• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Testohet aeroplani më i madh në botë

Onyx

Unpredictable
Staff member
Anëtar
Mar 27, 2016
Postime
6,078
Pikët
113
Aeroplani më i madh në botë " Stratolaunch Systems ", me hapje krahësh prej 117 metrash, një gjatësi prej 73 metrash dhe një peshë prej 230 tonëve, u testua në rrugën e Mohave në shtetin e Kalifornisë.

Hina raporton se videoja në të cilën ky test u regjistrua është postuar në Twitter nga pronari i Stratolaunch Systems dhe bashkë-themeluesi i Microsoft, Paul Alen.

 
Top