• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Thënia e ditës dhe e natës

Marla

.
Anëtar
Apr 3, 2020
Postime
4,045
Pikët
113
Vesi qe i perket kapitalizmit eshte ndarja e pabarabarte e te mirave, kurse virtyti qe i perket socializmit eshte ndarja e barabarte e mjerimit.

W.Churchill
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,364
Pikët
83
kapitalizmi, si endrra me e vjeter e njeriut, dhe socializmi modest deshtuan kur gjeten individin!
nje individ negativ, egoist, i shkaterronte cdo sistem!
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,364
Pikët
83
Gruaja qe e dashuruar pas vetes dhe perfundoi te humbte ne art!
Burri i dashuronte natyren dhe humbi ne shkence, ne gjuhen e saj(natyres)!
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,364
Pikët
83
Havaja nuk kishte breke, kurse Adami mend!
Zoti i genjeu me te mire qe do i conte ne parajse pa asnje lek, por ishte gjarpri qe i helmoi dhe humben ne delire pafund!
 

Çaushi

V.I.P
Anëtar
Nov 25, 2013
Postime
3,582
Pikët
113
..........
Dikush kthehet për të përqafuar, dikush kthehet për të lënduar, dikush kthehet për të thënë gjëra që i kanë mbetur pa i thënë, dikush kthehet për të kërkuar falje. Askush nuk largohet përgjithmonë.

......
 
Top