• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Te diskutojme rreth vdekjes... Eshte e pashmangshme

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
37,943
Pikët
113
eshte duke fjetur mundte kete dhe deshmitar qe e deshmojne qe ai eshte ne dhome:):) ama shpirti i tij kushedi ne cfare aventurash perpiqet tani:geek:diku qe nuk arrijme ta kuptojme qyqja keshtu eshte vdekjao_O
Shpetova nje mbreteri
Por nuk u martova md princeshen por me nje nga fshati lol qe gatuajte mire
 

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,118
Pikët
83
Vendndodhja
ANTAHKARANA
e veshtire eshte 😊 skam gjet askund ndonje forum me studime prova shkencore dhe filozofi te mirefillte rreth temes prandaj e hapa ne kete menyre krejt genuine... A thua vertet i shmangni dot krejtesisht mendimet rreth temes 😮😮une jo prandaj e hapa.
P.s per cilindo qe e ka akoma tabu kete teme jeni te lutur te mos e lexoni 😁
Ka sa të duash materiale rreth kësaj çështjeje. Natyrisht që lypset seleksionim i mirëfilltë, kurse për këtë duhet kohë. Unë kam shpenzuar goxha shumë kohë rreth kësaj çështjeje, ndaj dhe kam pikëvështrim tjetër. Pak a shumë, më shumë shumë se pak, e di si funksionojnë gjërat. Por, ja që të atillë janë njerëzit të cilët besojnë atë që duan e jo atë që është. Prandaj...

Këto ishin fjalë të tepërta, në realitet. Sepse unë e kam thënë atë që duhet thënë. Ndodhta nuk është mirë që shkrova prap, duke u nisur nga fakti se tanimë mbi 99% e temës ka devijuar!!!


*
 

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
7,309
Pikët
113
Ka sa të duash materiale rreth kësaj çështjeje. Natyrisht që lypset seleksionim i mirëfilltë, kurse për këtë duhet kohë. Unë kam shpenzuar goxha shumë kohë rreth kësaj çështjeje, ndaj dhe kam pikëvështrim tjetër. Pak a shumë, më shumë shumë se pak, e di si funksionojnë gjërat. Por, ja që të atillë janë njerëzit të cilët besojnë atë që duan e jo atë që është. Prandaj...

Këto ishin fjalë të tepërta, në realitet. Sepse unë e kam thënë atë që duhet thënë. Ndodhta nuk është mirë që shkrova prap, duke u nisur nga fakti se tanimë mbi 99% e temës ka devijuar!!!


*
Une kete e kam kuptuar 😊 duke te lexuar, prandaj mendimi yt eshte i mirepritur, ska gje le te devijoje jane gjera te jetes , ne qe jemi te interesuar do te tw lexojme me shume kureshtje.
 

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
7,309
Pikët
113
Life is true, life is real and death is not its goal,
from dust you are and to dust returnest was never said about the soul....
 
Last edited:

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
13,224
Pikët
113
E kam provuar unë, lojë e bukur... po s'më linin kalamajtë, donin të loznin edhe ata
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,726
Pikët
113
Kam disa kohe qe e ndjek kete rabinin ne youtube ,,, ne fakt eshte kontakti im I pare me kete botekuptim 🤔
Edhe un e i kam njdekur disa video te ktij mepare. do ta degjoj ket me vone kur te dal for walk.
 

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
7,309
Pikët
113
Edhe un e i kam njdekur disa video te ktij mepare. do ta degjoj ket me vone kur te dal for walk.
Te judaizmi eshte interesant kur flitet per vdekjen njekohesisht nenkupton dhe lindjen ndryshon nga reinkarnimi I hinduizmit dhe budizmit, dhe kryekeput ndryshe nga Islami dhe krishterimi....
 

Hylltar

Pagan Warrior
Anëtar
Jan 8, 2014
Postime
421
Pikët
63
Vendndodhja
Në Fushat e Elyses
Vdekja: e domosdoshme!
Shpirterat kanë nevojë për pushim, jeta i lodh, prandaj plaken njerëzit.
Pas një pushimi që atje zgjat ni vit, ndërsa këtu 7 shekuj, shpirti reinkarnohet, fillon jetë të re.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
33,242
Pikët
113
I Ertugrulit erdhi mbrapsht shyqyr, tani kush pret edhe 100 vite te tjera per te Skenderbeut.
 
Top