• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vajza Ukrainese kendon ''Shqip'' ne Voice - Greqi

rolex

Super Anëtar
Anëtar
Aug 4, 2014
Postime
689
Pikët
43
Vendndodhja
Tirane
Shif dhe njehere videon mos e ke ngatarruar vlla sepse mua me doli Goca duke kendu greek😏

e lere mos i qaj hallin burrit tim!
Eshte dhe Ramazan e jeni gjith mllef
Mahhh
E ke hapur videon tek kenga Greke si duket , duhet ta kthesh tek fillimi kur kendon shqip.

Gezuar Ramazanin :D Paqe -shok-
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
36,431
Pikët
113
E ke hapur videon tek kenga Greke si duket , duhet ta kthesh tek fillimi kur kerkon shqip.

Gezuar Ramazanin :D Paqe -shok-
Atje fillon video nga 2:07 (te pakten mua atje me shjon sa shty play)
Jo se e hapi ajo te kenge greke
 

E**A**

V.I.P
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
6,115
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë
Kjo video është e 2019, titulli duhej: "Vajza ukrainese ka kënduar ''Shqip'' ne Voice - Greqi"

Ka plot raste me të huaj që kanë kënduar shqip, ja një përmbledhje:

 

Helena

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
22,958
Pikët
113
Kendon nga fillimi ne shqip ,me vone e pyet kengetari me emrin Saki Ruva nese gjuha Ishte ne ukranisht dhe ajo I tha Jo eshte ballkanase. Ok I tha ky,cila gjuhe ,ne shqip u pergjigj ajo....
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,229
Pikët
113
Asaj FEMRES....BRAVO i QOFTE.

Te tjerat jane....konflikte interesi.

Si puna e shkruesit NUK kane interesa ose gjasa apo shance minimale me perfitue.

FAZITI....edhe...DARian qani e flet shqipen,por ne tv skiptare MUA me del grek.
Ka dhe turqe.
Ka serbe.
Ka gjermon.....

si ne.

PUTANAS...caubojs.

Kshu qe....RELAX.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
28,044
Pikët
113
Na doli edhe nje grek tjeter, ne birone e partise, pervec kico mustaqit,...

Xha Piloaqis,.. @cool_shqype , @shoku_tanku ,

ME VIDEO: Anxhela Peristeri: Stërgjyshi im ishte grek. Shqipëria është atdheu im, por…

Në një lidhje me Ept1, ajo zbuloi se stërgjyshi i saj ka qenë grek dhe ndaj sipas saj ajo ka mbiemër grek.
Featured image of article: ME VIDEO: Anxhela Peristeri: Stërgjyshi im ishte grek. Shqipëria është atdheu im, por…
Anxhela Peristeri
12 Prill, 2021 20:38
TIRANË– Përfaqësuesja e vendit tonë në Eurovizion, Anxhela Peristeri ka dhënë një intervistë per mediat greke, ku dhe ka jetuar e punuar për disa vite.
Në një lidhje me Ept1, ajo zbuloi se stërgjyshi i saj ka qenë grek dhe ndaj sipas saj ajo ka mbiemër grek.

Edhe pse përfaqëson Shqipërinë ajo u shpreh se gjithmonë e ka adhuruar Greqinë ku dhe ka jetuar për shumë vite.
Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Pershëndetje, jam Anxhela Peristeri dhe përfaqësoj Shqipërinë në Eurovision sivjet me këngën “Karma”. Çfarëdo jep, merr prandaj dhe ne duhet t’ju bëjmë mirë të tjerëve që të marrim mirësi. Unë dhe kompozitori im Klejdi Bahiti kishim menduar çdo vit që të merrnim pjesë por gjithmone ishim shumë të zënë. Sivjet me shkakun e pandemisë kishim kohë dhe zgjodhëm një kenge midis 2 -3 që shkruajtëm dhe shkuam në konkurs. Stërgjyshi im ishte grek prandaj dhe mbiemri im është grek Peristeri. Kam bashkëpunuar me Paolën, Andoni Remon që e dua shumë. Fillova në fillim me Valantin pastaj me Elena Papadopoulou. Shqipëria për mua është atdheu im, këtu u linda , këtu u rrita, këtu u bëra e njohur, me mbeshtetën njerëzit dhe akoma më mbështesin. Greqia për mua është një vend që e adhuroj, shumë i bukur. Aty kam miqte më të shumtë sepse jetova aty vitet më të mira.’’– tha Peristeri.
Peristeri do të këndojë këngën fituese të RTSH-së, ‘Karma’ e 11-ta në natën e dytë finale të Eurovizion 2021, i cili do të mbahet në Hollandë pas një viti pezullim për shkak të pandemisë së koronavirusit.
(d.a/dosja.al)
 

shoku_tanku

Fatos Nano president.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
32,904
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Na doli edhe nje grek tjeter, ne birone e partise, pervec kico mustaqit,...

Xha Piloaqis,.. @cool_shqype , @shoku_tanku ,

ME VIDEO: Anxhela Peristeri: Stërgjyshi im ishte grek. Shqipëria është atdheu im, por…

Në një lidhje me Ept1, ajo zbuloi se stërgjyshi i saj ka qenë grek dhe ndaj sipas saj ajo ka mbiemër grek.
Featured image of article: ME VIDEO: Anxhela Peristeri: Stërgjyshi im ishte grek. Shqipëria është atdheu im, por…
Anxhela Peristeri
12 Prill, 2021 20:38
TIRANË– Përfaqësuesja e vendit tonë në Eurovizion, Anxhela Peristeri ka dhënë një intervistë per mediat greke, ku dhe ka jetuar e punuar për disa vite.
Në një lidhje me Ept1, ajo zbuloi se stërgjyshi i saj ka qenë grek dhe ndaj sipas saj ajo ka mbiemër grek.

Edhe pse përfaqëson Shqipërinë ajo u shpreh se gjithmonë e ka adhuruar Greqinë ku dhe ka jetuar për shumë vite.
Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Pershëndetje, jam Anxhela Peristeri dhe përfaqësoj Shqipërinë në Eurovision sivjet me këngën “Karma”. Çfarëdo jep, merr prandaj dhe ne duhet t’ju bëjmë mirë të tjerëve që të marrim mirësi. Unë dhe kompozitori im Klejdi Bahiti kishim menduar çdo vit që të merrnim pjesë por gjithmone ishim shumë të zënë. Sivjet me shkakun e pandemisë kishim kohë dhe zgjodhëm një kenge midis 2 -3 që shkruajtëm dhe shkuam në konkurs. Stërgjyshi im ishte grek prandaj dhe mbiemri im është grek Peristeri. Kam bashkëpunuar me Paolën, Andoni Remon që e dua shumë. Fillova në fillim me Valantin pastaj me Elena Papadopoulou. Shqipëria për mua është atdheu im, këtu u linda , këtu u rrita, këtu u bëra e njohur, me mbeshtetën njerëzit dhe akoma më mbështesin. Greqia për mua është një vend që e adhuroj, shumë i bukur. Aty kam miqte më të shumtë sepse jetova aty vitet më të mira.’’– tha Peristeri.
Peristeri do të këndojë këngën fituese të RTSH-së, ‘Karma’ e 11-ta në natën e dytë finale të Eurovizion 2021, i cili do të mbahet në Hollandë pas një viti pezullim për shkak të pandemisë së koronavirusit.
(d.a/dosja.al)
Kjo eshte si puna e helenes.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,401
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Na doli edhe nje grek tjeter, ne birone e partise, pervec kico mustaqit,...

Xha Piloaqis,.. @cool_shqype , @shoku_tanku ,

ME VIDEO: Anxhela Peristeri: Stërgjyshi im ishte grek. Shqipëria është atdheu im, por…

Në një lidhje me Ept1, ajo zbuloi se stërgjyshi i saj ka qenë grek dhe ndaj sipas saj ajo ka mbiemër grek.
Featured image of article: ME VIDEO: Anxhela Peristeri: Stërgjyshi im ishte grek. Shqipëria është atdheu im, por…
Anxhela Peristeri
12 Prill, 2021 20:38
TIRANË– Përfaqësuesja e vendit tonë në Eurovizion, Anxhela Peristeri ka dhënë një intervistë per mediat greke, ku dhe ka jetuar e punuar për disa vite.
Në një lidhje me Ept1, ajo zbuloi se stërgjyshi i saj ka qenë grek dhe ndaj sipas saj ajo ka mbiemër grek.

Edhe pse përfaqëson Shqipërinë ajo u shpreh se gjithmonë e ka adhuruar Greqinë ku dhe ka jetuar për shumë vite.
Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Pershëndetje, jam Anxhela Peristeri dhe përfaqësoj Shqipërinë në Eurovision sivjet me këngën “Karma”. Çfarëdo jep, merr prandaj dhe ne duhet t’ju bëjmë mirë të tjerëve që të marrim mirësi. Unë dhe kompozitori im Klejdi Bahiti kishim menduar çdo vit që të merrnim pjesë por gjithmone ishim shumë të zënë. Sivjet me shkakun e pandemisë kishim kohë dhe zgjodhëm një kenge midis 2 -3 që shkruajtëm dhe shkuam në konkurs. Stërgjyshi im ishte grek prandaj dhe mbiemri im është grek Peristeri. Kam bashkëpunuar me Paolën, Andoni Remon që e dua shumë. Fillova në fillim me Valantin pastaj me Elena Papadopoulou. Shqipëria për mua është atdheu im, këtu u linda , këtu u rrita, këtu u bëra e njohur, me mbeshtetën njerëzit dhe akoma më mbështesin. Greqia për mua është një vend që e adhuroj, shumë i bukur. Aty kam miqte më të shumtë sepse jetova aty vitet më të mira.’’– tha Peristeri.
Peristeri do të këndojë këngën fituese të RTSH-së, ‘Karma’ e 11-ta në natën e dytë finale të Eurovizion 2021, i cili do të mbahet në Hollandë pas një viti pezullim për shkak të pandemisë së koronavirusit.
(d.a/dosja.al)

Pyete Kason nese edhe ai ka ndonje nga stergjysherit e tij me pasaporte Greke......ketu spo lene gje pa thene e bere per te qene pak grek.
 

Angelisa

V.I.P
Anëtar
Sep 29, 2014
Postime
28,920
Pikët
113
Kshu alamet pele eshte, po cudi, plakun e kishte te shkurter dhe te dobet,..

Kjo goxha pele,..

P.s

Ta dinte komandanti qe ishte grek piloja qe ja rraste gjithnje derrin maç?
Sa shemtuar shkrun! I paska bere dhe inventarin familjar.
Tani e more vesh ti qe Peristeri nuk eshte mbiemer shqipetar?
 
Top