• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

UFC: McGregor-Nurmagomedov

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,215
Pikët
83
Mbaroi raundi 3 , fiton Khabib.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,911
Pikët
113
Me i miri i gjitha koherave eshte ky, qudi si i mbijetoi kur e kapi Porieri, ky eshte definitiv me i forti, ashtu siq po i thot komentatori shqiponje.
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,401
Pikët
113
Padyshim qe eshte shume i forte Khabib por stili i tij i luftimit eshte monoton dhe nuk te jep shume kenaqesi ta shikosh. Pak goditje, pak qendrim ne kembe.. gjithe kohen duke u shkerry neper toke.

Dueli i ardhshem eshte me Tony Ferguson besoj. Pas ketij preferoj ta shikoj ne oktagon me Nate Diaz. Ate qe me pelqen shume ne kete kategori.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,215
Pikët
83
Ajo qe t'ben pershtypje eshte qe stilin e Khabibit spo e perballon dot askush. Poirier kishte 4 muaj qe stervitej me mundesit me te mire te amerikes vetem e vetem te shmangte kapjet e Khabibit , dhe nuk ja doli dot. Edhe shkolla braziliane qe eshte e famshme per jui jitsu sja ka dale dot me luftetaret e vet te mposhte khabibin.

Edhe per mu si stil luftimi eshte monoton , por Khabib eshte nje bishe qe ste le te rregullosh frymemarrjen per asnje sekond , e ke gjithe kohes aty duke tet shpenzu cdo energji qe mund t'kete ngel , deri sa tet bej te dorezohesh.

Next Tony Ferguson , kane pothujase nje stil luftimi , do jete duel shume interesant sepse Tony eshte po aq i mire sa khabib ne mundje.

Dhe nese kalon Tony Fergusonin atehere mund te shohim nje perballje epike me GSP George Saint Pierre.

Ps. Connor kishte kerku rematch ne Moske te Rusise lol.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,996
Pikët
113
Me i miri i gjitha koherave eshte ky, qudi si i mbijetoi kur e kapi Porieri, ky eshte definitiv me i forti, ashtu siq po i thot komentatori shqiponje.
Komentatori rus tha....me stilin Anakonde dilet nga situata.RESTI=0 SHANCE.
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,401
Pikët
113
Ajo qe t'ben pershtypje eshte qe stilin e Khabibit spo e perballon dot askush. Poirier kishte 4 muaj qe stervitej me mundesit me te mire te amerikes vetem e vetem te shmangte kapjet e Khabibit , dhe nuk ja doli dot. Edhe shkolla braziliane qe eshte e famshme per jui jitsu sja ka dale dot me luftetaret e vet te mposhte khabibin.

Edhe per mu si stil luftimi eshte monoton , por Khabib eshte nje bishe qe ste le te rregullosh frymemarrjen per asnje sekond , e ke gjithe kohes aty duke tet shpenzu cdo energji qe mund t'kete ngel , deri sa tet bej te dorezohesh.

Next Tony Ferguson , kane pothujase nje stil luftimi , do jete duel shume interesant sepse Tony eshte po aq i mire sa khabib ne mundje.

Dhe nese kalon Tony Fergusonin atehere mund te shohim nje perballje epike me GSP George Saint Pierre.

Ps. Connor kishte kerku rematch ne Moske te Rusise lol.
Me GSP do ti thyente rekordet e shikueshmerise por ky sikur u pensionua nje here.

Dje u konfirmua Diaz vs Masvidal. Fituesi i ketij dieli besoj se do te jete rival i ardhshem i fituesit te duelit Khabib vs Ferguson.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,215
Pikët
83
Me GSP do ti thyente rekordet e shikueshmerise por ky sikur u pensionua nje here.

Dje u konfirmua Diaz vs Masvidal. Fituesi i ketij dieli besoj se do te jete rival i ardhshem i fituesit te duelit Khabib vs Ferguson.
Dana White tha nqf se Khabib kalon Fergusonin nje perballje per ta rikthy GSP nga pensioni eshte mese e mundshme. Ktyne çerrave ne rradhe u japin nje pay check dhe presin ato :D
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,226
Pikët
113
Kto tipat si khabib GSP dhe ferguson vetem nje tip shqiptar eshte e mundshme ti ndaloje, kur i thua thjesht se ta fus plumbin ne goje ose thiken ne qafe if you ever fuck with me.
Per ndryshe nuk ka njeri ne bote qe i ndalon dot,lol
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,926
Pikët
113
Më kujton atë debatin "e famshëm" që bënim kur ishim të vegjël se cili është më i fortë mundësi apo boksieri. Khabibi e vërtetoi deri tani se mundësi është më i fortë.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,996
Pikët
113
Ne vecanti e URREJ sportin qe luhet ne arena te rrethuar me tela kufiri.
Por NURmagemodov nuk LLAP para ndeshjes,ose te heq breket ne...MEJDAN.

Jam BO TIFOZ me TE.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,926
Pikët
113
Kto tipat si khabib GSP dhe ferguson vetem nje tip shqiptar eshte e mundshme ti ndaloje, kur i thua thjesht se ta fus plumbin ne goje ose thiken ne qafe if you ever fuck with me.
Per ndryshe nuk ka njeri ne bote qe i ndalon dot,lol
Ai do ndonjë mundës nga Kukësi apo Peshkopia.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,215
Pikët
83
Ai do ndonjë mundës nga Kukësi apo Peshkopia.
E kemi nje ne USA shume i mire , Vilson Ndregjoni , ka qene 4 here kampion kombetar ne stilin e mundjes , ndersa tani eshte pjese e MMA ku sapo ka fillu. Peshen e khabib ka 70kg.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,226
Pikët
113
Kam degjuar nje histori te vecant qe me ben te ndjehem krenar per shqipot. Ken shamrock ishte duelisti me i tmerrshem ne UFC ne peshat e renda ne bote per shume vite dhe nje shqipo i dobet fizikisht i ka nxjerr pistoleten ne queens new york dhe e ka bere te dorezohet ne pranine e tij duke ju lutlur mos tja marri jeten;) kto gjera me pelqejn thellesisht ne nje menyre filozofike moraliste.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,215
Pikët
83
Kam degjuar nje histori te vecant qe me ben te ndjehem krenar per shqipot. Ken shamrock ishte duelisti me i tmerrshem ne UFC ne peshat e renda ne bote per shume vite dhe nje shqipo i dobet fizikisht i ka nxjerr pistoleten ne queens new york dhe e ka bere te dorezohet ne pranine e tij duke ju lutlur mos tja marri jeten;) kto gjera me pelqejn thellesisht ne nje menyre filozofike moraliste.
Po nuk eshte trimeri o Kurt ti vendosesh armen dikujt ne koke qe eshte me dur ne xhepa.
Nuk e di nese e ke provuar ndjesine e armes ne koke , por kushdo qe t'ishte do friksohej dhe do dorezohej pa kushte.
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,401
Pikët
113
Nga kjo fundjave rikthehet UFC, pa publik.

Ndeshja kryesore Tony Ferguson - Justin Gaethje (ne mungese te Khabib Nurmagedov).
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,401
Pikët
113
Nese dikush e sjelle ndonje link per UFC sonte do te bente mire.

Edit - edhe nese nuk e sjelle prap do te bente mire.. se flejme me heret.
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,401
Pikët
113
Hajde bre haver ardhsh si vera.

Pak gjak do te kete.. se edhe balet nuk eshte. Lol
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,401
Pikët
113
Nah se na nxjerre zorret.

Keshtu rralle ndodhe. E paske gjete edhe Nate Diaz qe e ka arkaden e dobet dhe bohet kshtu edhe kur ja kap faqen.
 
Top