• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zgjedhjet parlamentare ne Shqiperi.25 prill 2021.

Status
Temë e mbyllur.

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
31,918
Pikët
113
Sondazhet e "Carlos"dhe"ndroqit" kane qene me afer rezultatit ne zgjedhjet e kaluara.
Kur e nxori dhe Sonila PD cop-cop ne sondazhin para 2 javesh do te thote qe perceptimi per momentin eshte ky:p
Ke te drejte Edi :p
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
31,918
Pikët
113
Po shoku Mere :D
Rezultati mund te ndryshoje:p....Lulushi po premton:D....tani live
Jugu eshte damkosur kuq Pa zi prej saliut nuk ja japin Voten lulit
Ai koqja nderton Spital ne fier qe ka qene gjithmone Bastioni i PS
Akrep come stai?
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
14,127
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Pasi zgjidhem problemet e Amerikes ju ftoj te diskutojme pak per zgjedhjet ne Shqiperi.
Mendime, opinione preferenca.
Si u zgjidh amerika, se nuk e kisha mendjen?
Ate te kemi mire ne!
Po qe mire ajo, kam besim se edhe ketu do bej nje pune te mire ne perzgjedhjen e hajduteve. Do na zgjedhi ne krye hajdutin me te mire dhe me profesionist.
 
  • Like
Reactions: par

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
9,470
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Si u zgjidh amerika, se nuk e kisha mendjen?
Ate te kemi mire ne!
Po qe mire ajo, kam besim se edhe ketu do bej nje pune te mire ne perzgjedhjen e hajduteve. Do na zgjedhi ne krye hajdutin me te mire dhe me profesionist.
Mos i'a thuaj kujt, se na prishe miqësinë dhe bashkëpunimin reciprok!
Partia të jetë mirë, pa populli edhe bar do haj!
 

E**A**

V.I.P
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
7,192
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë
Ne politiken shqiptare do fillojn te futen personazhe te rinj.
Do jene "rilindas" te rinj te moshes se Gencit - diku 30 vjecar.
Do jene te shkolluar dhe te lezetshem si Luli - do kene shume eleganc, per te joshur fatkeqesisht ne po te njejten grack.
Nuk besoj se do kene aftesine te komunikojn, pervec se do kene pushtet per te nenshtruar dhe thelluar korrupsionin.
Ndoshta do dine te flasin Anglisht & Italisht.

Megjithate Curriculum i tyre nuk do jete Linear.
Dhe keshtu me veprimet e tyre do humbasin besueshmerin ne skenen boterore.
Do jene personazhe te vegjel, pa karakter, te leht per t´u genjyer e menjanuar, sepse dhe ne vend - popullsia nuk do i mbeshtes.

Keta jane Charmi qe parashikoj se do i afrohet e pasohet Shqiperise.
Asnje presje nuk te heq.

ps.
Me duket se kane rene dakord per lista te hapura kete rradhe.
 

ilia spiro

V.I.P
Anëtar
Sep 30, 2010
Postime
1,242
Pikët
63
Basha e ka kredibilitetin teper te ulet, referuar 17 majit 2017 dhe ngjarjeve 2019, perdorimit te dhunes dhe bojkotit te parlementit. Po keshtu edhe LSI. Rama eshte fitues te pakten edhe per nje 4 vjecar, sepse nuk ka rivale serioze. PS e Rilindjes eshte fituese.
 

E**A**

V.I.P
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
7,192
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë
Basha e ka kredibilitetin teper te ulet, referuar 17 majit 2017 dhe ngjarjeve 2019, perdorimit te dhunes dhe bojkotit te parlementit. Po keshtu edhe LSI. Rama eshte fitues te pakten edhe per nje 4 vjecar, sepse nuk ka rivale serioze. PS e Rilindjes eshte fituese.
Se kush ja jep votat LSI nuk e di. Une per vete ndrroj kanalin sapo shoh Moniken dhe Ilirin.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,520
Pikët
113
ne fakt nje pol i trete, bashkimi i ter partive te vogla, i nxjerr jashte loje PS dhe PD,
kete gje e dijne te dy krokodilet, prandaj nuk e lejojne koalicionin para-zgjedhor,
 

E**A**

V.I.P
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
7,192
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë
S‘do ken parti ? Do konkurojn ne menyre te pavarur ?
Jo, do kene parti. Por me pare se si ishte, i vendoste kryetari kush ishte i pari, i dyti, i dhjeti ne liste, etj... me lista te mbyllura dhe normalisht votohej me shume per logon e partive. Me keto ndryshimet e reja te shume kerkuara nga BE the USA i jepet perioritet edhe imazhit individual. Gjsesi as vete nuk e di mire se kam vite qe nuk votoj por thjesht ca kam fiksuar dicka nga lajmet.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
68,764
Pikët
113
ne fakt nje pol i trete, bashkimi i ter partive te vogla, i nxjerr jashte loje PS dhe PD,
Partitë e vogla nga një autobuz (jo fizarmonikë) elektorat kanë.
Bile ka nga këta kryetarët e partive të vogla që nuk marrin as votën e gruas tyre. :p
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,520
Pikët
113
Partitë e vogla nga një autobuz (jo fizarmonikë) elektorat kanë.
Bile ka nga këta kryetarët e partive të vogla që nuk marrin as votën e gruas tyre. :p
gur - gur , bohet kala, 😁
te mblidhen te gjithe bashke,
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
9,470
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
gur - gur , bohet kala, 😁
te mblidhen te gjithe bashke,
Kush janë partitë e vogla që na bëjnë kalanë dhe që nuk ka qënë i pushtetshëm.
Disa nga emrat që kanë themeluar PARTIÇKA
BLUSHI, TOPALLI, PATOSI, KOJA, KOÇI, GJINUSHI, MILO, CEKA, HAJDARI ME TË ËMËN, DUKA, IDRIZI, BOJAXHIU ETJ ETJ ETJ
Të gjitha partiçkat janë vegla qorre të gllabërimit të ndonjë posti për të vjedhur sa më shumë për farefisin e tyre.
Nëse partitë e mëdhaja kanë përgjegjësinë kryesore për katandisjen e Shqipërisë në gjëndjen aktuale të demoralizimit shoqërorë, partitë e vogla kanë qënë jo vetëm fajtore por edhe spektatore të fasadës së drejtësisë dhe ligjvënies.
Llumi NGELET llum sado të ndërroj xhaketë.
 
Status
Temë e mbyllur.
Top