• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vrasjet e biznesmenëve:

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
11,992
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Me fal prape por meqe shteti ishte pocaqi pse e votuat prape?
Ne shqiptaret hajdutllikun e kemi patur ne gjake. Qe nga kohet me te lashta jemi njohur per pirat, hajdut dhe kacak.

Morra rrugen per Janine
Isha vetem
Bashke me arapaxhine
apo naten
Rryges me zune pusine
Copa copa ma bene melcine
Edhe zemren...


Autori popullor deshmitare i asaj qe thame. Deri kenge i ka ngritur dhimbjes qe perhapte ky fenomen.

E thene keshtu duket imorale dhe e turpeshme, por ne shume vende hajdutlliku konsiderohet si talent dhe shperblehet mire. Sigurisht ata nuk i quajne hajdut, por agjent. Vjedhin informacione nga vende te tjera dhe bejne tregeti me to. Pasurohen shtetet keshtu, se vlera e informacionit eshte e pa imagjinueshme. Nuk ka thesar ta arrij.
Populli yne eshte i mbushur gjithe talente ne fushen e vjedhjes dhe shteti po i le te shkojne dem!
Shtet injotante qe kemi ndertuar. Merri hajdutet, sterviti dhe perdori per vjedhje informacioni cfare mi le rrugeve duke vjedhur xhepat e njerezve?!
 
Last edited:

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,202
Pikët
113
Paramendo ne 24 ore tre ekzekutime, do ja kalojne edhe Godfathers si film ne Canabis Republiken e Pashait.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
27,657
Pikët
113
I falimentoi firma e transportit, biznesmeni tenton të hidhet nga godina e Muzeut në Tiranë! Flet pas negociimit me policnë: Mora në telefon Ballukun dhe ma mbylli!

Ai tha se kishte tentuar të kontaktonte edhe me ministrinë e Transportit duke bërë telefonata të shumta, por shtoi se ministrja Belinda Balluku i kishte mbyllur telefonin.
Featured image of article: I falimentoi firma e transportit, biznesmeni tenton të hidhet nga godina e Muzeut në Tiranë! Flet pas negociimit me policnë: Mora në telefon Ballukun dhe ma mbylli!
Biznesmeni Admir Jahelezi
12 Maj, 2021 10:54
TIRANË– NJë ngjarje e rëndë është parandaluar paraditen e sotme në Tiranë, ku një biznesmen nga Kosova ka tentuar të hidhet nga godina e Muzeut Historik. Biznesmeni Admir Jahelezi ka kërcënuar se do të hidhet nga lartësia, pasi i ka falimentuar firma e tij e transportit, Shqipëri-Kosovë.
Pas negociatës me policinë, biznesmeni pranoi të zbriste, duke shmangur kështu ngjarjen e rëndë. Në një prononcim për Fax Neës, biznesmeni Admir Jahelezi është shprehur se ka tentuar se do të hidhet për shkak të falimentimit të biznesit të tij. Ai tha se kishte tentuar të kontaktonte edhe me ministrinë e Transportit duke bërë telefonata të shumta, por sipas tij ministrja Belinda Balluku i kishte mbyllur telefonin.
Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Kam marrë në telefon tek ministria e Transportit. Belinda Balluku ma ka mbyllur telefonin. Nuk osht marr asnjë masë. Të takoj edhe ministren Belinda balluku, unë se kuptoj pse nuk marrin masa. Është përgjegjëse për dhënien e liçensave të transportit, po bëhet një tregti e pandershme. Kjo më ka detyruar të zhytem në borxhe”, tha biznesmeni.
(kle.mu./dosja.al)
 

Marla

+ -
Anëtar
Apr 3, 2020
Postime
4,334
Pikët
113
I falimentoi firma e transportit, biznesmeni tenton të hidhet nga godina e Muzeut në Tiranë! Flet pas negociimit me policnë: Mora në telefon Ballukun dhe ma mbylli!

Ai tha se kishte tentuar të kontaktonte edhe me ministrinë e Transportit duke bërë telefonata të shumta, por shtoi se ministrja Belinda Balluku i kishte mbyllur telefonin.
Featured image of article: I falimentoi firma e transportit, biznesmeni tenton të hidhet nga godina e Muzeut në Tiranë! Flet pas negociimit me policnë: Mora në telefon Ballukun dhe ma mbylli!
Biznesmeni Admir Jahelezi
12 Maj, 2021 10:54
TIRANË– NJë ngjarje e rëndë është parandaluar paraditen e sotme në Tiranë, ku një biznesmen nga Kosova ka tentuar të hidhet nga godina e Muzeut Historik. Biznesmeni Admir Jahelezi ka kërcënuar se do të hidhet nga lartësia, pasi i ka falimentuar firma e tij e transportit, Shqipëri-Kosovë.
Pas negociatës me policinë, biznesmeni pranoi të zbriste, duke shmangur kështu ngjarjen e rëndë. Në një prononcim për Fax Neës, biznesmeni Admir Jahelezi është shprehur se ka tentuar se do të hidhet për shkak të falimentimit të biznesit të tij. Ai tha se kishte tentuar të kontaktonte edhe me ministrinë e Transportit duke bërë telefonata të shumta, por sipas tij ministrja Belinda Balluku i kishte mbyllur telefonin.
Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Kam marrë në telefon tek ministria e Transportit. Belinda Balluku ma ka mbyllur telefonin. Nuk osht marr asnjë masë. Të takoj edhe ministren Belinda balluku, unë se kuptoj pse nuk marrin masa. Është përgjegjëse për dhënien e liçensave të transportit, po bëhet një tregti e pandershme. Kjo më ka detyruar të zhytem në borxhe”, tha biznesmeni.
(kle.mu./dosja.al)

Kjo qenka per meme.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,202
Pikët
113
Belinda, a eshte ajo me ato sustat e modhe qe hapin liftin 🤔🤣

Keq per kete biznesmenin, qenka futur edhe ne borxhe. E keqja qe ne Odhbenia me falimentim nuk e ke perfunduar kapitullin se te nuk te ndahen borxhlinjet. Ne Schwitzerland e falimenton me miliona dhe atyre borxhlinjeve ua shperndane gjyqi nje certifikaten, qe ky zoteria nuk ka leke dhe ato shumat qe ju ka borxh, ti shkruani ne akull dhe ta ktheni nga dielli 😲

Ndodhi ta kercenoj dikush, i bene padine per kercenim, qe ai borxhliu lere qe eshte takord per ato tjerat qe i kane pire une, por i bie edhe pishman qe ti ka kerkuar e te kete kercenuar.

Do te duhej te ndryshohej edhe ligji i maredhenieve ekonomike mes subjekteve. Ka falimentuar, i bie qe financiarisht ka vdekur, jo po edhe fizikisht ta vrasin.
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,568
Pikët
113
puna eshte se ato qe vrasin biznesmenet nuk jane ne interesa biznesi por te cmendur me korona17.
nje bande e tille kishte 20 vjet qe genjehej nga shefat evropiane dhe nuk po shkeputeshin dot nga banda qe sa vinin dhe nxeheshin!
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,226
Pikët
113
Vendndodhja

juanito02

V.I.P
Anëtar
Aug 28, 2010
Postime
1,314
Pikët
83
Esht normale fare per vrasje te tilla. Shqiperine e qeveris nje kupole krimi, e sic dihet ne shume fusha te ekonomise se bardhe dhe te zeze krijohen peplasje mdis grupeve. E krimi te heq qafe me vetgjyqsi jo me me lloqe katundi. Te shkosh te investosh ne Shqiperi eshte vetvrasje. Me mire tja falesh ndonje kishe parate se ti vjedhe me te gjitha menyrat shteti kriminal.
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
5,753
Pikët
113
Esht normale fare per vrasje te tilla. Shqiperine e qeveris nje kupole krimi, e sic dihet ne shume fusha te ekonomise se bardhe dhe te zeze krijohen peplasje mdis grupeve. E krimi te heq qafe me vetgjyqsi jo me me lloqe katundi. Te shkosh te investosh ne Shqiperi eshte vetvrasje. Me mire tja falesh ndonje kishe parate se ti vjedhe me te gjitha menyrat shteti kriminal.
Po bojn goxha pare edhe vrasesit me pagese 😟
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,739
Pikët
113
ti po ke mbi 20 000 $ per te investuar, bli aksione ne amerik, e rro ne shqiperi me dividendet. 8% jep dow inc ne vit. ne 100 000$ jane 8000$ ne vit. 30% taksa, 5600$ ne vit. per 12 te del 480$ muaji. pension me te larte te rregullt pervec deputeteve nuk merr njeri ne shqiperi.

po deshe mo shum lek, dil e shit kokoshka ke liqeni se nuk t'vret njeri. ;)
A ha, te paska ngel ora ne 2010, se pensonet e larta ne shqiperi, jane mbi 500 mij leke te vjetra,
 

Passion

V.I.P
Anëtar
Mar 7, 2013
Postime
12,498
Pikët
113
Fjalor i shtypit shqiptar: Ka hapur nje klub me dy tavolina ne fshat=biznesmen.

Shpend Sollaku!
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,568
Pikët
113
po u kape icik ketu vijne te qerojne. se nga vijne vetem kur i sheh ne mengjes neper pallate italiane, ministri te vogla!
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
8,161
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Ne shqiptarët në marrim, të gjak në vetull!!!!
Nga PeQini deri në BitHuq, kurrë s'na del huq!
 
Last edited:
Top