• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zgjedhjet parlamentare ne Shqiperi.25 prill 2021.

Status
Temë e mbyllur.

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
8,040
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Edhe nje mandat i 3 i sektit hajdut rilindas do ishte fundi shqiperise.
Kane 8 vjet qe nuk bejne asgje, vetem vjedhin e bejne propagande.
 

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
3,785
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
Urate c´thone bathet....Aha larg jane pashket.
Me sa duket zgjedhjet do varen nga LeSheLi-ja....sa do jete ne gjendje te ruaj elektoratin qe po firon nga dita ne dite.
@Venom ndryshim duam te gjithe por ndryshim me Salen dhe Ilirin nuk ka.
 

ilia spiro

V.I.P
Anëtar
Sep 30, 2010
Postime
1,214
Pikët
63
Keta jane ana tjeter e se njejtes medalje. Shqiptaret do vazhdojne te vuajne sepse nuk kerkojne te miren,por pranojne "te keqen me te vogel". E keqja mbetet e keqe. Ne nje vend normal Rama me gjithe sherbetoret e tije do ishin prapa hekurave.Mirepo jemi ne Shqiperi,keshtu qe kriminelet e psikopatet kane dite te bardha perpara. Se i mbron populli,i mbron ti,i jepni edhe nga ditet tuaja.
S`eshte gjykim ky. Demokracia keshtu funksionon, pasi nuk kemi me te mire. Cfare zgjidhje na propozon. Bojkotin? dhe per cfare do sherbente? per asgje. Nuk eshte e drejte te akuzohet "populli" per cdo gje, se s`ka faj dhe s`ka c`ben. Sa per t`i dhene "nga ditet tona" kjo thuhej dikur per enverin, e imponuar nga diktatura. Sot nuk ka vend. Por c`thua ti, me mire keshtu sic jemi, apo nje 97` e re me berishen??
 

ilia spiro

V.I.P
Anëtar
Sep 30, 2010
Postime
1,214
Pikët
63
Ky person eshte turp te quhet "korcar", se ne kete rast ka fyer rende inteligjiencen korcare. Edhe fshatari me i thjeshte ne Korce nuk i ha keto gjera. U sugjeroj korcareve larg pd dhe berishizmit, mos humbni vlerat tuaja qytetare. S`ka tjeter vec PS sot per sot. Le t`i japim voten, se paku deri ne 2025, pastaj shohim.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
4,620
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
S`eshte gjykim ky. Demokracia keshtu funksionon, pasi nuk kemi me te mire. Cfare zgjidhje na propozon. Bojkotin? dhe per cfare do sherbente? per asgje. Nuk eshte e drejte te akuzohet "populli" per cdo gje, se s`ka faj dhe s`ka c`ben. Sa per t`i dhene "nga ditet tona" kjo thuhej dikur per enverin, e imponuar nga diktatura. Sot nuk ka vend. Por c`thua ti, me mire keshtu sic jemi, apo nje 97` e re me berishen??
As Berishen as kete Babe Myslymin me brekuahe. Duhet nje klase e re politike e cila duhet te dale nga ky popull,nga brenda dhe nga diaspora. Ndryshe keshtu do zvarritemi edhe 30 vjet te tjera. Nuk e do njeri as 97 e as 2011. Por edhe me kete korrupsion e arrogance ekstreme nuk vazhdohet. Ka shume varferi ne Shqiperi. Shqiperia nuk eshte bulevardi dhe hotelet e Tiranes e.as plazhet e bregut e Ksamilit. Shqiperia vuan ne te gjitha drejtimet. Keta jane mjeshtra te propagandes dhe furceve. Ai qe jeton more vete e ka te veshtire te kuptoje se ca donte thote te jetosh me pensione minimale e me rroga te uleta. Moa flas per te papunet e shumte.
 

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
3,785
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
Një ditë pas marrëveshjes me PD, Bamir Topi jep dorëheqje nga drejtimi i FRD-së

 

ilia spiro

V.I.P
Anëtar
Sep 30, 2010
Postime
1,214
Pikët
63
As Berishen as kete Babe Myslymin me brekuahe. Duhet nje klase e re politike e cila duhet te dale nga ky popull,nga brenda dhe nga diaspora. Ndryshe keshtu do zvarritemi edhe 30 vjet te tjera. Nuk e do njeri as 97 e as 2011. Por edhe me kete korrupsion e arrogance ekstreme nuk vazhdohet. Ka shume varferi ne Shqiperi. Shqiperia nuk eshte bulevardi dhe hotelet e Tiranes e.as plazhet e bregut e Ksamilit. Shqiperia vuan ne te gjitha drejtimet. Keta jane mjeshtra te propagandes dhe furceve. Ai qe jeton more vete e ka te veshtire te kuptoje se ca donte thote te jetosh me pensione minimale e me rroga te uleta. Moa flas per te papunet e shumte.
Ke mendimin tend, por gjerat deri diku duhen ndare. Berisha i ka brekushet, se ky i ka veshur per snobizem e nuk prishin pune. Jane dy figura te pakrahasueshme, SB mentalitet fshataresk, i cili shkon deri ne gjak per pushtetin sic ndodhi ne 97`(se ti ndoshta se ke jetuar shume) dhje Edi: djale qytetar, i lindur ne Tirane, me origjine intelektuale, liberal dhe qe ka bere shume per Tiranen por edhe per gjithe vendin mbas 2013. Por ka kufizime ne buxhet, duhen investime, megjithse edhe asistenca eshte 2 fishuar ne fakt si dhe pensionet jane rritur, edhe pse mbeten te pamjaftueshme, por c`mund te beje ne situaten aktuale, maksimumin ka bere.
Pd eshte aq mendje shkurter, sa kujton se me topin e topet e tjera, do te rrise besimin e humbur ne popull.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,756
Pikët
113
Por ka kufizime ne buxhet, duhen investime, megjithse edhe asistenca eshte 2 fishuar ne fakt si dhe pensionet jane rritur, edhe pse mbeten te pamjaftueshme, por c`mund te beje ne situaten aktuale, maksimumin ka bere.
po pse nuk i hap driten jeshile investimeve nga obligacionet e CO2 , gje qe e çliron edhe nga kufizimet,
 

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
3,785
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane

E**A**

V.I.P
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
6,038
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë
Nuk me duket real.....varet nga kampioni ku eshte mare.
PS eshte parti e pare, por eshte larg akoma te krijoje e vetme qeverine.
Kampioni është në foton e parë ke ( 1/17 fotot e sondazhit në fund të artikullit ).
Sondazhi është realist, madje për mendimin tim PS merr më shumë se 50 % të votave, mjafton që imazh i opozitës të jenë Monika, Meta, Luli, Mediu, Paloka, Salianji, etj... qershia mbi tortë janë 20+ postimet në ditë të Saliut ke "Qytetari Dixhital".
 
Last edited:

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
3,785
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
Kampioni është në foton e parë ke ( 1/17 fotot e sondazhit në fund të artikullit ).
Sondazhi është realist, madje për mendimin tim PS merr më shumë se 50 % të votave, mjafton që imazh i opozitës të jenë Monika, Meta, Luli, Mediu, Paloka, Salianji, etj... qershia mbi tortë janë 20+ postimet në ditë të Saliut ke "Qytetari Dixhital".
Per mendimin tim zgjedhjet kete here do varen nga vota e elektoratit gri ....nga do anoje.
Dhe sa ka rene LSI... Ne te gjitha sondazhet e viteve me pare kane gabuar me LeSheLi-ne...gjithmone ka surprizuar.
PD bashke vagonat qe ka mbrapa nuk kalon 40 %.
Dilema e elektoratit gri eshte ....Rama,Ilir,Sali ...ke nga keta te tre te zgjedhin. Shance me shume ka qe do zgjedhin Ramen.
Ai kampion qe eshte mare nuk identifikon disa parti qe kane mandat te sigurte (Xhozi me patozin,Murrizi,Doshi) dhe nxjer me lart Nismen qe nuk besoj se do arrij pragun.
 

E**A**

V.I.P
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
6,038
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë
Ai kampion qe eshte mare nuk identifikon disa parti qe kane mandat te sigurte (Xhozi me patozin,Murrizi,Doshi) dhe nxjer me lart Nismen qe nuk besoj se do arrij pragun.
Jozefina, Patozi, Murrizi, Doshi kanë mandat të sigurtë ?!
Jozefina mundet, edhe Doshi mundet me blerje votash, këta 2 të tjerët vështirë.
 
  • Like
Reactions: 3d1

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
3,785
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
Jozefina, Patozi, Murrizi, Doshi kanë mandat të sigurtë ?!
Jozefina mundet, edhe Doshi mundet me blerje votash, këta 2 të tjerët vështirë.
Xhozi eshte bashk me Patozin. Lymi e ka te sigurte mandatin ne Lushnje. Dhe jane mandate te PD qe i humbet e i marin keta.
 

E**A**

V.I.P
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
6,038
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë
Më duket vështirë që partia e Jozefinës të mbledhi vota sa për 2 mandate, edhe Murrizi vështirë më duket. Më parë kanë dalë të pavarur Dritan Prifti në Fier apo Arben Malaj në Vlorë dhe me gjithë imazhin mediatik që kanë patur nga politika në vite nuk kanë mbledhur dot vota sa për mandate.

Gjithësesi të shohim
 
Status
Temë e mbyllur.
Top