• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Forum-Al.com™ - Aty ku shqiptaret mblidhen!

Rregullorja e forumit

Është e rëndësishme të lexohet dhe respektohet nga të gjithë ne!
Temat
1
Postime
1
Temat
1
Postime
1

Prezantimi juaj

Kush “fshihet” mbas nickname-it tuaj? ”Një fotografi tuajën ? Pse jo.
Temat
792
Postime
18.3K
Temat
792
Postime
18.3K

Përshëndetje & urime

Ju përshendesim dhe ju urojmë qëndrim të mbarë në këtë forum.
Temat
13
Postime
2.1K
Temat
13
Postime
2.1K
 • Pablo

Ndihmoni njëri-tjetrin

Jeni te ftuar të kërkoni ndihmën që ju nevojitet dhe do bëjmë të pamundurën që ta merrni atë.
Temat
427
Postime
16.5K
Sub-forums:
 1. Njerëz të humbur
Temat
427
Postime
16.5K

Romancë / Ndjenja

“Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri në dhimbje, atëherë nuk mund të ketë më dhimbje, por vetëm më shume dashuri.” Nënë Tereza
Temat
486
Postime
70.4K
Temat
486
Postime
70.4K

YOU

Eros Zone ... 18+
Private

Historia e Shqiptarëve

Historia kombëtare shqiptare dhe ajo botërore ndër shekuj.
Temat
1.8K
Postime
43.6K
Temat
1.8K
Postime
43.6K

Gjuha shqipe

“Gjuha jonë sa e mirë!/ Sa e ëmblë, sa e gjerë!/ Sa e lehtë, sa e lirë!/ Sa e bukur, sa e vlerë!” Naim Frashëri
Temat
292
Postime
20.4K
Sub-forums:
 1. Gramatika
Temat
292
Postime
20.4K

Çështja kombëtare

Në këtë forum diskutohet vetëm mbi çështjen tonë kombëtare dhe interesat shqiptare në trojet etnike dhe në mbarë botën.
Temat
884
Postime
21.8K
Sub-forums:
 1. Figurat e shquara
Temat
884
Postime
21.8K

Folklori Shqiptar

Gojëdhënat, legjendat, këngët popullore, bejtet, këngët për heronjtë jane pasuri kombëtare që shqiptarët duhet t'i trashëgojnë nga brezi në brez. Jepni kontributin tuaj të çmuar në këtë drejtim duke sjellë folklorin e krahinës suaj.
Temat
102
Postime
4K
Temat
102
Postime
4K

Trojet shqiptare

Çdo gjë mbi trojet shqiptare: Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Çamëria. Çfarë i bën trojet nga vini ju më të veçanta?
Temat
141
Postime
6.8K
Temat
141
Postime
6.8K
 • murik

Shqipëtarët nëpër botë

“Kam një këngë për të kënduar, e kam një dert për te vajtuar, një sëmundje e pashëruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemër e plagosur, vajto ti moj nëna plakë, mergimi djemtë t’i ka sosur, e ikin e s’të vijnë më prapë.”
Temat
187
Postime
11.9K
Temat
187
Postime
11.9K

Politika Shqiptare

Cilat janë bëmat e fundit të politikanëve tanë? A po zgjidhen problemet e shqiptarëve apo po shtohen dita-ditës? Ç’mendim keni për aktualitetin shqiptar?
Temat
1.5K
Postime
53.5K
Temat
1.5K
Postime
53.5K

Problematika Shqiptare

Në këtë forum vizitorët tanë shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore që shqetësojnë gjithë shqiptarët, dhe zgjidhjet e mundshme që mund t'u jepen këtyre problemeve.
Temat
1.4K
Postime
53.1K
Temat
1.4K
Postime
53.1K

Politika Ndërkombëtare

Çfarë mendoni mbi politikën e përdorur nga shtete të ndryshme në rang ndërkombëtar? Cilat janë aktualitetet ndërkombëtare dhe si po ndikojnë ato tek të gjithë ne?
Temat
1.1K
Postime
58.5K
Temat
1.1K
Postime
58.5K

Lajmet e ditës

Këtu mund të sillni lajmet e fundit nga media rreth çështjeve të rëndësishme të Shqipërise dhe trojeve të saj.
Temat
2.3K
Postime
86.8K
Temat
2.3K
Postime
86.8K

Analiza / Shkrime / Opinione

Le të “luajmë” sëbashku rolin e analistit dhe të japim opinionet tona rreth tematikave të ndryshme që hasim përditë.
Temat
1.4K
Postime
41.5K
Temat
1.4K
Postime
41.5K

Votime dhe sondazhe

Keni pyetje që kërkojnë votim nga anëtarët e forumit ? Ju ftojmë t’i sillni këtu.
Temat
162
Postime
31K
Temat
162
Postime
31K

Arti Shqiptar

Gjithçka mbi artin. Në këtë dhomë ftojmë artistët shqiptarë në mërgim të publikojnë pjesë nga jeta dhe vepra e tyre. Kënaqni fansat tuaj por dhe të gjithë komunitetin tonë!
Temat
166
Postime
6.1K
Temat
166
Postime
6.1K

Letërsia shqiptare

Diskutime rreth letërsisë në Shqipëri . Autorë dhe krijimtaria e tyre.
Temat
485
Postime
18.9K
Temat
485
Postime
18.9K
 • Leaf

Arti dhe Kultura Botërore

Mendime rreth artit dhe kulturës botërore. Vlerat e pashuara të gjenive botërorë që dhe sot mbeten të paarritshëm. Kultura dhe arti që dallon shtetet duke mahnitur njerëzit.
Temat
318
Postime
6.9K
Temat
318
Postime
6.9K
 • Clark

Kinematografia

Këtu mund të lini përshtypjet tuaja mbi filmat që pëlqeni më shumë, qofshin këta filma shqiptarë apo të huaj. Gjithashtu mund të postoni skupe dhe të reja mbi artistët dhe yjet e Hollywood-it.
Temat
278
Postime
16.4K
Sub-forums:
 1. Filma Shqiptar
Temat
278
Postime
16.4K

Enciklopedi

Këtu do ketë informacione nga më të ndryshmet, thjesht emri tregon risin e këtij nënforumi.
Temat
174
Postime
4.5K
Temat
174
Postime
4.5K

Arti Fotografik

Këtu mund të postoni fotografi nga më të ndryshmet.
Temat
174
Postime
23K
Temat
174
Postime
23K

Harmonia fetare

Këtu mund të diskutojmë rreth kontributit që duhet të japin komunitetet fetare në ushqimin e tolerancës fetare midis shqiptarëve si dhe për rolin e fesë në çështjen tonë kombëtare.
Temat
241
Postime
8.5K
Temat
241
Postime
8.5K

Agnosticist & Ateist

Nje zonë e dedikuar për ata që nuk besojnë në fuqitë e mbinatyrshme. Të gjithë janë të mirëpritur, pasi "Ne jemi të tërë ateistë për shumicën e Perëndive që shoqeritë e ndryshme kanë besuar gjatë historisë. Disa prej nesh kanë një Perendi më shumë në atë listë." - Richard Dawkins
Temat
70
Postime
3.9K
Temat
70
Postime
3.9K
 • edlin

Bektashi

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët bektashi.
Temat
34
Postime
746
Temat
34
Postime
746

Katolik

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët katolikë.
Temat
90
Postime
1.5K
Temat
90
Postime
1.5K

Musliman

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët muslimanë.
Temat
284
Postime
6.7K
Temat
284
Postime
6.7K

Ortodoks

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët ortodoks.
Temat
165
Postime
4K
Temat
165
Postime
4K

Ungjillor

Ju në fakt, jeni të shpëtuar me anë të hirit, nëpërmjet besimit, dhe kjo nuk vjen nga ju, po është dhurata e Perëndisë, Këtu mblidhemi të gjithë besimtarët ungjillor të të gjitha bashkesive të ndryshme për të bekuar njëri-tjetrin me fjalën e Zotit tonë Jezus Krisht dhe deshmitë tona personale.
Temat
218
Postime
2.9K
Temat
218
Postime
2.9K

Besëlashtët

Feja pellazgo-ilire, perëndi, hyjni, besime, demonë, shpirtra, jeta pas vdekjes, ritualet, misteret, inicimi, vendet e shejta, kremtet e motmotit, heronj, profetë, etj.
Temat
33
Postime
328
Temat
33
Postime
328

Shkenca dhe jeta

Studime shkencore dhe të rejat më të fundit nga shkenca.
Temat
635
Postime
21.5K
Temat
635
Postime
21.5K

Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Gjithçka që ka të bëjë me misterin me emrin "Njeri".
Temat
472
Postime
19.6K
Temat
472
Postime
19.6K

Mjekësia

''Arti i mjekësisë konsiston në zbavitjen e pacientit ndërsa natyra kuron sëmundjen'' Voltaire
Temat
547
Postime
17.7K
Temat
547
Postime
17.7K

Jurisprudencë

Strukturat dhe konceptet ligjore që përbëjnë të drejtën në terësi.
Temat
62
Postime
1.1K
Temat
62
Postime
1.1K

Arkitektura dhe Planifikimi Urban

Projektet e Arkitekturës dhe Lajmet e Zhvillimit Urban.
Temat
34
Postime
1.2K
Sub-forums:
 1. Tirana
 2. Prishtina
Temat
34
Postime
1.2K
 • drague

Infrastruktura

Rrjeti i Autostradave, aviacioni, transporti detar dhe hekurudhor.
Temat
32
Postime
1.5K
Temat
32
Postime
1.5K

Mjedisi

Diskutime mbi Mjedisin.
Temat
167
Postime
4K
Temat
167
Postime
4K

Ekonomi & biznes

Këtu do të gjeni lajme, studime, statistika, trajnime, dhe informacion të bollshem që ka te bëjë me ekonominë shqiptare dhe atë botërore, si dhe në fushën e biznesit në përgjithësi.
Temat
288
Postime
7.1K
Sub-forums:
 1. Udhëtime
Temat
288
Postime
7.1K

Muzika Botërore

Këtu mund të hidhen temat për muzikën botërore, të zhanereve të ndryshme.
Temat
260
Postime
15.4K
Temat
260
Postime
15.4K

Muzika shqiptare

Diskutime mbi muzikën në Shqipëri.
Temat
223
Postime
7.4K
Temat
223
Postime
7.4K

Diskutime shoqërore

Këtu mund të diskutojmë rreth problemeve të ndryshme që has shoqëria sot.
Temat
1.3K
Postime
117.7K
Sub-forums:
 1. Jeta e natës
Temat
1.3K
Postime
117.7K
 • Zana

Studentët

Nqs keni lajme apo informacione mbi arsimin, studentët, dhe jetën studentore në përgjithësi,ose nqs keni nevojë për ndihmë me studimet tuaja, jeni të ftuar t'i sillni këtu.
Temat
88
Postime
2.4K
Temat
88
Postime
2.4K

Moda & Estetika

Si kujdeseni për veten dhe cilat janë tendencat më të fundit në botën e modes?
Temat
294
Postime
22.6K
Temat
294
Postime
22.6K

Arti i kuzhinës

Cilat janë ushqimet dhe gatimet tuaja të preferuara ? ''Më thuaj se çfarë ha, të të them se çfare je.''
Temat
428
Postime
30.7K
Temat
428
Postime
30.7K

Këndi i vogëlushve

Këtu mund të sillni gjithçka që ka të bëjë me vogëlushet dhe rritjen e tyre.
Sub-forums:
 1. Lojrat e harruara
Private

Sporti shqiptar

Këtu mund të sillni informacion në Shqipëri dhe sportistët shqiptarë brënda dhe jashtë vëndit.
Temat
259
Postime
11.7K
Sub-forums:
 1. Sportistat shqiptarë
Temat
259
Postime
11.7K

Futbolli

Të apasionuarit e futbollit mblidhen këtu për të bërë tifo për skuadrën e zemrës, për tu njohur me rezultatet e ndeshjeve dhe pse jo për të vënë baste.
Temat
246
Postime
17.8K
Temat
246
Postime
17.8K
 • Clark

Sporti nëpër botë

Këtu mund te flisni për sporte të ndryshme si, volejboll, basketboll, boks etj
Temat
66
Postime
1.8K
Temat
66
Postime
1.8K

Sportet amatoriale

Këtu mund te flisni për sporte të ndryshme si, bodybuilding, gjuetinë, peshkimin,vetëmbrojtja etj.
Temat
51
Postime
2.6K
Sub-forums:
 1. Gjuetia dhe peshkimi
Temat
51
Postime
2.6K

Thashetheme

Thashetheme-t e përditshme.
Temat
1.9K
Postime
16K
Temat
1.9K
Postime
16K

Kuriozitete

Kuriozitete nga më të ndryshmet.
Temat
1.1K
Postime
12.4K
Temat
1.1K
Postime
12.4K

Gjëzëtari dhe lojëra

Gjëza të ndryshme ( ndërrimor, siandej, prapthi, tetëkahore, vizatimori i bardhë, … si dhe do bëjmë përpjekje që të sjellim edhe fjalëkryqe) edhe gjëza logjike, fjalë të urta, kashelashë etj; lojëra të ndryshme argëtuese – elektronike e ato në internet. Gjithçka vetëm për kënaqësinë tuaj. Argëtim të këndshëm!
Temat
917
Postime
313.8K
Sub-forums:
 1. Lojra
Temat
917
Postime
313.8K

Zona Humoristike

Te qeshim sëbashku: barsaleta dhe humor!
Temat
433
Postime
22.1K
Temat
433
Postime
22.1K

Mbi forumin

Postoni ktu çdo problem që ju jan ankuar userat ose që keni hasur në navigimin në forum.
Temat
241
Postime
10.1K
Sub-forums:
 1. Sygjerime
Temat
241
Postime
10.1K

Informatika

Nëse keni nevojë për ndihmë apo keni informacione rreth botës së larmishme të informatikës dhe internetit, ju ftojmë t'i sillni këtu.
Temat
479
Postime
3.4K
Temat
479
Postime
3.4K

Arti Programimit

Mësoni dhe ndihmoni të tjerët të hyjnë në Artin e Programimit.
Temat
94
Postime
319
Temat
94
Postime
319

Sisteme operative

Windows, Mac, Linux, FreeBSD etj...
Temat
67
Postime
496
Temat
67
Postime
496
 • Clark

Webmaster Shqiptarë

Ky seksion i dedikohet tëresisht webmasterave shqiptarë. Këtu mund te bashkbisedoni për tema të ndryshme ose per ngjarje e risi ne arenen ndërkombëtare
Temat
85
Postime
918
Temat
85
Postime
918

Shkarkime

Këtu do gjeni çfarë dëshironi ju për të shkarkuar.
Temat
70
Postime
411
Sub-forums:
 1. Sfonde për kompjuter
Temat
70
Postime
411

Arkivi i Forumit

Te gjitha temat e mbyllura nga prezantimet e anëtarëve, urimet për ditëlindje dhe deri tek ato që nuk mund të diskutohen më, do ti gjeni këtu! Ky forum është vetëm për të lexuar!
Temat
1.2K
Postime
579.8K
Temat
1.2K
Postime
579.8K

Temat e reja

Statistikat e forumit

Temat
29,080
Postime
2,114,983
Anëtarët
5,980
Anëtar i ri
bejtooo
Top