• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si te mbjell perime?

E**A**

V.I.P
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
7,212
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë
@Stelar Nuk i kam mbjellë unë, e kam shkruar në postimin e parë në këtë temë.

@murik Portokalle janë ato.

Kurse ke perimet janë speca, domate, sallatë jeshile dhe qepë të njoma pak më tutje, ka edhe dafinë, shegë, limona, e ullinj.

Shqipëri mo. S’ke ku të futësh kokën 😁

C259398E-07DB-4AB1-9E60-18975DBA9FD9.jpeg
904A8072-F8A8-434C-9677-9A7C0A9208B1.jpeg
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
68,907
Pikët
113

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
68,907
Pikët
113
Nuk ka as lajthi as hurma, ke pemët janë vetëm ato që përmenda. Ka edhe kunguj e kastraveca ato gjethet e mëdha pranë murit.
Pa pyet njëher pyet se ajo gjethja më ngjan si lajthi ose si hurmë se nuk e dalloj dot mirë.
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
17,298
Pikët
113
Kam nje pyetje

A nxjerr rrenje barbaroza sic ndodh te mentja per ta mbjellur padi i ke marre nje kraze qe del mes dy degesh?

Ka tre dite qe e mbaj ne uje kete dhe po e pres . Jam e sigurt qe e kam bere para nja 7-8 vjetesh por meqe spo nxjerr gje po dyshoj

A e di njeri?

A1C8EB7E-0552-41D2-AA8D-CF9667496BB5.jpeg
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
6,000
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Nje zuchini ja dhashe nje komshiu ishte te pakten 1.5 kg. Nuk i bera foto shejtanit.
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
17,298
Pikët
113
Begonja eshte ne rrace mullage Pinke edhe nuk eshte delikate no worries

ore po per barbarozen time s’u ndje njeri...
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
17,759
Pikët
113
Kam nje pyetje

A nxjerr rrenje barbaroza sic ndodh te mentja per ta mbjellur padi i ke marre nje kraze qe del mes dy degesh?

Ka tre dite qe e mbaj ne uje kete dhe po e pres . Jam e sigurt qe e kam bere para nja 7-8 vjetesh por meqe spo nxjerr gje po dyshoj

A e di njeri?

View attachment 100290
Po ia ,mbase si une. Se dine.
 
Top