, e Zeza humbet, ti perziejme…. ku eshte e Kuqja?
-qesh--qesh--qesh--gezuar-
te grinin nga leket megjithmen ata lol-qesh-

i gjunin ca xhaje, ja boshatisnin xhepat.
 

Adam Kadmon

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 31, 2018
Postime
92
Pikët
0
Vendndodhja
Amsterdam
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

prego


e' proprio ora che la verita' volutamente occultata, emerga per il bene di tutti.

sei davvero intelligente, addirittura piu' di me, e non l'ho mai detto a nessuno``Bej_dy_pompa``
Nuk ka rendesi Ron kush eshte me i zgjuar.
Okultizmi eshte nje dije mistike qe ju e quani fuqi e mbinatyrshme nuk mundeni ta perdorni per te miren e te gjitheve.
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,189
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

o Drague, hec i her knej se osht njoni qe bon hajmali ene shkru nuska per te sjell fat, shyqyre te ndryshme, synetlliqe, per qetsim dhe pajtim sherresh me vjehrren, etj …. -qesh--qesh--qesh-
 

magnus

I larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,489
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Nuk ka rendesi Ron kush eshte me i zgjuar.
Okultizmi eshte nje dije mistike qe ju e quani fuqi e mbinatyrshme nuk mundeni ta perdorni per te miren e te gjitheve.
visto che sai latino anche,

Occulto deriva dal latino occultus, cioe' nascosto(e fshehur)

non so se hai sentito di Il Codex Gigas?!
 

Adam Kadmon

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 31, 2018
Postime
92
Pikët
0
Vendndodhja
Amsterdam
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

visto che sai latino anche,

Occulto deriva dal latino occultus, cioe' nascosto(e fshehur)

non so se hai sentito di Il Codex Gigas?!
Ron te premtova qe nuk do te te besdis sepse je miku im.
 

Adam Kadmon

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 31, 2018
Postime
92
Pikët
0
Vendndodhja
Amsterdam
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Nuk eshte argetuese Ron une e di shume mire cfare eshte po kjo crendesi ka per ty.
 
Top