• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ushtrime te thjeshta qe mundeni ti praktikoni ne kushte shtepie.

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,248
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Ben lesh... Duhen 3 ore stervitje ditore per t'i arritur.

p.s. pastaj keto ushtrime nuk jane te lehta, jane me te veshtirat dhe jo te gjithe i arrijne sepse i bejne komplet gabim nga ajo qe shihet ne video...
3 ore stervitje ???? te paskan lene guzhinjetat ty plako.....se ska mundesi......

perafersisht gjysmat e atyre ushtrimeve jane bere ne shkallet suedeze por ti je zogu vogel e si ma mend.
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
7,962
Pikët
113
3 ore stervitje ???? te paskan lene guzhinjetat ty plako.....se ska mundesi......

perafersisht gjysmat e atyre ushtrimeve jane bere ne shkallet suedeze por ti je zogu vogel e si ma mend.
Dukesh qe s'mbush, morpo fare fare...
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,248
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Ovviamente nuk ke zgjedh çupen, por kjo propozon ushtrime per ato qe kane rezitence te trupit si vetja.
Sigurisht nuk kam zgjedhur cupen por ato ushtrime qe ajo ben......dhe mendoj qe jane mjaft te mira por si cdo gje duan filluar pak nga pak e me pas sipas mundesise dhe deshires.....rezistenca ndertohet duke e kalitur dita dites.

Emri i saj te flasim drejte, ishte i cuditshem :)
 

Heshtje

V.I.P
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
3,027
Pikët
113
Realisht 40% te ushtrimeve kerkojne nje pergatitje fizike; ato maje gishtave (te gjitha), alternimi me nje kembe etj etj
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,248
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Ta shikosh dicka ne vieo eshte ne dukje e lehte.
C'do gje kerkon nje fare pergatitje dhe progresi, kalitja fizike eshte perfeksionim dhe kerkon disipline.....vetem me nje pune sistematike do te arrish ne ate faze qe ajo apo edhe athlete profesioniste qe bejne te tilla demostrime, shfaqin.....
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
11,992
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Ta shikosh dicka ne vieo eshte ne dukje e lehte.
C'do gje kerkon nje fare pergatitje dhe progresi, kalitja fizike eshte perfeksionim dhe kerkon disipline.....vetem me nje pune sistematike do te arrish ne ate faze qe ajo apo edhe athlete profesioniste qe bejne te tilla demostrime, shfaqin.....
Nga ajo videoja e fundit qe solle Coli, mesova shume gjera. Ishte shume edukative dhe te forconte muskujt.
 
Top