• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si te mbjell perime?

Jorina

V.I.P
Banned
Anëtar
Jul 4, 2019
Postime
1,437
Pikët
113
Vendndodhja
Earth
shume e thjeshte, mere nje llopate njehere punoje token pastaj nje ashtu qe e lemon se nuk e di shqip si i thuan pastaj i ben ca via te ken nje diferenc nje kembe nga vija tjeter edhe i mer rrenjet e perimeve qe do mjellesh shembull tomate i rendit i mbulo mire me dhe pastaj i ujit pakes por jo aq shume sa te notojn rrenjet edhe ja mbaroj. pastaj kur te fillojn te riten duhet te kesh kujdes se duhet hequr ato tjerat qe mbin edhe duhet ti lysh me naj gje besoj qe mos tu hyje ndonje insekt dhe normalisht duhet te ujiten rregullisht.
edhe me speca eshte e njejta procedure, groshe, patate, qepe te vogla, dredhza etc vetem ketyre perimeve qe shkoj larte sic eshte grosha ose domatet duhet tu ngjisish nga nje shkop afer bimes.
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
30,893
Pikët
113
Qepa s'mu bë, ma zuri ngrica e mbeti në vënd.
I ndërrova pozicion po më lëshoi karabush
Ka tre vjet qe me del hudhra karabush. Ishte kineze
Kallxoi katunarve te forumit cfare eshte karabush
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
12,391
Pikët
113
I ktheva te fidanishtja qëparë sa dola nga puna, do merrja ca patëllxhan... nuk kishte..
Merr trapiantati më tha ( të shartuar !?)
Mi mburri shumë...japin shumë prodhim tha dhe nuk i zë sëmundja....
Do e provoj...
Po ishte siç më tha.... janë ideale për baçe në ballkon se një rrënjë jep sa për pesë sipas atijë
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
12,391
Pikët
113
Do më jepni një dorë të mbjell dheu barbunjat sa pa filluar shiu ?
 

Alfredoja

rispetto per tutti
Anëtar
Jan 11, 2021
Postime
668
Pikët
93
shume e thjeshte, mere nje llopate njehere punoje token pastaj nje ashtu qe e lemon se nuk e di shqip si i thuan pastaj i ben ca via te ken nje diferenc nje kembe nga vija tjeter edhe i mer rrenjet e perimeve qe do mjellesh shembull tomate i rendit i mbulo mire me dhe pastaj i ujit pakes por jo aq shume sa te notojn rrenjet edhe ja mbaroj. pastaj kur te fillojn te riten duhet te kesh kujdes se duhet hequr ato tjerat qe mbin edhe duhet ti lysh me naj gje besoj qe mos tu hyje ndonje insekt dhe normalisht duhet te ujiten rregullisht.
edhe me speca eshte e njejta procedure, groshe, patate, qepe te vogla, dredhza etc vetem ketyre perimeve qe shkoj larte sic eshte grosha ose domatet duhet tu ngjisish nga nje shkop afer bimes.
Nuk i spjegove per ti pleheruar si tja bëjë....
 
Top