• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Turizmi, konkurrenc e forte per valute

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,000
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
po ma thuaj ne pergjithesi, ku eshte kundershtia/kontradikta ime ketu,
çfar kam thene me perpara qe bie ne kontradikte tani,
se dikur edhe nje trumpist shpellar ketu, tha se do me nxirrte te tera çfar kisha thone une per ameriken,
u gezova me thone te drejten, se ate pune qe une doja 1 muaj ta realizoj, ai mund ta realizonte per 1 ore, mirpo prit e prit, hiç,

keshtu e dashur zana, une nuk merzitem, biles nuk e quaj zenie, po ti sjellesh me ndihmon ti arshivoj, per botim neserdej,
Tek njera nga temat qe Po diskutonim per prb turistike ( rreth kohes kur ndodhen edhe vrasjet ne bregdet) dhe c’mimet ne Shqiperi . 🙂

Ha ha… Kush na qenka ky mo ? 😆 ka pasur gallate dhe lufte te forte ne kohen e Trapit .😅

Na c’mende me k’to botimet, Pjer . 😆😝
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,000
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
E kemi te lezetshem Pjerin 😆 e kam qejf kur I leviz pak SKIC truri se te shkrin fare . 😁
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,254
Pikët
113
Mund ti lesh diku ne Aeroport, Pjer . 😆
ne aeroport mund te lej dy librat me tregime, ndersa VQ nuk mund ta lej pasi eshte liber i ndaluar,
e kam provuar ta lej ne disa librari apo kafe-libra, per çudi ; ose jane mbyllur si pika ose e kane hequr,
te kesh VQ ne shtepi, eshte si te kesh bomben ne shtepi 😁
 
Last edited:

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,000
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
ne aeroport mund te lej dy librat me tregime, ndera VQ nuk mund ta lej pasi eshte liber i ndaluar,
e kam provuar ta lej ne disa librari apo kafe-libra, per çudi ; ose jane mbyllur si pika ose e kane hequr,
te kesh VQ ne shtepi, eshte si te kesh bomben ne shtepi 😁
Po ti paketoje me ndonje leter romantike gjoja😆 dhe e le porosi diku ne nje nga kafete apo dyqanet /sportelet ..dhe nuk e hap njeri jo.😝
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,254
Pikët
113
Lere Pjer .. se qenke tip frikacaku.😁😁
perkundrazi, ne tirone njihesha si nje nga djemte me te guximshem te shqiperise,
gjith ata gangsteret e famshem, politikanet e famshem, qe kane ikur nga kjo bote apo dhe qe jetojne akoma,
kur me shofin mua, apo nigjojne qe atje do jem une, terhiqen si me magji, nuk bezajne,

tani kam ndrru taktik, hiqem si naiv, si budall, per te pare me shume tek tjetri apo ajo qe do te ndodhi,
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,254
Pikët
113
 

Petrit Kola

ARNAUTO-OSMAN I KRISHTER
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
1,770
Pikët
113
Ti i presupozon Shqiperin si te pavarur. Shqiperia eshte VRIMA E HALES me e qlebura ne krejt Boten. Eshte CIRKO-KOLONI dhe shqiptaret INFERIOR jane te lumtur dhe me shpres per kete fakt. Krahasimet dhe paralelizmat me shtet e tjera, mendoj se nuk qendrojn.

Tony2 (2).jpg
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
13,224
Pikët
113

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,254
Pikët
113
Ti i presupozon Shqiperin si te pavarur. Shqiperia eshte VRIMA E HALES me e qlebura ne krejt Boten. Eshte CIRKO-KOLONI dhe shqiptaret INFERIOR jane te lumtur dhe me shpres per kete fakt. Krahasimet dhe paralelizmat me shtet e tjera, mendoj se nuk qendrojn.
flm, per pergjigjen emocionale qe me dhe, dhe nga kjo pergjigje kuptoj se nuk je objektiv,
vertet sorrosi ka ndikim ne politiken shqiptare, por kjo nuk do te thote se ter keshilli i ministrave me advizoret/keshilltaret e tyre, parlamenti shqiptar, te tere parlamentaret, jane te varur nga sorrosi, e ata mbrapa sorosit,
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,254
Pikët
113
@Pjer Thomas taksirat e ke, futi një përkthim me Google....

Nëse për vaksinën thoshin dhe thonë se ka më tepër përfitim sesa dëm, po për masat shtrënguese si është ky raport për ekonominë ?


edlino, ne translate nuk e futa se nuk kam kohe, por nga titulli e kuptova se bohet fjale per pashaporten dixhitale te vaksines, ku çdo njeri qe po ben vaksinen, po paiset me nje kod ne telefon, qe te kete lehtesira neper koncerte,stadium, teater, etj,
por po shihet se njerzit ne france e itali, po ngrihen kundra kesaj ndasie,
 
Top