• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vdiq ne nje aksident ajror legjenda e NBA Koby Bryant.

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,926
Pikët
113


Kobe Bryant played for the Los Angeles Lakers for the entire duration of his NBA career. Scott Halleran/Getty Scott Halleran/Getty

  • NBA Basketball icon Kobe Bryant, 41, has reportedly died in a helicopter crash in Calabasas, California, on Sunday.
  • TMZ and ABC 7 reported the Bryant was in his private helicopter. At least five people died in the crash according to the LA Fire Department.
  • Visit Business Insider's homepage for more.


NBA Basketball icon Kobe Bryant, 41, has reportedly died in a helicopter crash in Calabasas, California, on Sunday.
TMZ reported the Bryant was in his private helicopter with at least three other people when it started to crash.
Pepperdine Graphic, Pepperdine's a student-run newspaper, published a tweet on Sunday that showed an image of the helicopter and smoke in the distance.
The Los Angeles County Fire Department said at least five people died in the crash.
Kobe Bryant is an NBA legend
Bryant is a former NBA basketball star who spent his 20-season career entirely with the Los Angeles Lakers. He is also the third all-time scorer in the NBA and won five NBA championships.
Bryant was born on August 23, 1978 in Philadelphia, Pennsylvania, but lived in Italy, where his father played basketball, for most of his childhood. In 1996, Bryant joined the NBA right after graduating from high school.
During his NBA career, Bryant proved his icon status.
He was often referred to by his self-given nickname "The Black Mamba," a type of snake, that signified his prowess and competitive attitude on the court. Bryant is the second-highest-paid NBA player ever and has $323 million from his NBA career salary alone.
In 2016, Bryant retired from the NBA, and in his final game he set yet another record for the organization.
Bryant was married to his wife Vanessa Bryant and has four children with her: Bianka, Gianna, Natalia, and Capri, their youngest child they had in June.

 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,228
Pikët
113
Vendndodhja
RIP Kobe Bryant

Vertet nje humbje e madhe :(
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
13,345
Pikët
113
Fati eshte i cuditshem. Nje moment te ngre ne maje e nje tjeter te perplas. ?
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,202
Pikët
113
Kush eshte ky hallegji keshtu, kurre degjuar e as lexuar, nuk paskam per te ????
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,215
Pikët
83
Cfare lajmi trishte ☹.
Kobi ka qene basketbollisti im i preferum, edhe pse jam rrit me Jordanin, Kobi ishte dicka tjeter per mu , te bente pervete menjehere me lojen e tij.

R.I.P legend ☹
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,252
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
SI basketbollist ka qene nder me te miret.....

SI njeri ka qene egoist dhe shume individualist, mendjemadh dhe perfhunues I regullt I vajzave te vogla te bardha.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,226
Pikët
113
Kjo vdekje na detyron te mendojm sa e shkurt eshte jeta. Prandaj eshte gjeja me e resndeishme te behemi njerz te mire ndaj cdokujt persa marrim fryme. Jeta eshte e shkurt, sopontante. So, Be fucking good to people, or try your fucking best! RIP. Very sad news.
 
Top