• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vdekja e "hekurudhave" shqiptare

E**A**

V.I.P
Banned
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
7,831
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë
Në televizion e kam parë. Nuk shikoj unë You Tube, as nuk kam arkiv enkas për dëshirat tuaja.
Mund të kesh parë ndonjë ritrasmetim.

Gjendja e hekurudhave shqiptare është katastrofë, për disa arësye:
1. Mungesa e investimeve
2. Alternativë më e mirë me transport rrugor (autobuza dhe furgona)
3. Rrritja e nr të personave me makina personale (duket nga trafiku)

ps.
Pikat 2 dhe 3 mund ti vëresh jo nga dokumentaret por nëse jeton në këtë realitet.
 

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,204
Pikët
83
Vendndodhja
ANTAHKARANA
Mund të kesh parë ndonjë ritrasmetim.

Gjendja e hekurudhave shqiptare është katastrofë, për disa arësye:
1. Mungesa e investimeve
2. Alternativë më e mirë me transport rrugor (autobuza dhe furgona)
3. Rrritja e nr të personave me makina personale (duket nga trafiku)

ps.
Pikat 2 dhe 3 mund ti vëresh jo nga dokumentaret por nëse jeton në këtë realitet.

Tash u ktheve aty ku e nisa unë. Lexoe edhe një herë postimin tim.

Unë thash që punon një linjë e vetme, në a dy herë në ditë në një drejtim. Me pamje si në shek. 19. etj. etj.

Dokumentari nuk ka qenë ritransmetim por i inçizuar kohëve më të fundit. Up to date.

Makina e furgonë ka edhe në Zvicërr, që prej shekujsh... megjithatë hekurudha zë vent të madh në transport.

Fundja, transportet e tjerë i kam parë edhe unë vet (live), pos hekurudhës, që e kam parë në televizor. ;)


*
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,334
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Në televizion e kam parë. Nuk shikoj unë You Tube, as nuk kam arkiv enkas për dëshirat tuaja.


*
Qysh quhet ky Tv program atehere qe ta shikojme te tere ... apo nuk egziston? LooL
 

je suis de retour

°o°----->null
Anëtar
Apr 5, 2021
Postime
636
Pikët
93


1622062112975.png

1622062573516.png
 
Top