• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Adam Kadmon

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 31, 2018
Postime
92
Pikët
0
Vendndodhja
Amsterdam
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Quhet Bibla e djallit ne gjuhen popullore por kujdes Ron nuk je aq i afte te tallesh me ate liber.
Nese do ta gjej nje kopje ne PDF te shikosh figurat :)
 
Last edited:

magnus

I larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,489
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Quhet Bibla e djallit ne gjuhen popullore por kujdes Ron nuk je aq i afte te tallesh me ate liber.
Nese do ta gjej nje kopje ne PDF te shikosh figurat :)
ca te me gjesh ti lol, na te ta jap une ne PDF.

https://archive.org/details/CodexGigasDevils.Bible

un e kam par me sy qe 20 vjet me pare-qesh-

une jam agnostik me tendenca te forta ateizmi.

mund te me quash lehtesisht weak atheist.

tallem pa mu car trapi hic me te gjitha biblat, kuranet, mitologjite dhe gjith hajvanlleqet e botes


djalli nuk ekziston

tung
 

magnus

I larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,489
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

si thua flasim per emerald tablet te hermes trismegistus tash, meqe the se je alkimist????

une ngaqe njoh kimine shkelqyer. hermeset e botes gjithashtu.

ta deklaroj me pergjegjesi te plote qe alkimia eshte bullshit, nuk ka asgje occultus(te fshehur).
 

magnus

I larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,489
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Verum, sine mendacio, certum et verissimum:
Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius.
Et sicut res omnes fuerunt ab uno, meditatione unius, sic omnes res natae ab hac una re, adaptatione.
Pater eius est Sol. Mater eius est Luna, portavit illud Ventus in ventre suo, nutrix eius terra est.
Pater omnis telesmi totius mundi est hic.
Virtus eius integra est si versa fuerit in terram.
Separabis terram ab igne, subtile ab spisso, suaviter, magno cum ingenio.
Ideo fugiet a te omnis obscuritas.
Haec est totius fortitudinis fortitudo fortis, quia vincet omnem rem subtilem, omnemque solidam penetrabit.
Sic mundus creatus est.
Hinc erunt adaptationes mirabiles, quarum modus est hic. Itaque vocatus sum Hermes Trismegistus, habens tres partes philosophiae totius mundi.
Completum est quod dixi de operatione Solis.
:p

the se kupton latinisht


edhe une kuptoj shume mire
 

magnus

I larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,489
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

e gjitha ajo qe gjithe sharlatanet e botes e dine kryesisht ne anglisht si "as above so below", perfshire sharlatanet shqiptare, ka dale nga ky lokucion latin

"Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius."

te cileve po u bej nje nder dhe po e perkthej shqip.

"Ajo qe eshte poshte eshte njesoj me ate qe eshte siper, dhe ajo qe eshte siper eshte njesoj me ate qe eshte poshte, per te bere mrekulline e njeshit(unit)."
 

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
10,275
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

e gjitha ajo qe gjithe sharlatanet e botes e dine kryesisht ne anglisht si "as above so below", perfshire sharlatanet shqiptare, ka dale nga ky lokucion latin

"Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius."

te cileve po u bej nje nder dhe po e perkthej shqip.

"Ajo qe eshte poshte eshte njesoj me ate qe eshte siper, dhe ajo qe eshte siper eshte njesoj me ate qe eshte poshte, per te bere mrekulline e njeshit(unit)."
Jo saktesisht.

Ujerat pjeses se poshtme te Tokes u ndane, as above so below...

...u pozicionua aty ku ndahet Toka (ose mbase Tokat) nga Qielli (pjesa tjeter e universit). Vizitoret nuk do kalonin as mbi te, as nen te (me sa duket pee te hyre ne sistemin tone diellor- shen. Zet), ai ishte roja e vendosur ne pozicionin qendror.
 
Last edited:

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
10,275
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Ujerat ne Toke, pamja nga kosmosi.

 

magnus

I larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,489
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Ujerat ne Toke, pamja nga kosmosi.

Jo saktesisht, shembull i keq per tu vetmashtruar. Koncepti lart poshte eshte lidhur pazgjidhshmerisht me gravitetin. Ne qendren e tokes, koncepti poshte nuk ekziston me, ne te gjitha drejtimet eshte siper. Kurse ne cdo Pike ne univers pa gravitet, nuk ka me as lart as poshte. Roni esht ekselent ne astronomi.
 

magnus

I larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,489
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Ajo foto eshte marre nga nje Pike e kosmosit pa gravitet. Abuzivisht ti quan polin e jugut poshte. Kur je ne polin e jugut, poshte eshte qendra e tokes.
 

Adam Kadmon

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 31, 2018
Postime
92
Pikët
0
Vendndodhja
Amsterdam
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

ca te me gjesh ti lol, na te ta jap une ne PDF.

https://archive.org/details/CodexGigasDevils.Bible

un e kam par me sy qe 20 vjet me pare-qesh-

une jam agnostik me tendenca te forta ateizmi.

mund te me quash lehtesisht weak atheist.

tallem pa mu car trapi hic me te gjitha biblat, kuranet, mitologjite dhe gjith hajvanlleqet e botes


djalli nuk ekziston

tung
Ron miku im e kush jam une qe duhet te dyshoj per inteligjencet tende apo per aftesite e tua intelektuale une perkundrazi e vleresoj perkushtimin qe ke per kete teme.

Bibla e djallit nuk eshte nje liber satanist edhe pse te them te drejten nuk e kam lexuar apo studjuar. Nese shkon ne biblotekat e europes do vesh re se 20 % e librave flasin per magjine dhe okultizmin dhe mendohet qe ne bote sot te kete 30 miljon libra dhe doreshkrime per kete teme. Per kete arsye dhe vatikani nuk e nxjerr listen e biblotekes se vet sepse do shihnim qe papa dhe ndjekesit e tij mbajn ne raftet e biblotekes se tyre lloj lloj shejtanesh sic i thua ti.

Me sa di une Bibla e djallit eshte shkruar vone mbas shekullit te 12 nga nje murg i krishtere dhe qellimi nuk ka qene ti ngreje lavde Djallit por te paraqese si qendrojne gjerat ne realitet. Ne mos gaboj gjithmone ai i drejtohet me emrin Lucifer qe ti e di mire sepse e zoteron Italishten dhe deri diku latinishten qe do te thote "ai qe solli driten" qe po ta perkthejme trashe trashe flet per nje qenje inteligjente me aftesi mbinatyrore me nje qellim te percaktuar pastaj varet nda ty se si do ta interpretosh i ligu apo i miri se sa ti ke frike nga erresira. Por meqe thua qe je djal trim dhe nuk te plas atehere pse po mi dergon mua keto tekste ? Do te tregosh qe jam i shejtanizuar sepse ju them te jetoni me zemer ?

Ron me fal qe po te drejtohem ty nuk kam asnje gje personale por si dhe ti e di shume mire kur lexon libra nuk eshte se cdo gje meret shabllon se nje liber eshte nje liber dhe shkrimtari eshte njeri i gabueshem. Une si dhe ti si dhe te gjithe ne perpara se te krijojme nje ide lexojme nje shumllojshmeri librash apo tekstesh dhe me pas formojme arsyetimin tone.

Une nuk jam si ca te krishtere qe akuzuan Ban Brown per mashtrim se shkroi nje roman sepse ata kane nje teori ate qe lexojme ne bibel eshte 100% e sakte e vertete dhe cdo tekst tjeter eshte i shejtanizuar dhe i behen lavde djallit, nderkohe qe shume besimtare te tjere te krishtere zbaviten dhe Dan Brown e kane romancierin e preferuar por kane frike te tregojne se kane blere librin se mos perjashtohen nga kisha.

Adami nuk i ka keto komplekse une lexoj dhe fjalet e tua dhe te atij kritikut dhe te atij qe flet per zotin dhe te atij qe flet per astronomine per mua nuk ka rendesi nuk bej dallime literature, ne muret e shtepise time nuk do gjesh portrete te satanit por piktura nga natyra. Une krijoj nje ide se si funksionon bota ne veten time ne mendjen time dhe ate qe shoh dhe ndjej jua shkruaj ju ne forum per aq sa mundem. Asnjeri prej jush nuk eshte i detyruar te me pergenjeshtroje kete e bejne vetem sepse vet ne veten e tyre nuk jane te qarte me kete teme.

Ron e them para te gjitheve ti je i vetmi qe nuk je lekundur ne mendimet e tua me ke share sa ke dashur je perpjekur te me hedhesh balte por kurre nuk me je servilosur dhe ky eshte virtyt per ty sepse me konsideron mukun tend me te mire nga krahu tjeter i pasqyres dhe une poashtu te vleresoj shume.

Shume prej jush ende pa ditur gje nga filozofia okulte dhe ezoterike nisin servilosjen me shpresen se do shpetojne duke genjyer veten.
Magjia ne vetvete eshte filozofi e praktikuar nuk eshte besim fetar nuk kane cme duhen delet perkundrazi dua njerezit te jene te llogjikshem te arsyetushem dhe jo te verber duke u bere pjese e prapagandes nga institucionet Akademike Fetare e Shteterore. Edhe nese vendosni nje dite te studjoni eshte personale per veten tuaj nuk ka pse te ngrini flamurin se nga cila ane e fushes jeni me te miret apo me te keqinjt, i thoni vetes une po lexoj per te zhvilluar si individ ne anen intelektuale mos mendoni me ke skuader do beheni sepse jeta eshte personale nuk e ndan me skuadren qe do qe ti te behesh topi i lojes.

Behuni te miret e vetes dhe kjo mjafton, nuk ka rendesi se si dukeni ne syte e botes, gjykimi eshte nje ndjenje e ulet nga njerez te ulet qe duan tju zhysin ne llumin e tyre. Njeriu i lire eshte kur jeton pa pasur gjukim ndaj vetes dhe ndaj te tjerve. Mos gjyko qe te mos gjykohesh thoshte Jezusi sepse ai e dinte qe gjykimi eshte semundje jo virtyt dhe as mencuri. Ne mendojme se nese gjukojme gjejme gabimin e tjetrit me shpresen te duken aftesite tona. Por kjo eshte e gabuar. Gjykimi eshte forma me e gabuar dhe nuk duhet te egzistoje. Rruga me e mire edhte te jepni dhe ju mendimin tuaj edhe te ceket nuk ka rendesi sepse ashtu e mendoni une nuk ju gjykoj. Ne kete teme une nuk dua te gjej kush eshte budallai dhe kujt i kane rrjedhur trute, une po jap mendimin tim, jepni dhe ju tuajin thjeshte sakte me gezim e qetesi.

Gjithsecili prej nesh di dicka qe te tjeret nuk e dine le ta themi skemi pse e kryqezojme ate pse nuk u pershtat me mendimin tim apo te shokut tjeter . Dikush futet ne kete teme dhe meqe nuk di perse duhet te flase sepse e di qe po te hapi gojen te tjeret do qeshin fillon te bej gallate se ne ate ore te mbremjes ka qejf per qyfyre dhe mendon se palacot jane gjeja me e bukur ne kete teme forumi dhe nis te trilloje lloj e lloj barsaletash dhe anegdodash me magjistare e fetare qe flasin percarte nderkohe qe vet palacua eshte inteligjenca supreme qe shkruan e qesh vete, qe sipas tij e ka kuptuar se nga cila ane rrotullohet bota dhe ne te gjithe perfshire dhe ju jemi pjese e cirkut dhe te estrades se tij ne grupin e budallenjve dhe te marreve qe nuk dime se per se diskutojme.

Per te gjithe palacot e cirkut dhe te estrades. Nuk ju kemi prenotuar edhe nese beni humor nuk keni per te marre asnje leke se nuk jeni aq te afte sa te na beni ne per te qeshur.
 
Last edited:

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,594
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Po te keni lexuar mbi magjine do zbuloni se ato qe sot quhen shkenca apo sic i quaj une Teori te Eres se Re na i servirin si zbulime moderne, nderkohe qe jane zbuluar kohe me pare te praktikuara e te predikuara nga magjistare dhe alkimiste te etyre koherave. Praktikisht feja dhe shkenca jane dy anet e se njejtes monedhe, ne dukje te ndara, por ne realitet te bashkuara me nje fund te perbashket: Shkaterrimin e shpirtit dhe njeriut.Ne kohet e vjetra besonin se sekreti i magjise nuk mund t'u jepej masave apo kujtdo qe donte te mesonte, per te evituar se mos bente ndonje keqinterpretim.
Ndersa sot, Teorite e Eres se Re jane nje thjeshtezim vulagr i magjise, por jo nje thellim i saj.Une personalisht mendoj (madje po e kuptoj) qe sot po behet nje keqinterpretim me i rende krahasuar me kohet e lashta, sepse sa here qe teknologjia ben nje hap perpara, njeriu ben nje hap mbrapa, duket e pabesueshme, por sistemi ashtu sic eshte percaktuar parashikon kete, edhe pse perjashtimet kane qene gjithmone atje. Magjine kush nuk e kerkon, nuk e do, nuk do ta gjeje kurre. Ai qe e kerkon do t'i sherbeje patjeter per perdorim shkaterrimtar, pasi e keqja ne Toke eshte si nje virus i shfrenuar, gje per te cilen nuk jemi akoma gati. Mesiguri qe magjia perfundon si nje zbulim permbledhes e metodes pa perdor filtrat e duhur. Edhe pse Njohja e Realitetit dhe Deshira per manipulim si hapi i metejshem, jane dy finale kmplet te ndryshme.

p.s. Hapesi i temes dicka ka permendur, por akoma nuk na ka thene motivin e vertete per te cilen njerezit elitare i perdorin praktikat magjike...
 

Adam Kadmon

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 31, 2018
Postime
92
Pikët
0
Vendndodhja
Amsterdam
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

p.s. Hapesi i temes dicka ka permendur said:
Njerzit elitar qe nga e kaluara e larget deri ne ditet tona nuk e kane praktikuar magjine e tyre per te bere njerzit ti ndjekin verberisht si delet mbas bariut keta nuk jane elitaret keta jane perfituesit.

Njerzit Eliatre jane Figura Fetare, Artiste, Politikane, Shkencetare, Filozofe, Mjeke, etj etj.

Njerzit elitar kane kuptuar qe nese inteligjenca njerezore thyen barrjerat e injorances dhe te dogmave fetare akademike apo politike kupton qe njeriu eshte nje qenje supreme qe ka nje shpirt dhe nje qellim hyjnor dhe mundet te jetoje i lire pa bari mbi koke pa cizmen e pushtetit. Te jetoje i lire i lumtur ne harmoni me veten me natyren dhe te gjithe njerzit e tjere rreth e rrotull. Njeriu elitar per syte tane ben magji krijon nga hici gjene me te bukur qe ke pare.

Njerzit elitar jane me miljona por po te them ca emra. Jezusi Buda Nene Tereza Gorbacov Luterking Kenedy Ashtanj Leonardo Moljer Bethoven etj etj. Ik e thuaj Jezusit ti je genjeshtar. Foli Leonardos per shkencen, shpjegoj Anshtanjit relativitetin, foli Luterkingut per paqen, meso Bethovenin ti bjere vijolines. Ja kjo eshte ajo fuqi mbinjerezore qe ti nuk e sheh dhe e quan normale sepse sipas mendimit tend mundesh ta besh dhe ti. Beje po ke zemer !

Keta elitaret e trajtonin magjine si fuqi njerzore e pashprehur me pare tek njerzit ata jane krijuesit e veprave se keshtu i drejton shpirti te krijojne nga hici. Ata benin magji me punen e tyre sepse kishin shpirtin qe i udhehiqte prandaj ne vdekesirat as mundemi as ti imitojme e jo me ti gjykojme qe ne i kemi kuptuar me mire se ata punen e tyre. Ne te ardhmen do kete njerez elitar te tjere qe do krijojne gjera te padegjuara nga ne sot qe po ti shkruanin ne kete forum ju do qeshnit do benit qyfyre do thoshit ky eshte i marre sepse keshtu eshte natyra jone njerezore nje kafshe e trembur nga e panjohura qe gjen strehe tek gjykimi per te mos vdekur e para ne nje lufte vlerash.

Elitar nuk eshte presidenti amerikan dhe as Papa Francesku dhe as Eminemi dhe as ndonje tjeter qe ka fjale pa vepra njerez qe bejne gam gam e nuk dine te lidhin kepucet e tyre. Te besh pjese te elitaret nuk ben pjese neper skuadrat Fetare apo ne grupet e politikes apo dhe ne grupet New Age qe praktikojne lloj lloj metodash meditimi per tu lidhur me boten e pertejme. Elitari eshte individ i lire i pandikuar qe shpalos aftesite e tij pa u ndikuar nga frika e gjykimit. Eshte Zot i mirfillte i vetes ndaj ai ka fuqi magjike mbinjerzore apo fuqi hyjnore merre si te duash por si ty nuk eshte ndaj nuk duhet te krahasohemi me ta nese nuk jemi askush as duhet ti gjykojme apo ti keqinerpretojme.

Ne jemi ata qe duhet te behemi Elitar !
 
Last edited:

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,594
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Ti Adam do kesh lindur i ditur...nuk besoj se ke mesuar nga te medhenjte se ne te kundert do e kuptoje fare mire ezoterizmin e tyre (te pakten e atyre qe ke permendur). E di qe pas ca vitesh do te me japesh te drejte, por nuk pi me uje, rendesi ka qe ti do ta kuptosh...
Kam pershtypjen qe fjalen elitar e ngaterron me aristokraci, por edhe kete ne menyre te gabuar (per mua se per ty gabimi nuk egziston).

p.s. ti pa ngrene nuk jeton dot....mbill nje molle a banane te ngopesh stomakun se jam i sigurt qe ketu s'pine uje teorite apo integralet...e cfare drejtimi do marresh me vone s'i hyn ne pune njeriut, se ne fillim predikon Unin apo Egon e me pas krijon sevapllekun per njerezine...
 

Adam Kadmon

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 31, 2018
Postime
92
Pikët
0
Vendndodhja
Amsterdam
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Ti Adam do kesh lindur i ditur...nuk besoj se ke mesuar nga te medhenjte se ne te kundert do e kuptoje fare mire ezoterizmin e tyre (te pakten e atyre qe ke permendur). E di qe pas ca vitesh do te me japesh te drejte, por nuk pi me uje, rendesi ka qe ti do ta kuptosh...
Kam pershtypjen qe fjalen elitar e ngaterron me aristokraci, por edhe kete ne menyre te gabuar (per mua se per ty gabimi nuk egziston).

p.s. ti pa ngrene nuk jeton dot....mbill nje molle a banane te ngopesh stomakun se jam i sigurt qe ketu s'pine uje teorite apo integralet...e cfare drejtimi do marresh me vone s'i hyn ne pune njeriut, se ne fillim predikon Unin apo Egon e me pas krijon sevapllekun per njerezine...
Me thuaj mik i dashur kush nga emrat qe permenda me siper kishte EGO kush nga keta thoshte une jam me i mire se ju, jam me i ditur dhe me i bukur kush nga keta nuk ulej ne nje tavoline me lypsin e ne nje tavoline me ligjin. Asnjeri. Ishen te gjithe njerez te thjeshte ne shpirt e ne siellje te pa ndikuar nga EGO e semure e mburravace e genjeshtare. Te gjithe keta me siper nuk prezatoeshin me fjalen UNE Jam Njeshi. Por flisnin dhe punonin me zemer te perulur duke ndihmuar dhe te semurin e palare ne shtrat me duart e tyre.

Nuk kishen maska se nuk kishen ego ndaj jane tallur e perqeshur para se njerzit ta kuptonin se ishen dikushi. Se po te mbanin EGON Jezusi nuk do ulej tu fliste lebrozeve se vinte nga nje familje e pasur dhe e kamur qe skishte nevoje per meshire e servilizma.

Asnjeri nga keta me larte nuk ka qene aristrokrat sepse nuk kishin nevoje per pasuri fame e pushtet. Ata kishin gjithecka qe ju duhej per qellimin e tyre

Pse ckujtoje se do te te shkruaja
Magjistari i Ozit, Merlini dhe Harry Potter ?

JU EGOn e keni vertet problem po tjua cenosh te vrisni nuk guxoj as ta ze ne goje sepse e dini qe tek EGO ndodhet maska e mashtrimit. Ndaj e ruani me fanatizem masken sepse mbrapa saj ndodhet nje qenje e gjore e viktimizuar qe ne syte e botes do te duket me i shendritshem se dielli por ne brendesi varet mbi fije shprese. Ndihmojeni qenjen e gjore qe keni brenda jush mos e fshini nga vetja por hapjani zemren se nuk ju gjykon kush. Hiqe masken te jesh i lire.
 
Last edited:

Adam Kadmon

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 31, 2018
Postime
92
Pikët
0
Vendndodhja
Amsterdam
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Akuzoni Magjistaret se duan tju bejne keq njerzve te thjeshte

E ku ka qenje me te poshter e me te keqe se vet njeriu nje ekspert per te bere keq te ngjashmit te vet. Nuk duhet magji per ti vene flaken shtepise se komshiut. Nuk duhet magji te vrasesh vellain. Nuk duhet magji te grabisesh prinderit. Njerzit nuk kane nevoje te mesojne magjine e zeze per te bere keq ata e dine permendesh biles mundet te japin dhe sygjerime shtese. Lexoni nje liber ushtarak njeqind e nje menyra se si te vrasesh me duart e tua. Lexoni magjine e zeze njeqind e nje menyra se si te shpetoni nga ata qe duan tju vrasin. Doni te beheni kriminele skeni pse te studjoni Okultizem nuk keni per te gjetur asnje teknike vrasje shikoni ndonje filem aksion dhe imitoni heroin tuaj te preferuar ai qe vret me bukur, qe vret me shume, qe vret e ne fund qesh se ka fituar, se eshte fitimtari i te mires qe mori jete njerzish qe ai i quan te keqinj dhe nuk duhet te jetojne sepse e vendos ai jeten mbi toke. Ky eshte Heroi juaj i se mires vrasesi.

Magjistari nuk vret njerez ne distance nuk rrenon njerez kot per qejf e ka te ndaluar rreptesisht nga zemra e vet edhe te merzise nje femije e jo me marveshje me djallin rite okulte magjike e ku e di une se cfare ju thote fantazia nga frika. Ai ndryshon rrjedhen e ngjarjeve ne menyre qe te mbizoteroje harmonia dhe paqia tek te gjithe ata qe e rrethojne. Nuk drejtohet Nga EGO e semure dhe egoiste por nga zemra e paster dhe e dashur. Qellimi nuk eshte te veje ne ferr e te behet shok me djallin por ti bashkohet energjise supreme si nje qenje e arritur shpirterisht. Jemi me besimtare se besimtaret ne lidhje me shpirtin dhe me shkencetar se shkencetaret ne lidhje me materien. Kemi ardhur ne kete bote te persosemi jo te njollosemi jo te qendrojme ne balte por te ecim drejte drites.
 
Last edited:

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
12,443
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Akuzoni Magjistaret se duan tju bejne keq njerzve te thjeshte

E ku ka qenje me te poshter e me te keqe se vet njeriu nje ekspert per te bere keq te ngjashmit te vet. Nuk duhet magji per ti vene flaken shtepise se komshiut. Nuk duhet magji te vrasesh vellain. Nuk duhet magji te grabisesh prinderit. Njerzit nuk kane nevoje te mesojne magjine e zeze per te bere keq ata e dine permendesh biles mundet te japin dhe sygjerime shtese. Lexoni nje liber ushtarak njeqind e nje menyra se si te vrasesh me duart e tua. Lexoni magjine e zeze njeqind e nje menyra se si te shpetoni nga ata qe duan tju vrasin. Doni te beheni kriminele skeni pse te studjoni Okultizem nuk keni per te gjetur asnje teknike vrasje shikoni ndonje filem aksion dhe imitoni heroin tuaj te preferuar ai qe vret me bukur, qe vret me shume, qe vret e ne fund qesh se ka fituar, se eshte fitimtari i te mires qe mori jete njerzish qe ai i quan te keqinj dhe nuk duhet te jetojne sepse e vendos ai jeten mbi toke. Ky eshte Heroi juaj i se mires vrasesi.

Magjistari nuk vret njerez ne distance nuk rrenon njerez kot per qejf e ka te ndaluar rreptesisht nga zemra e vet edhe te merzise nje femije e jo me marveshje me djallin rite okulte magjike e ku e di une se cfare ju thote fantazia nga frika. Ai ndryshon rrjedhen e ngjarjeve ne menyre qe te mbizoteroje harmonia dhe paqia tek te gjithe ata qe e rrethojne. Nuk drejtohet Nga EGO e semure dhe egoiste por nga zemra e paster dhe e dashur. Qellimi nuk eshte te veje ne ferr e te behet shok me djallin por ti bashkohet energjise supreme si nje qenje e arritur shpirterisht. Jemi me besimtare se besimtaret ne lidhje me shpirtin dhe me shkencetar se shkencetaret ne lidhje me materien. Kemi ardhur ne kete bote te persosemi jo te njollosemi jo te qendrojme ne balte por te ecim drejte drites.
E mos gjyko dhe ti tashi...
Këtej thua ju ashtu e ju kështu, dhe nga ana tjetër unë unë unë...
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,594
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Me thuaj mik i dashur kush nga emrat qe permenda me siper kishte EGO kush nga keta thoshte une jam me i mire se ju, jam me i ditur dhe me i bukur kush nga keta nuk ulej ne nje tavoline me lypsin e ne nje tavoline me ligjin. Asnjeri. Ishen te gjithe njerez te thjeshte ne shpirt e ne siellje te pa ndikuar nga EGO e semure e mburravace e genjeshtare. Te gjithe keta me siper nuk prezatoeshin me fjalen UNE Jam Njeshi. Por flisnin dhe punonin me zemer te perulur duke ndihmuar dhe te semurin e palare ne shtrat me duart e tyre.

Nuk kishen maska se nuk kishen ego ndaj jane tallur e perqeshur para se njerzit ta kuptonin se ishen dikushi. Se po te mbanin EGON Jezusi nuk do ulej tu fliste lebrozeve se vinte nga nje familje e pasur dhe e kamur qe skishte nevoje per meshire e servilizma.

Asnjeri nga keta me larte nuk ka qene aristrokrat sepse nuk kishin nevoje per pasuri fame e pushtet. Ata kishin gjithecka qe ju duhej per qellimin e tyre

Pse ckujtoje se do te te shkruaja
Magjistari i Ozit, Merlini dhe Harry Potter ?

JU EGOn e keni vertet problem po tjua cenosh te vrisni nuk guxoj as ta ze ne goje sepse e dini qe tek EGO ndodhet maska e mashtrimit. Ndaj e ruani me fanatizem masken sepse mbrapa saj ndodhet nje qenje e gjore e viktimizuar qe ne syte e botes do te duket me i shendritshem se dielli por ne brendesi varet mbi fije shprese. Ndihmojeni qenjen e gjore qe keni brenda jush mos e fshini nga vetja por hapjani zemren se nuk ju gjykon kush. Hiqe masken te jesh i lire.
Je i cuditshem. Njehere permend gjithe ata emra dhe nga ana tjeter as merr mundimin te dish per jeten e tyre mbi besimin fetar. Meso se kush ka qene mesuesi i Leonardos (Leo si genio dell'imperfezione); meso se kush ka qene mesuesja e Ajnshtajnit (me sakte kush e ka zbuluar ne te vertete Teorine e Relativitetit, "Gruaja e tij"); Meso se kush e ka udhezuar Martin Luterkingun (te bardhet e amerikes edhe pse na ofrohet e kunderta); Meso te shikosh se kush mban maska se une emrin tim aty e kam dhe ne do edhe mbiemrin ta them pa problem, ndersa ty nuk te njohim (as me intereson se kaloj ne EGO personi)

p.s. te gjithe kane qene besimtare, perndryshe nuk do ishin ata qe ti pretendon se jane...edhe te jesh i thjeshte eshte shenje EGO-je...duhet te jesh vetvetja...
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,594
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

A quhet letersia OKULTIZEM?
 

magnus

I larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,489
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

Ron miku im e kush jam une qe duhet te dyshoj per inteligjencet tende apo per aftesite e tua intelektuale une perkundrazi e vleresoj perkushtimin qe ke per kete teme.

Me sa di une Bibla e djallit eshte shkruar vone mbas shekullit te 12 nga nje murg i krishtere dhe qellimi nuk ka qene ti ngreje lavde Djallit por te paraqese si qendrojne gjerat ne realitet. Ne mos gaboj gjithmone ai i drejtohet me emrin Lucifer qe ti e di mire sepse e zoteron Italishten dhe deri diku latinishten qe do te thote "ai qe solli driten" qe po ta perkthejme trashe trashe flet per nje qenje inteligjente me aftesi mbinatyrore me nje qellim te percaktuar pastaj varet nda ty se si do ta interpretosh i ligu apo i miri se sa ti ke frike nga erresira. Por meqe thua qe je djal trim dhe nuk te plas atehere pse po mi dergon mua keto tekste ? Do te tregosh qe jam i shejtanizuar sepse ju them te jetoni me zemer ?
Degjo Adam, faleminderit per respektin, jo, nuk di as italisht as latinisht, di vetem shqip, per fatkeq.
E fshiva pjesen me te madhe te komentit tend ku ben moral.
Do te te jap nje njohuri mjaft te vecante, dikur e kam prekur shkarazi me vetedije, e dhashe njohurine pjeserisht, por askush nuk e kapi thelbin.
ok

Sel(h)ena apo Luna(Hena, ne shqip), shoqerohet nga Dioskuret(Castor dhe Pollux). Ose Phosphoros(ylli i mengjesit) dhe Hesperos(ylli i mbremjes). Ne latinisht quhen Lucifer dhe Vesper.
Dmth Castor eshte Lucifer.
e di cilet ishin Dioscuret?

Ps1, me siper ver re ngjashmerine e fjaleve, SELENA-HENA
ps2, eshte nje teme goxha voluminoze diku ketu ne forum, me Hesperian, ka goxha okultizem, po dite ta gjesh.


ps3, sesi e intepretoj une Castor-Luciferin, i miri apo i ligu, eshte puna ime, mire e the...per ty sikur nuk ekzistonte e mira dhe e keqja! the qe eshte shpikje kristiane.

 

magnus

I larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,489
Pikët
113
Përgjigje e: Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.

nejse...vazhdimi....
Dioscuret ishin gjysem vellezer binjake, por me baballare te ndryshem dhe e ema ishte Leda, Castori-Luciferi ishte djali i vdekshem i Tindareusit, ndersa Pollux-Vesper ishte djali hyjnor i Zeusit. Te dy se bashku linden nga e njejta veze me motrat binjake, Helenen e Trojes dhe Klitemnestra.

Ylli i mengjesit ne te vertete, nuk eshte yll por planet, Venusi apo Aferdita....kaq per tani, boll thashe.
 
Top