• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

zirconium

V.I.P
Anëtar
Apr 30, 2013
Postime
16,894
Pikët
63
Përgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Shkenca nuk po zbulon dot medikamente per qindra semundje.Shkenca akoma nuk njeh oqeanet e krijesat tokesore. E si mund te pretendoje shkenca ne kete nivel ku eshte sot te flasi per Zotin,per krijuesin?
Liji oqeanet po nuk dime qa na ben njerez.
ADN akoma eshte nje mister e akoma po mesojme rreth saj. :)
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,596
Pikët
113
Përgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

zoti egziston por zoti i vertete kurre nuk ka egzistuar! ai eshte vetem prej drite dhe si vlere perfaqeson vetem Intelektin pa mendim te cilin vetem Ai e kupton dhe gjithmone ne perleshje me Gabrielin dhe nenen e tij Azine, te cilet i konsideron budallenj dhe armiqte e vetem te qenieve apo shfaqjeve ne univers!
 

Darli

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 22, 2019
Postime
37
Pikët
0
Cdo plan vend ka te pakten nga nje spiun te zotit. Plani rreth ka qendren e tij qe kontrollon pikat e planit brenda tij. Planet katrore te crregullt e kane me te veshtire gjetjen e qendres zot qe konyrollon pikat ne kete plan. Psh malet lindore jane nje rreth 3 dimensionale dhe aty stresi i qendres zot eshte shume here me i madh. Prandaj njeriu migron gjithje drejt perendimit me idene per tju larguar maleve apo rrethave fanatike te qendres zot. Dhe andej eshte edhe dalja nga plani univers qe mendohet te jete ne forme rrethi shumedimensionale pra sferike besnik ndaj qendres zot.
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,119
Pikët
113
Re: Përgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Zotit qe te krijoje njeriun iu deshen kater elemente....dheu,uji,zjarri dhe ajri.
Ndersa shkencetareve u duhet vetem nje qelize per te krijuar nje njeri.
atehere kush eshte me i zoti.....LOL
Edhe ty nje sperme nga koqet te duhet per te krijuar nje njeri! :))


Adea
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,119
Pikët
113
Re: Përgjigje e: Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.

Nga ana shkencore nuk eshte gjetur as prova me a vogel per vertetimin e hipotezes qe Zoti ekziton, madje as obzervime nuk ka. Nje video ne youtube nuk duhet mare si burim i besueshem shkencor prandaj mos u genjeni nga idiotsite qe ekzistojne atje.

Une vet jam besimtar, po ju garantoj qe prove per ekzitencen e Zotit nuk kan per tu gjetur kurre.
Edhe per ekzistencen tende nuk ka ndonje prove.

Ti mund te jesh thjeshte pjelle e fantazise se dikujt. Vdes njeri, vdes tjetri.


Adea
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,119
Pikët
113
Rendesi ka qe u gjet.

Degjova te qarat e femijeve dhe u ngrita nga gjumi.

Vajza perpiqej te qetesonte djalin duke i thene se ne qofte se mami nuk kishte marre canten dhe makinen atehere me llogjike sipas saj mami duhet te ishte tek ndonje komshi.

Hedh syte poshte kembeve dhe shoh qe ato ishin ne ajer.

Pastaj me erdhi kujtimi i fundit para se te bija ne gjume.

Po loznim hapa dollapa me femijet dhe vendi im sekret i meparshem i cili ishte tharesja e rrobave ishe dekonspiruar.

Hipa mbi banaket e guzhines dhe pastaj me ndihmen e nje stoli te larte hipa mbi dollapet e guzhines te cilet kishin nje hapesire te mjaftueshme nga tavani per te me strehuar ne mes. Po keshtu edhe gjeresia e dollapeve te guzhines ishte e mjaftueshme.

Nderkohe qe femijet bashke me qenin po me kerkonin, mua me zuri gjumi.


Stolin e kisha vertitur me kembe poshte banakut dhe nuk kisha mundesi te zbrisja qe andej.

U thirra femijeve te cilet shqyen syte te me shihnin ne ate pozicion.


"Mami u gjet" bertiti djali i vogel nga gezimi.

E kote t'ju them se heren tjeter qe lozem hapa dollapa u futa ne sepeten e rrobave ne garderobin tim.


Adea
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,596
Pikët
113
keto ndodhin ne koken tende Adea apo jane te verteta?!
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,247
Pikët
113
Perse e beri universin kaq te madh Zoti kaq te komplikuar dhe misterioz saqe nuk kemi shanc kurr te fluturojm ne nje sistem diellor tjeter prej trilliona trilliona sisteme diellore ne univers?!
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,596
Pikët
113
sepse nuk na lene te rritemi dhe evoluojme!
pasi Zoti e zboi Adamin dhe Even nga Edeni, kopenhagen ose aty afer, sepse vrane nje molle, nje komshie, me ndihmen e nje gjarpri. pasi i zboi ne nje lagje jevgjitesh diku ne indi, ai nuk krijoi rrace tjeter adamitesh aty, per shkak se ato shpirtra ishin gjithe djaj dhe pengonin dhe shkaterronin token!
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,596
Pikët
113
pse jo e..kemi humb kot pas iluzioneve e po kena harru boten, rrafshin tone!
 
Top