• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sport/Boks: Dikur Foreman, tash Wilder!

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,306
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Last edited:

rolex

Super Anëtar
Anëtar
Aug 4, 2014
Postime
689
Pikët
43
Vendndodhja
Tirane
Boksieri me i preferuar edhe per mua momentalisht. Wilder eshte jashtezakonisht i fuqishem ne ring dhe goditjet e tij mund perfundojne me knockdown ne cdo moment . Eshte shume elektrizuese te shikosh ndeshjet e tij pikerisht per shkak te performances se tij absolute. Problemi i tij i vetem eshte teknika e dobet dhe kjo eshte arsyeja e vetme pse ai nuk krahasohet me boksieret e medhenj.

Ndeshja e tij e dyte me Tyson Fury me 22 Shkurt eshte nje nga ndeshjet me te medha te dekades dhe sigurisht e paparashikueshme. Dikur kam patur simpati edhe per Anthony Joshua por ai e shikon boksin si biznes me teper se sport. Ka vite qe e eviton Wilderin pikerisht sepse ne rast humbjeje karriera e tij do bjere njehere e pergjithmone.
 

Braveheart

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,239
Pikët
83
Fitoj Fury ashtu qysh e kom dit edhe pse po m'vjen keq per Wilder qe humbi

 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,306
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Fitoj Fury ashtu qysh e kom dit edhe pse po m'vjen keq per Wilder qe humbi

mirë bëre ti që shkrove se mua nuk më jepej të shkruaja.
Kur u deklarua se mua më duhen dy sekonda për kundërshtarin, thosha me vete: mos mos u ngut se del ndonjë që as dy sekonda s't'i falë! Dhe e gjeti.
Edhe u dekurajova sa meçin as në video nuk e kam parë, bile as këtë video që e paske sjellë!

Sa kam marrë vesh, ky më duket nuk ish më në gjendje të boksojë!
 

Braveheart

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,239
Pikët
83
mirë bëre ti që shkrove se mua nuk më jepej të shkruaja.
Kur u deklarua se mua më duhen dy sekonda për kundërshtarin, thosha me vete: mos mos u ngut se del ndonjë që as dy sekonda s't'i falë! Dhe e gjeti.
Edhe u dekurajova sa meçin as në video nuk e kam parë, bile as këtë video që e paske sjellë!

Sa kam marrë vesh, ky më duket nuk ish më në gjendje të boksojë!

Joshua vs Wilder ? Kush fiton ?

Apo Fury vs Joshua ?

Edhe Ruiz vs Wilder ose Ruiz vs Fury.


Keto du me i pa.
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,306
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Joshua vs Wilder ? Kush fiton ?

Apo Fury vs Joshua ?

Edhe Ruiz vs Wilder ose Ruiz vs Fury.


Keto du me i pa.
e para e punës: a është i aftë ky të boksojë?

e dyta: a pyetet fansi kush fiton, kur dihet se vie në shprehje subjektivizmi. Jo vetëm Joshua-n por edhe këta të tjerët do t'i rrahë keq Wilder!
E meta e WIlderit është se taktikë lufte nuk ka dhe gjithnjë mendjen e ka te ata dy sekondat!!!
Të gjitha rundet me këdo që ka lufuar i ka me humbje, ndëkohë që gjithnjë ka fituar, fal atyre dy sekondave!
Ky është fenomen!
 

Braveheart

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,239
Pikët
83
e para e punës: a është i aftë ky të boksojë?

e dyta: a pyetet fansi kush fiton, kur dihet se vie në shprehje subjektivizmi. Jo vetëm Joshua-n por edhe këta të tjerët do t'i rrahë keq Wilder!
E meta e WIlderit është se taktikë lufte nuk ka dhe gjithnjë mendjen e ka te ata dy sekondat!!!
Të gjitha rundet me këdo që ka lufuar i ka me humbje, ndëkohë që gjithnjë ka fituar, fal atyre dy sekondave!
Ky është fenomen!
Edhe ky Fury qe ka ardh prape me boksu masi qe ka qene ne depresion edhe ka abuzu droga eshte shume e respektushem , edhe tash qe fitoj edhe eshte number 1 ne mendimin tem. edhe qe u duft me humb kila.

Eshte njeri inspirim per mu.


Ky Wilder ka tregu qe mundesh me shku larg edhe vetem me fuqi apo nje boks. Ka ba boll lek per veti edhe pse humbi. Por kur ki pun me dikush qe eshte trim edhe ka shume teknik edhe ring IQ athere nuk eshte aq leht, ket e she edhe ne UFC kur do humbin edhe pse kane fuqi edhe qe kane fitu shumica ndeshjet ne KO, sepse eshte kundershtari me i zgjuar edhe me teknikisht se sa shumica tjeret qe i kane taku.
 
Last edited by a moderator:
Top