• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

windows 7 update

lale

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 1, 2013
Postime
17
Pikët
0
pershendetje si te instaloj update laptop win 7 si kjo ne foto
 

lonely_lion

0xD15EA5E
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
6,502
Pikët
113
Përgjigje e: windows 7 update

pershendetje si te instaloj update laptop win 7 si kjo ne foto
Mos u merr me me Windows Update. Te rekomandoj Offline Update. Shiko ketu.

Code:
https://blog.simplix.info/update7/
Shkarko direkt :

Code:
https://update7.simplix.info/UpdatePack7R2-17.10.10.exe
Te duhet vetem qe ne diskun (C:) ku ke instaluar Windows 7 te kesh 10 GB te lira. Egzekutoje filen qe shkarkove(rreth 650 mb) dhe lere te mbaroje pune. Kur kerkon restart jepi restart. Do te te haje pak kohe (mbase dhe 20 minuta), por do te mbaroje pune. Do te te instaloje te gjitha Updatet ne menyre te perkryer dhe ne fund do te beje dhe pastrimin e fileve temporale.

Me pare per t'u siguruar.
Be nje backup te Windows ne nje partition tjeter.
Une perdor
Code:
http://www.drivesnapshot.de/en/
Merr ketu nje keygen per serial qe ta rregjistrosh
Code:
https://rsload.net/soft/cleaner-disk/9617-drive-snapshot.html
Ty te duhet ne fak vetem file exe. Lexo ne Website si ta perdoresh kete utility.Eshte fare e thjeshte. Ke tutorial me figura aty.
Pra filet qe te duhen:
Code:
http://www.drivesnapshot.de/download/snapshot64.exe
ose
Code:
http://www.drivesnapshot.de/download/snapshot.exe
S'ka rendesi ke merr 32 bit apo 64 bit.Rekomandoj 32 bit, qe ta perdoresh dhe nga nje Boot CD ose Boot USB. Te dyja e bejne punen. Backup te Windows e ben kur Windows eshte ne pune. Eshte utility e hatashme. Kur je ne Windows dhe do te besh Windows Restore, thjesht e egzekuton dhe i jep path ku ke filen backup. Programi ben Restart te Windows dhe ne Restart e kthen windows per 4 apo 5 minuta. Une e caktivizoj gjithnje Windows Restore ose Windows Hibernate. Windows Vete te ofron dhe nje Windows Backup(qe se kam perdorur kurre dhe ne mos gaboj WinNT backup tek System32)
Po qe se nuk hyn dot ne Windows. Gje dhe shkarko nje Hiren Boot CD (iso file).Hidhe filen ne nje USB.Ja shiko ketu
Code:
https://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk
Ose digje filen iso ne CD. Drivesnaposht.exe qe e rregjitrove kopjoje ne USB Bootable ose CD (kur e djeg).Starton kompjuterin me CD ose Boot USB,egzekuton driveshapshot.exe dhe ben Restore te Windows. Ose shiko ndonje menyre tjeter.P.sh. Ke DLC Boot 2017 ( Bootable CD ose USB me Windows10 ose WindowsXp Live brenda )

Po nuk deshe te ngaterrohesh me keygenin ne ate sitin qe te dhashe:
ja ca seriale , nga websitet :

Code:
https://serialnumbertext.blogspot.no/2011/11/drive-snapshot-v1-40-15894-bilingual.html
dhe
Code:
https://www.smartserials.com/download.php
Thjesht do i besh Copy+paste tek Registration Dialog :

Per versionin: Versioni 1.45
------------------------------
Name: ADMIN
Code: 0103330Z - 9999 Servers
Serial: FDA7-93B8-C5B7-6CC1
------------------------------

Ose seriale te tjera:

------------------------------
Name: rahmanmillenium

Code : 0906608Z - 9999 Servers
Serial : 4710-F211-22FA-3DCB
------------------------------
Name :rahmanmillenium

Code : 0711576Z - 9999 Servers
Serial : 801C-351D-1274-0DA7
------------------------------
Name : rahmanmillenium

Code : 1003506Z - 9999 Servers
Serial : 9D7B-287A-1A36-286F
------------------------------
Name: rain love forever

Code : 0610924Z - 9999 Servers
Serial : CC60-7961-A926-1381
------------------------------
name : rain love forever

Code : 1104874Z - 9999 Servers
Serial : 58AA-EDAB-DBBA-4E85
------------------------------
Name : rain love forever

Code : 0202527Z - 9999 Servers
Serial : 44CD-F1CC-A6CD-5471

Ose perdor kete utility : (portable)

Code:
https://baltagy1.blogspot.no/2017/07/r-drive-image-v616108-portable.html
Ose kete utility free :

Code:
https://www.runtime.org/driveimage-xml.htm

Ndalo manualisht , Windows 7 Update ne kete menyre:

Shiko ketu :

Code:
https://www.windows-commandline.com/disable-automatic-updates-command-line/
Keto rrjeshtat me poshte.
@echo off
net stop wuauserv
sc config wuauserv start= disabled
reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Auto Update" /v AUOptions /t REG_DWORD /d 1 /f
Kopjoji sic jane, dhe beji paste ne notepad. Ruaje filen si bat file. Shiko me poshte figuren



Filen krijoje ne desktop dhe nje here ne dite egzekutoje. Po qe se Windows e ka aktivizuar Windos Update kjo e ndalon.Kaq.

Hope it helps.
 
Last edited:

lale

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 1, 2013
Postime
17
Pikët
0
Përgjigje e: windows 7 update

persendetje nuk po di veq ne qofse ma ndreq ti me teamviewer me hy spo di une
 

lonely_lion

0xD15EA5E
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
6,502
Pikët
113
Përgjigje e: windows 7 update

persendetje nuk po di veq ne qofse ma ndreq ti me teamviewer me hy spo di une
Ore une s'e kam problem hic te hy me teamviewer,se e kam bere kush e di se sa e sa here dhe me pare.Por me shpjego cfare nuk di te besh.Me c'po shoh ajo te kerkon te besh updatet e Windows.Beji! Por sidoqofte, une te kam keshilluar se si te besh Update Offline.Nuk eshte e veshtire.Per virus dhe malware e ke kontrolluar?Po nuk di, te shkarkosh nje file dhe ta egzekutosh, c'te te them une ? Lere sic eshte ,se per ty njesoj do jete..me update apo pa update!
 
Last edited:

lale

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 1, 2013
Postime
17
Pikët
0
Përgjigje e: windows 7 update

jo offline jo por update e reja qe dalin po du mja lan automatik spo di
 

lale

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 1, 2013
Postime
17
Pikët
0
Përgjigje e: windows 7 update

edhe diqka shum interesant kur e shtypa nach update suchen su ndalke hiq as nuk gjejke asgje kurse mu aktivizu flutra su ndalke hiq duke punu temperaturat ju rritke ma shum tani kur e pash qe spo ndalet e ristartova laptopin kur hapa google shum u ngarkojke
 

lonely_lion

0xD15EA5E
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
6,502
Pikët
113
Përgjigje e: windows 7 update

jo offline jo por update e reja qe dalin po du mja lan automatik spo di
Mbaro pune me metoden offline dhe lere automatike me vone.Une te dhashe me te miren metode.Ja ben updated kur do ti.Ti be si te duash. Merru me flutrat.
 

lale

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 1, 2013
Postime
17
Pikët
0
Përgjigje e: windows 7 update

A mundesh me hy nepermes teamviewer un smarr vesh
 

lonely_lion

0xD15EA5E
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
6,502
Pikët
113
Përgjigje e: windows 7 update

A mundesh me hy nepermes teamviewer un smarr vesh
Shkarko kete file

Code:
https://update7.simplix.info/UpdatePack7R2-17.10.10.exe
dhe egezkutoje.Lere te mbaroje, se e ben cdo gje vete.
 

lenci

::
Anëtar
Feb 4, 2012
Postime
2,560
Pikët
63
Përgjigje e: windows 7 update

Desha te formatoj windows 7 me cd por me duket e bllokova, ka ndokush haberin se si mund ta rregulloj.
Faleminderit!
Nëse ke cd nuk ka problem,ndize komjuterin dhe sapo të ndizet shtyp F2,që zakonisht të çon në BOOT,dhe nga aty të zgjedhësh nga ku të behet nisja e kompjuterit.
Ke CD ose DVD,USB ose HARD DISK.
Më pas pothuajse çdo gjë e ke automatikisht.
Në yotube gjen pa problem si të ndjekësh proçesin e formatimit.
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
8,889
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: windows 7 update


FALEMINDERIT!
I shtyp butonin f1 por nuk merr sinjal, gjithesesi une me shume pak njohuri ne informatike I hyra malit pa spate, te shoh se c'mund te bej.
Beji restart dhe shtyp F11.Do te te dal booting menu.Zgjidh Cd/Dvd Room e jepi Enter.Pastaj do te dal type any key to bot from cd... Shtyp nje buton ne tastiere e do filloj te ngarkoj SETUP.
Nese arrin deri ketu me pas shif ne youtube se ke i qerre video qe shpjegojne si ta besh.
 

lonely_lion

0xD15EA5E
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
6,502
Pikët
113
Përgjigje e: windows 7 update


FALEMINDERIT!
I shtyp butonin f1 por nuk merr sinjal, gjithesesi une me shume pak njohuri ne informatike I hyra malit pa spate, te shoh se c'mund te bej.
T'a thote qarte. Shtyp F2 qe te hysh ne BIOS dhe do te gjesh seksionin ku ke Startup apo Boot Devices. Duhet te vesh CD/DVD te startoje e para. Cfare BIOS ke ? Per Bios qe ke shiko ndonje video ne youtube po qe se nuk di ku te shkosh per te vene CD/DVD te paren ne startup.
Mos u frikeso.Po nuk prishe,nuk ndreq.Mundohu te mbash mend hapat qe do besh.Ose mbaji shenim. Nuk eshte e veshtire.Do ja dalesh.
 

Frank

Anëtar i ri
Banned
Anëtar
Aug 13, 2017
Postime
1,486
Pikët
0
Vendndodhja
Here!
Përgjigje e: windows 7 update

Me fal por si mendon te formatosh nje sistem kur nuk di as te hysh ne boot meny?!
Ja ku ke nje menyre tjeter se mbase te ben pune:
Ndiz pc dhe mbaj shtypur butonin alt derisa te dale ne ekran ikona e nje disku dhe nje hard disku. Zgjidh ikonen e diskut dhe shtyp enter. Pc duhet te startohet nga CD, me pas gjej nje video ne youtube dhe ndiq hapat por te veshtire do e kesh nese nuk di as te hysh ne boot!
Me faqe te bardhe :p
 
Top