• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Tirana dje ....

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
8,760
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Përgjigje e: Tirana dje ....

Tek kombinati duke punuar.Paten iluzione ose djersa ju shkoj dem ose kot.Gjithsesi nuk ishin PROSTITUTA...si te SOTMET.

PS: midis TYRE eshte dhe....NONA ime.

Bash KSHU....dhe ju katnaret ka gerxhet...TIRONEN nuk e njifni ASPAK,se CFAR ...ishte.
Kane punu te shkrehtat por luga bosh mbeti.U ushqyen me citatet e shokut Enver dhe baba Stalinit.Brez i djegur totalisht.Shume trishte
 
  • Like
Reactions: Eba

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,554
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Tirana dje ....

Kane punu te shkrehtat por luga bosh mbeti.U ushqyen me citatet e shokut Enver dhe baba Stalinit.Brez i djegur totalisht.Shume trishte
ky brezi i sotem duket me i djegur akoma...pune s'ka, te ardhme s'ka, siguria zero, diferenca intelektuale as qe behet fjale...besimi nuk egziston as ne fjalor, analfabetizmi full, problemet zgjidhen me kallash, flamuri i zbardhur etj...
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
33,662
Pikët
113
Përgjigje e: Tirana dje ....

mos te lonte zoti pa komunista.

kombinati tekstil mbas viteve 1980 ka qene nje bordello komuniste
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,608
Pikët
113
Vendndodhja
TIRONA..

Edmond Bermema

1942/Paradë në Tiranë Qazim Bej Mulleti..

Në foto janë mëkëmbësi Jakomoni, i shoqëruar nga kryeministri Mustafa Kruja dhe kryetari i Këshillit të Epërm Fashist Korporativ (parlamenti i kohës) Ernest Koliqi. Godina ku shkruhet “Ministria e Financave” është ajo e Ministrisë së Brendshme sot. Në vitin 1945 Ministria e Financave u zhvendos aty ku është sot Bashkia Tiranë. Në sfond duket dhe hotel “Dajti”.

1605380914277.png
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,608
Pikët
113
Vendndodhja
MONI.
Kush ka le në Tironë, nuk ka si harron pemën e monit, Kujtimet e fëminisë jan lidh me monin..Ishte kopshti i Rremës në Shallvare. Ne shkonim atje. Ngjiteshim në pemë, Asnjeri nuk të shikonte. Po cfarë monash. Te bardhë,të kuq të zi. Mat onë kopshti i Radave. Po ashtu.Por kopshtet po rrudheshin,erdhi dhe kallaballiku i mbas 1944. Moni u rradhu, Doli atëher vjersha: Kur u shit moni me qile. Kjo dynjo u bo me hile.

1605381090155.png
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
8,760
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Përgjigje e: Tirana dje ....kjoskat e sales dhe 240-çat`bam`
Kioskat u zevendesun me betonin e Rames dhe lali Dhjerit. Te.gjithe qelbesirat
bashke per te larguar Berishen. Keshtu e do ky popull,kush ja shkep me shume nonen e qujn babe.
 

Eba

V.I.P
Anëtar
Jan 19, 2021
Postime
3,865
Pikët
113
TASHI-na....lundron ne <begati> me....cdo LLOJ = KRIMI per DITE.
ishte koha e te pacipeve ne ate periudhe dhe gjerat vazhduan te degjenerojne por te pakten tani eshte rendi disi me ndryshe
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,373
Pikët
113
ishte koha e te pacipeve ne ate periudhe dhe gjerat vazhduan te degjenerojne por te pakten tani eshte rendi disi me ndryshe
Une ...NUK e di se CILET ju genjejne JUVE, qe ne ate kohe ishin te pacipe????
Gjerat do...VAZHDOJNE te DEGJENEROJNE...PERJETESISHT ne TROJE.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
52,241
Pikët
113
Vendndodhja
🇦🇱
Ky shatervani ne qender ka lezet.. dhe duhet ta vene perseri ..bashke me ca statuja historike brenda ne te apo perreth .

Ndersa Stadiumin e kishin rregulluar bukur .. dicka qe me ra ne sy kur isha Tani vone .
 
Top