• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sporti i qitjes me arme zjarri dhe llojet e armeve qe ju admironi.

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,252
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Po e hap kete teme per ata forumse e forumsa qe jane amatore ose prefesioniste ne perdorimin dhe ushtrimin e perdorimit te armve te zjarrit.

Shum prej nesh, qe kane patur fatin qe para viteve 90 te bejne qitje me armet e perdorimit te at'hershem por edhe nje fare pergatitje ushtarake dhe teknike ne shkolle, te kene me shume eksperience qe ndoshta pas viteve 90 te jete kthyer ne qef dhe ta kene ushtruar ne perputje me regullat dhe masat e sigurise.
Mendoj qe ka edhe anetare qe ne vendet ku jetojne dhe punojne, te kene patur mundesine ta ushtrojne e praktikojne kete sport.

Pra per te gjithe kata dashamires mendova te krijoj kete teme e te flasim ose shkembejme eksperienca.

po e nis duke treguar armet qe me aq sa kam patur mundesi i kam provuar e me kane lene mbrese ......


Glock G45

P90
Tavor X95

HK G36

 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
7,962
Pikët
113
kam qelluar me Makarov, kallash dhe pushke model 56.
 

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
3,784
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
une ne Dajt bera qitje me pushke...i shpova te gjitha tollombacat :D
 
Top