• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Skenari Ideologjik i Konfederates Ballkano-Veriore per Shqiperine

Helena

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
23,212
Pikët
113
Thash e une ca ndodhi?!! ?‍♀
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
13,135
Pikët
113
Spectator writers, past and present, were asked: ‘When have you changed your mind?’ Here is the Prime Minister’s response:

What I’ve really changed my mind on was whether it is possible to reset with Russia. I really thought, as I think many foreign secretaries and prime ministers have thought before, that we could start again with Russia. That it’s a great country we fought with against fascism.

It was very, very disappointing that I was wrong.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
48,997
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Cfare te ardhme ka nga Beogradi? Si mund besh marreveshje me dike qe ka bere masakra mbi shqipetaret ne Kosove e shkon ne Durres duke bere gjasme sikur ju dogj barku per termetin.
@King Bardhyl fola per kerkese ngs Shba/Be jo marreveshjet qe behen pas kuintave me Sorosin.
Duhet ti shikosh gjerat me mendje pak me te hapur.... dhe mos mendo qe kjo ide I erdhi thjeshte Rames & co .. ne nje dite te bukur ne mengjes ... dhe e le njeri qe te beje ne koken e tij.

Ndersa kur flet per masakrat.. vete liria dhe pavaresia ti kerkon me kusht bashkepunimet.. perndryshe qysh justifikohet qe qenke i Lire dhe jo ne lufte/ I pushtuar? Ku eshte ndryshimi dmth nese pretendon qe nuk duhet te avancoje edhe bashkepunimi dhe politika mes K’tyre vendeve?!

Ps... @Akrepi .. nese Ky qenka presion, atehere perse e mbeshtetka si plan Europa?

une them qe kjo ide erdhi nga vete k’to ..perderisa edhe e mbeshtesin....dhe duke marre parasysh edhe gabimin qe bene ,dhe ne nje rruge te gjate I kane dyert disi me te hapura.. kur te vije puna per nje vendim te dyte .
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
13,135
Pikët
113
Më i sinqerti në këtë histori është Vuçiç kur thotë që:
“shumëkush në Europë nuk pëlqen që Ballkani të ndërtojë fatin e tij”

P.S.
Domethënë Kryeministri jonë gënjen kur thotë që kjo nismë ka mbështetjen e Europës. Diçka krejt normale me këtë klloun.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
13,135
Pikët
113
Ja çfarë thotë ndër të tjera Kryeministri në mesazhin e tij direkt nga kazani i lëtyrave të tija personala:
Sepse duke mos ardhur në tryezë Kosova nuk flet dot, nuk dëgjohet dot, nuk ndikon dot dhe as nuk fiton dot asgjë! Ndërsa piskamat Tuaja ndaj meje, i dëgjoj unë jo ai! Madje askush tjetër, as Shtetet e Bashkuara e as Bashkimi Europian, që e mbështesin pa rezervë atë tryezë dhe e duan Kosovën bashkë me të gjithë në tryezë, nuk i dëgjojnë ato piskama dhe hiç aspak mirë nuk mendojnë për mungesën e Kosovës.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
13,218
Pikët
113
Omg sa te mbyllur qe e keni mendjen... vendime te
Tilla nuk merren duke marre parasysh se c’fare mund te eksportojme ne sot/tani ... se normale qe Ky brez ka bere nje shite te madh brenda per brenda .. e ka 20vjet e kusur qe presin te hajne qyl SA nga qeverite e sa nga emigrantet... por behen per te miren e se ardhmes ne nje rruge te gjate, e ju hap rrugen brezave te ardhshem.
Vetëm një qorr /e nuk e sheh se ky mini shengen është një çorbë serbocentriste
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
48,997
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Vetëm një qorr /e nuk e sheh se ky mini shengen është një çorbë serbocentriste
@edlin erdhe .... mire bere. ?

po pra perfitoka sepse nuk paskemi eksport ne krahasim me palen tjeter . ?! Kaq kuptova nga debati i arsyetuar me lart .. e lart e poshte .
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
13,218
Pikët
113
Më gjeni vetëm një deklaratë zyrtare të BE apo USA në lidhje me këtë çorbë serbocentriste. ...

Përndryshe pranoni se kazani dhe mashtruesi më i madh është Edi Rama
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
13,218
Pikët
113
@edlin erdhe .... mire bere. ?

po pra perfitoka sepse nuk paskemi eksport ne krahasim me palen tjeter . ?! Kaq kuptova nga debati i arsyetuar me lart .. e lart e poshte .
Dale Zana se nuk ke parë gjë akoma. ..
Edi po u jep në tepsi Kosovën dhe Shqipërinë bashkë. ... me aq sa po shoh unë
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
48,997
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Ti je vajz e zgjuar po të përpiqesh e kupton vetë. ... hiqi syzet militantiste. .. dhe gjithçka do të të shfaqet shumë qartë
i kam rene rreth e perqark @edlin... por nuk po Dal dot ne te njentin perfundim me ty.
Sic duket ti ke infomacione qe nuk pranon qe ti
Ndash me ne , ne publik... qe te lexojme edhe ne ato c’fare lexon ti .. E TE dalim edhe ne te njentin perfundim me Ty .

silli @edlin ... e ndaji me ne , mos nguro. ?
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
13,218
Pikët
113
i kam rene rreth e perqark @edlin... por nuk po Dal dot ne te njentin perfundim me ty.
Sic duket ti ke infomacione qe nuk pranon qe ti
Ndash me ne , ne publik... qe te lexojme edhe ne ato c’fare lexon ti .. E TE dalim edhe ne te njentin perfundim me Ty .

silli @edlin ... e ndaji me ne , mos nguro. ?
Aty i ke para syve. .. hiqi syzet. ..

Vetëm dy javë para takimit Vuçiç mohoi masakrën e Reçakut. ... etj. ..
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
48,997
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Aty i ke para syve. .. hiqi syzet. ..

Vetëm dy javë para takimit Vuçiç mohoi masakrën e Reçakut. ... etj. ..
@edlin .. bota e mohoi e I mbylli syte per gati 20vjet.

Mire eshte te perqendrohemi ne k’te piken qe behet fjale .... se kshu sic thuan ti , I mbylli kufinjte edhe Dulla e beri qejf.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
67,771
Pikët
113
Aty i ke para syve. .. hiqi syzet. ..

Vetëm dy javë para takimit Vuçiç mohoi masakrën e Reçakut. ... etj. ..
Ore sinqerisht unë nuk u marr vesh juve, Vuleshi mohoi masakrën e Reçakut, po pse ç'prisni ju që Vuçiç nga serb të bëhet shqiptar?
Masakra e Reçakut dihet botërisht si ka ndodhur e ça pastaj se tha Vuçiç që nuk ekziston? Po bythë e plasur se si e konsideron Vuçiç luftën e Kosovës.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
13,218
Pikët
113
Ore sinqerisht unë nuk u marr vesh juve, Vuleshi mohoi masakrën e Reçakut, po pse ç'prisni ju që Vuçiç nga serb të bëhet shqiptar?
Masakra e Reçakut dihet botërisht si ka ndodhur e ça pastaj se tha Vuçiç që nuk ekziston? Po bythë e plasur se si e konsideron Vuçiç luftën e Kosovës.
E vërtetë. . Vuçiç ka qenë në kastën që mbyti në gjak Ballkanin dhe me atë deklaratë tregoi se është po ai. .
Ç'[email protected] duam me të atëherë. ..
Kjo është njëjtë sikur hebrenjtë të bëjnë mini shengen me hitlerianët. ..
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
48,997
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
@edlin .. Sipas teje & co ..K’to 3 vende, duhet te nisin luften mes njeri tjetrit.

Perderisa EU ..I la jashte planit. C’fare duhet te bejne k’to sipas teje ? Gjer kur te merret nje vendim i dyte .

Ja na e thuaj strategjine... ti . ?
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
67,771
Pikët
113
E vërtetë. . Vuçiç ka qenë në kastën që mbyti në gjak Ballkanin dhe me atë deklaratë tregoi se është po ai. .
Ç'[email protected] duam me të atëherë. ..
Kjo është njëjtë sikur hebrenjtë të bëjnë mini shengen me hitlerianët. ..
Do s'do ti je i detyruar të bashkëpunosh me aq sa të mundësohet me serbët, nuk jemi ne që e vendosim kush duhet të jetë dhe kush duhet të iki nga Ballkani.
Vuçiç është serb dhe është po ai që ka qën por ja që s'është në dorën tonë se kush është Vuçiç.
Sipas teje Prishtina pse e bëri autostradën Prishtinë - Merdare, nuk kishte se ku të hrxhonte paratë se i kanë me tepri apo e bëri për bukuri?
E bëri për të rritur bashkëpunimin dhe shkëmbimin me Serbinë dhe më tej sepse është e detyruar nuk ka zgjidhje tjetër, nuk u harxhuan gjithë ato para për t'i vën kyçin Haradinaj por për të lëvizur mallrat dhe njerzit.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
13,218
Pikët
113
@edlin .. Sipas teje & co ..K’to 3 vende, duhet te nisin luften mes njeri tjetrit.

Perderisa EU ..I la jashte planit. C’fare duhet te bejne k’to sipas teje ? Gjer kur te merret nje vendim i dyte .

Ja na e thuaj strategjine... ti . ?
Dikur rruga për europë thuhej se kalonte nga Athina. ..
Tani të marrim rrugën që kalon nga Beogradi për të shkuar në Rusi thua ti ?
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
48,997
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Dikur rruga për europë thuhej se kalonte nga Athina. ..
Tani të marrim rrugën që kalon nga Beogradi për të shkuar në Rusi thua ti ?
Nuk po kupton asgje.. pervecse justifikohesh ne ajer .

Rrugen per ne Europe e ke te hapur bashke me
Kushtet perkatese. Ndersa k’te nuk e ke me detyrim, ti merr nga te te bie me mire Ty .
 
Top